Reklama
Správa dňa

Prečo Apple odstúpil of kúpy vyhľadávača Bing?

12 správ

Alphabet, materská spoločnosť Google, zarobila za 1. štvrťrok 2023 takmer 70 miliárd dolárov. Tržby tak medziročne vzrástli o 3 %. Príjmy z reklamy na YouTube dosiahli 6,69 miliardy dolárov, zatiaľ čo Cloud vykázal tržby vo výške 7,45 miliardy dolárov.

Zobraziť celú správu

Lexus NX je najobľúbenejším modelom v Európe. Za prvé tri mesiace roku 2023 predal Lexus v Európe 12 969 áut, z toho je 4 885 kusov práve Lexus NX. Zákazníci si vyberajú klasickú hybridnú verziu NX 350h, ale aj plug-in hybrid NX 450h+.

Zobraziť celú správu

k 31. marcu 2023 evidoval Orange 321 tisíc zákazníkov pevného internetu. To je 7-percentný medziročný nárast. Celkové výnosy Orangeu za prvý kvartál roku 2023 dosiahli výšku 146 miliónov eur. Vysokorýchlostná 5G sieť je aktuálne dostupná pre 36,2 % populácie, čo predstavuje 160 miest a obcí.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Spoločnosť Amazfit predstavila model GTR 4 Limited edition. Ten prináša prémiovejší dizajn z nerezovej ocele, 1,43-palcový AMOLED displej, senzor teploty pokožky a po novom aj bezdrôtové nabíjanie. Cena je určená na 249,99 dolárov.

Zdroj | Amazfit
Zobraziť celú správu

Tatra banka ušetrí čas 60-tisíc klientom ročne. Pri vydaní nového občianskeho preukazu už nie je potrebné, aby sa ponáhľali do banky oznámiť aktualizované údaje. Tatra banka zabezpečí aktualizáciu automaticky na základe informácií z Evidencie občianskych preukazov.

Zobraziť celú správu

Kalifornia dosiahla míľnik 1,5 milióna elektromobilov. Udialo sa tak dva roky pred stanoveným cieľom. Zaujímavé je, že jediným plne elektrickým automobilom na predaj v štáte, keď bol stanovený cieľ (2012), bol Nissan Leaf. Medzitým Čína, ktorá je domovom najväčšieho automobilového trhu na svete, zaznamenáva prudký nárast predaja elektromobilov.

Zobraziť celú správu

Počty platiteľov Spotify stále rastú, ale spoločnosť je stále v strate. Platené predplatné vzrástlo o 15 % na 210 miliónov, čo prekonalo očakávania analytikov. Predplatné, ktoré tvorí väčšinu príjmov Spotify, sa vyšplhalo o 14 % na 2,71 miliardy eur. Výnosy z reklamy vzrástli o 17 % na 329 miliónov eur. Spoločnosť však naďalej stráca peniaze a za štvrťrok vykázala stratu 225 miliónov eur.

Zobraziť celú správu

Prebehol úplne prvý hlasový hovor zo smartfónu cez satelit. Smartfónom bol Samsung Galaxy S22, ktorý vytáčal číslo z japonskej siete Rakuten Mobile, pričom samotné vytáčanie prebehlo zo siete AT&T v americkom Texase.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.