Reklama
Správa dňa

Na Slovensku sa buduje Balíkovo

13 správ

Apple a ďalšie tech spoločnosti pracujú na nových neinvazívnych metódach monitorovania hladín glukózy v krvi prostredníctvom inteligentných hodiniek a podobných zariadení. Americký Úrad pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) je však proti takejto technológii. Tvrdí, že nie je presná a môže viesť k nesprávnej diagnóze pacientov.

Zobraziť celú správu

Výrobca telefónov Nokia HMD na MWC oznámil oficiálnu spoluprácu so spoločnosťou Mattel, výsledkom čoho bude vydanie oficiálneho telefónu Barbie Flip Phone. Predávať sa začne toto leto, pôjde o obyčajný telefón (nie smartfón). mMá ísť o doplnok zameraný na štýl a nostalgiu, ale zariadenie slúžiace na digitálny detox.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

BenQ v Japonsku predstavil nový herný monitor. BenQ EX321UX podporuje 10-bitovú farebnú hĺbku s 99 % pokrytím farebného priestoru Adobe rGB s 99 % DCI-P3. Panel má 144 obnovovaciu frekvenciu s dobou odozvy 1 ms GTG. Ergonomický stojan umožňuje nastavenie výšky do 100 mm. USB-C port podporuje výkon do 65 W.

Zobraziť celú správu

Všetky komunikačné aplikácie deklarujú, že sú bezpečné, lebo používajú end-to-end šifrovanie. Dá sa tomu naozaj veriť? Kde sú reálne ukladané správy a multimédiá, ktoré posielame? Čo všetko dokáže útočník vytiahnuť z napadnutého telefónu? Práve o bezpečnosti nielen komunikačných aplikácií sme sa rozprávali v najnovšom vydaní TECHTALKS s Tomášom Kucharikom, CEO Ardaco a expertom na bezpečnosť mobilnej komunikácie.

Zobraziť celú správu

Čoskoro sa bude zrejme dať prenášať obsah AirPlay z iPhone do headsetu Meta Quest. Uviedol to v príspevku na sociálnych médiách viceprezident spoločnosti Meta pre VR. Povedal, že spoločnosť „žiada Apple o povolenie, aby Quest mohol byť prijímačom AirPlay“. Rabkinov príspevok prišiel v reakcii na to, že používateľ Meta Quest sa sťažoval na nedostatočnú podporu offline sťahovania v aplikáciách pre Netflix, Disney+ a Prime Video.

Zobraziť celú správu

Huawei rozšíril svoje portfólio nabíjacieho príslušenstva o novú bezdrôtovú nabíjačku schopnú dodať výkon do 80 W. Funguje s väčšinou telefónov Huawei, no je kompatibilný aj s poslednými generáciami iPhonov. Konštrukcia nabíjačky zahŕňa 60° náklon a oválny sklenený panel citlivý na svetlo. Na riešenie správy tepla počas vysokovýkonných nabíjacích relácií má nabíjačka integrovaný 3D systém chladenia vzduchom.

Zdroj | Huawei
Zobraziť celú správu

Európsky Akt o digitálnych službách (DSA) vyceril zuby. Európská komisia oznámila, že začína vyšetrovať sociálnu sieť TikTok. Komisia sa o TikTok zaujíma od jesene 2023, keď spustila predbežné vyšetrovanie, či podľa DSA dodržuje nariadenia ohľadne ochrany detí a mládeže. Pokuta od EK môže byť do 6 % ročného svetového obratu spoločnosti. Komisia stále nedostala od TikTok relevantnú odpoveď, ako pracuje s radiacimi algoritmami, ako zabraňuje tomu, ale jej algoritmy nezosilňovali závislosť, alebo ako manipuluje s dátami neplnoletých.

Zobraziť celú správu

Xiaomi predstavilo Redmi A3, najnovší prírastkok do základnej rodiny smartfónov Redmi. Redmi A3 prináša moderný dizajn, 6,7″ HD+ displej s 90 Hz obnovovacou frekvenciou a duálny fotoaparát s AI. Novinka má 3,5 mm jack pre slúchadlá a 10 W nabíjací port USB Type-C. Vďaka 5 000 mAh batérii vydrží celý deň prevádzky.

Zdroj | Xiaomi
Zobraziť celú správu

Prvý plne elektrický Jeep by mohol byť dodaný americkým zákazníkom už v júli. Podľa nového CEO spoločnosti, Antonia Filosa, sa očakáva začiatok výroby prvého elektromobilu Jeep, SUV Wagoneer S, v 2 kvartáli 2024. Dodávky by sa mohli uskutočniť už v 3Q. Šéf Jeepu tiež potvrdil, že do konca roka možno uvidíme spustenie elektrického modelu Recon.

Zobraziť celú správu

Telekom vlani uviedol štart platformy #rešpekt, ale aj rozšíril pokrytie 5G a optiky. Signálom 5G aktuálne pokrýva 52,1 % územia Slovenska, teda 76 miest a 472 obcí. Taktiež v Košiciach uviedol prvú 5G stand-alone privátnu sieť na Slovensku. Čo sa týka optiky, Telekom pokrýva 1,121 milióna domácností.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.