Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
11 správ

Canon predstavil nový snímač, ktorý dokáže zachytiť viacero expozícií naraz. Pri meniacich sa svetelných podmienkach a snahe zachytiť HDR fotografiu, bolo doteraz potrebné zachytiť niekoľko fotografií s rôznymi nastaveniami expozície a následne ich neskôr spojiť do jednej. To by však mohol zmeniť nový 12,6 Mpx snímač od Canonu. Ten totiž obsahuje 736 zón, ktoré vedia zachytiť malé časti obrazu s rôznymi nastaveniami expozície. Pri nastavení sa tak bude dať nastaviť iná hodnota pre každú jednu zónu.

Zdroj | Canon
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Hodiny súdneho dňa: Len 90 sekúnd nás delí od katastrofy. Pôvodné nastavenie hodín v roku 1947 bolo sedem minút do polnoci. Odvtedy bola ručička nastavená osemkrát dozadu a 16-krát dopredu. V minulom a predminulom roku to bolo 100 sekúnd do polnoci. V rokoch 2019 a 2018 to boli 2 minúty, rok 2017 predstavoval 2,5 minúty, v rokoch 2016 a 2017 nás od „súdneho dňa“ delili 3 minúty.

Zdroj | Nathan Dumlao/Unsplash
Zobraziť celú správu

Xbox oznámil nové tituly, ktoré budú čoskoro dostupné na Xbox Game Pass. Aktuálne je už na Xbox Series X/S, Cloud a PC dostupná hra Hi-Fi Rush, akčná tímová bojovka. V priebehu januára by sa mali pridať tituly GoldenEye 007, Roboquest, Age of Empires II: Definitive Edition, Inkulinati, Jojo’s Bizarre Adventure All-Star Battle R, Darkest Dungeon, Grid Legends a Hot Wheels Unleashed – Game of the Year Edition.

Zobraziť celú správu

Coca-Cola chystá svoj vlastný smartfón. Po internete začal kolovať render, na ktorom je vyzobrazený smartfón s dvomi fotoaparátmi a nápisom Coca-Cola na zadnej strane. Budúci výrobca tohto smartfónu zatiaľ nie je známy. Jedna z možností je, že „Cola Phone“ bude prezlečený Realme 10.

Zdroj | Cola Phone
Zobraziť celú správu

Meta vráti na svoje sociálne siete bývalého prezidenta Donalda Trumpa. Jeho účet bude obnovený na platformách Facebook a Instagram. Spoločnosť zároveň oznámila, že nasadila nové „mantinely“ aby zabránila tomu, aby sa podobné prehrešky opakovali.

Zobraziť celú správu

Do smart hodiniek Pixel Watch mieri funkcia upozornenia na nepravidelný srdcový rytmus. Konkrétne sa bude zobrazovať v časti sekcie Hodnotenia a správy v aplikácii Fitbit. Aplikácia vyžaduje, aby sa EKG meranie urobili manuálne. To je rozdiel oproti fitnes produktom značky Fitbit, ktoré analyzujú zaznamenané zdravotné metriky neustále na pozadí.

Zobraziť celú správu

Youtuberi majú novú oznamovaciu povinnosť. Fyzické osoby, ktoré majú svoj kanál na YouTube, Facebook Watch či TikToku sú povinní najneskôr v deň spustenia oznámiť poskytovanie video obsahu Rade pre mediálne služby.

Zobraziť celú správu