Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
11 správ

Google konečne zmenil rozhranie pre skladacie smartfóny. Majitelia zariadení Samsung Galaxy Z Fold 4 a pod. teraz konečne dostanú 2-panelové rozloženie pre Gmail. Takéto rozloženie je dispozícii aj pre služby Meet a Chat.

Zobraziť celú správu

YouTube oznámilo, že pre svojich predplatiteľov Premium testuje novú možnosť 1080p Premium. Podľa hovorcu spoločnosti Paula Penningtona je tento program v súčasnosti dostupný len pre malú skupinu predplatiteľov služby YouTube Premium. Nová funkcia je v podstate vylepšenou verziou 1080p rýchlosti, poskytuje vyššiu kvalitu sledovania tak, že ponúka viac informácií na pixel. Pennington objasnil, že neexistujú žiadne zmeny v existujúcich ponukách kvality pre rozlíšenie 1080p na YouTube.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Kombinácia obsahu vytváraného používateľmi a generatívnej AI pomôže vytvárať obsah pre metaverse ešte rýchlejším tempom, než sa pôvodne očakávalo. CEO spoločnosti Nvidia povedal, že od generatívnej AI sa očakáva, že vytvorí významnú príležitosť, ktorá sa ešte v tomto roku zrýchli. Sharon Goldman napísala článok o tom, ako veľké jazykové modely (napr. ChatGPT či DALL-E 2) dali generatívnu AI do povedomia verejnosti spôsobom, aké sme nevideli od príchodu iPhonu v roku 2007. Ako AI dokáže písať knihy si môžete prečítať v našom článku.

Zobraziť celú správu

TopXiaomi dnes o predstaví novinky na svojom kanáli YouTube. Predstavenie môžete sledovať od 16-tej hodiny. Výrobca predstaví smartfóny radu Xiaomi 13, humanoidný robot CyberOne a štvornohý robotický pes CyberDog. Okrem toho sa uvedie aj Xiaomi Electric Scooter Ultra 4 a MIUI 14.

Zobraziť celú správu

Kancelárie Google boli kedysi preslávené ako rôznorodé, magické miesto plné obrovských šmýkačiek na ihriskách, stálych masérov, obrovského výberu jedla a práčovne grátis. Dnes, v novej ére Google, ktorý znižuje náklady, mnohí zamestnanci nemajú možnosť mať vlastný pracovný stôl. Jennifer Elias z CNBC získala interný dokument od divízie Cloud spoločnosti Google, kde sa uvádza: „Väčšina zamestnancov spoločnosti Google bude teraz zdieľať pracovný stôl s jedným ďalším zamestnancom spoločnosti Google.“

Zobraziť celú správu

Americký úrad pre autorské práva rozhodol, že komiks vytvorený pomocou programu umelej inteligencie môže mať registráciu autorských práv. Úrad však po dlhom rozhodovaní stanovil, že jednotlivé obrázky vytvorené AI budú z autorských práv vyňaté.

Zobraziť celú správu

Spoločnosť HMD uviedla na trh Nokiu G22 s dôrazom na opraviteľnosť a udržateľnosť. Spoločnosť sa spojila s iFixit, aby poskytla nástroje, sprievodcu a diely, ktoré sú potrebné na opravu displeja, nabíjacieho portu či batérie. Nokiu G22 poháňa procesor Unisoc spárovaný so 4 GB RAM, má 6,54″ HD+ displej, 8 Mpx selfie kameru a trojitý zadný fotoaparát. Predávať sa bude za 160 eur.

Zobraziť celú správu

Microsoft zvýšuje limit chatu Bing na 100 četov za deň, limit 6 četov na reláciu zatiaľ zostáva v platnosti. Spoločnosť prezradila, že limit na reláciu sa postupom času zvýši. Michail Parakhin, CEO pre reklamu a webové služby, zároveň oznámil, že vďaka novej aktualizácii Bing sa dotazy SERP (výsledková stránka vyhľadávacieho nástroja) už nezapočítavajú do limitu četu a bola opravená chyba, ktorá obmedzovala Bing Chat na Microsoft Edge.

Zobraziť celú správu