Reklama
Správa dňa

iPhone 15 Pro Max nečekaně pohořel v teste odolnosti

  • včera
11 správ

Vieme, čo bolo príčinou únikov citlivých údajov používateľa ChatGPT. Výsledky vyšetrovania odhalili hlbší bezpečnostný problém, chyba histórie četu mohla potenciálne odhaliť aj osobné údaje 1,2 % predplatiteľov ChatGPT Plus. OpenAI problém odstránila, spôsobovala ho chybná knižnica, ktorú OpenAI identifikovalo ako open-source knižnicu klienta Redis.

Zobraziť celú správu

WhatsApp pracuje na novej funkcii, ktorá umožní používateľom iPhonov posielať krátke video správy. Odosielanie video správ na WhatsApp bude rovnako jednoduché ako odosielanie zvukových správ. Používatelia môžu jednoducho klepnúť a podržať tlačidlo a nahrať video v dĺžke až 60 sekúnd. Novú možnosť skrytú v beta verzii WhatsApp pre iPhone objavil portál WABetaInfo.

Zobraziť celú správu

JBL Tour PRO 2 sú prvé slúchadlá s displejom na svete, no to nie je jediná vychytávka, ktorú ponúkajú. Ponúkajú kvalitný filter hluku True Adaptive Noise Canceling. Na jedno nabitie vydržia 40 hodín, o kvalitné hovory a hlasové ovládanie hands free sa stará 6 mikrofónov. Bezdrôtové spojenie zaisťuje Bluetooth 5.3 LE audio. Špičkový zvuk získate vďaka 10 mm meničov s frekvenčnou odozvou 20 Hz až 20 kHz. Pozrite si unboxing JBL Tour PRO 2.

Zobraziť celú správu

Francúzska vláda zakazuje „rekreačné“ aplikácie ako TikTok, Twitter, Netflix či dokonca aj Candy Crush v zariadeniach zamestnancov verejnej správy. Úrad ministra verejnej služby tvrdí, že aplikácie predstavujú riziká kybernetickej bezpečnosti, ktoré by mohli ohroziť údaje pre zamestnancov aj administratívu. Presný zoznam zakázaných aplikácií, ktorý by sa týkal všetkých ministerstiev zatiaľ vláda nevypracovala. V zásade teda budú zakázané všetky aplikácie, ktoré možno považovať za rekreačné.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Orange tento mesiac rozšíril svoje portfólio produktov o zaujímavé novinky. V ponuke sa objavil smartfón Motorola ThinkPhone, ktorý stavia na úzkom prepojení s notebookmi ThinkPad od spoločnosti Lenovo. Ďalšou novinkou je Samsung Galaxy A14, ktorý podporuje nielen dve SIM, ale aj microSD kartu. Nechýbajú ani úplné novinky, Samsung Galaxy A54 a A34. Z notebookov je to model ASUS K513EA s OLED displejom a 512 pamäťou za veľmi príjemných 499 eur.

Zobraziť celú správu

Bing v niektorých výsledkoch vyhľadávania zobrazuje príbehy vygenerované AI, vďaka čomu poskytne používateľom malú multimediálnu prezentáciu o téme, ktorú hľadali. Microsoft tvrdí, že je to dobrý spôsob, ako umožniť „konzumovať súhrnné informácie“ pri hľadaní vybraných tém.

Zobraziť celú správu

Obľúbený technologický kanál na YouTube bol napadnutý hekermi, pričom 15,3 milióna predplatiteľov videlo namiesto recenzií videá s kryptografickými podvodmi. Napadnutý bol Linus Tech Tips a tiež kanály Techquickie a TechLinked. Podvod s kryptomenami bol propagovaný cez účet, ktorý sleduje zhruba 21 miliónov ľudí. Hekeri získali prístup ku kanálom pomocou malvéru, ktorý si stiahol jeden zamestnanec v neškodne tváriacej sa prílohy.

Zobraziť celú správu

Gordon Moore, spoluzakladateľ a bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Intel, zomrel vo veku 94 rokov. Bol posledným žijúcim členom Intel Trinity, do ktorého patril aj jeho spoluzakladateľ Robert Noyce a ich prvý zamestnanec Andy Grove. Moore predpovedal miniaturizáciu počítačov už v roku 1965. „Preslávil“ sa predpoveďou, ktorú poznáme ako Moorov zákon. Ten hovoril, že každý rok sa zdvojnásobí počet komponentov v integrovanom obvode (čipe). V roku 1975 revidoval svoju prognózu na zdvojnásobenie každé dva roky. Moorov zákon platí do istej miery aj dnes.

Zobraziť celú správu

Procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 už nebude podporovať 32-bitové aplikácie. Je to z dôvodu, že čipsetu chýbajú priradené jadrá CPU, čo si vyžaduje, aby vývojári aktualizovali svoje aplikácie na 64-bitovú architektúru. Okrem toho je Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 vybavený aj grafickým jadrom Adreno 750.

Zobraziť celú správu

Začala sa predávať dokovacia stanica 12 v 1 od spoločnosti Anker. Na americkom trhu sa predáva za cenu 379,99 dolárov. Zariadenie dokáže nabíjať pripojené zariadenie rýchlosťou až 100 W a pripája sa k displejom s rozlíšením 4K. Kompatibilita je rozšírená na notebooky so systémom Windows a macOS vrátane značiek Dell, HP a Apple.

Zdroj | Anker
Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.