Reklama

TECHBOX.sk ide využívať umelú inteligenciu na písanie článkov a obrázky k nim!

Zdroj | Midjourney
Števo Porubský
Zdroj | Midjourney
Zdroj | Midjourney

Azda ako prvé médium na Slovensku ide TECHBOX.sk naplno využívať na písanie článkov a tvorbu obrázkov k nim umelú inteligenciu, teda AI. Dnes bol publikovaný už jej prvý článok.

Nie je to pokus o vtip a ani vtip samotný. AI nám bude pomáhať s článkami. A teda ak aj niektoré médium na Slovensku čosi podobné využíva, sme pravdepodobne prví, ktorí sa k tomu priznávajú takto verejne.

Keď AI, tak AI a poriadne

Obsah pokračuje pod reklamou

Okrem umelej inteligencie na tvorbu textov budeme AI využívať aj na tvorbu obrázkov k nim. Články od umelej inteligencie tak budú plne od umelej inteligencie.

Zdroj | Midjourney

Aby sme boli presní, na tvorbu článkov od AI využívame umelú inteligenciu ChatGPT od OpenAI, na vytváranie obrázkov zas dnes už známy AI systém Midjourney od Da ida Holza, spolutvorcu Leap Motion. Môžete si to skúsiť. Verte nám, nie je to jednoduché, občas máme až pocit, že „na druhej“ strane sedí nahnevaná manželka, ktorá sa s vami nechce baviť.

Prvotinou umelej inteligencie na TECHBOX.sk je dnešný článok – Čo je to umelá inteligencia? 1 000 slov o nej od nej.

Všetky články od umelej inteligencie bude mať pod krídlami naša virtuálna kolegyňa, Al Slováková. Každý jeden takýto článok bude zároveň obsahovať informáciu, že na ňom pracovala umelá inteligencia.

Mimochodom, všetky obrázky k tomu článku vytvorila tiež umelá inteligencia.

Redaktori bez práce?

Redaktori TECHBOX.sk ale neprídu o prácu! Naďalej budeme pracovať na našich redakčných článkoch bez potreby AI. Máme vlastnú inteligenciu a chuť pracovať na kvalitnom obsahu. Umelá inteligencia bude písať iba články na témy, ktoré by ste si po dlhšom či kratšom googlení našli aj sami.

My na to využijeme umelú inteligenciu, no nenecháme všetko na nej. Keďže vieme ako veľmi je ešte v plienkach, každý článok pred publikovaním skontrolujeme a overíme fakty. Ak nebudú sedieť, opravíme a pozrieme sa aj na gramatiku, pretože ani tú AI stále plne neovláda.

Písanie článkov umelou inteligenciou tak nevyzerá vôbec takto:

Zdroj | Midjourney
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.