Reklama

Smart prstene sú už síce na trhu, no popularitu zabezpečí len Apple a Samsung

Zdroj | Alvin Mahmudov/Unsplash
Richard Pliešovský
Zdroj | Alvin Mahmudov/Unsplash
Zdroj | Alvin Mahmudov/Unsplash

Či už máte radi menované firmy, alebo od nich tíško bočíte, uprieť sa i nedá, že dokážu spopularizovať mnohé zariadenia a gadgety, ktoré by inak zapadli prachom.

Tento rok sa zrejme schyľuje k ďalšiemu významnému duelu. Samsung už v San José oznámil príchod smart prsteňa, no v poslednej dobe sa o podobnom kroku šepká aj zo smeru znalých pomerov Apple.

Apple sa s myšlienkou nositeľného prsteňa pohrával už niekoľko rokov, čo potvrdilo viacero patentov. No keďže sa Samsung pripravuje na uvedenie vlastného prsteňa, je možné, že Apple urýchli vývoj tak, aby ho mohol nasledoval ešte tento rok. Je však otázkou, či sa to nebije s obľúbenou vetou Tima Cooka: „buď najlepší, nie prvý“. Tú zrejme používa najmä v prípadoch, keď Apple zúfalo mešká so zavedením očakávanej novinky, alebo funkcionality.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Oura

Apple pozorne sleduje trh, ktorý naznačuje, že inteligentný prsteň by bol populárnou, menej rušivou alternatívou k hodinkám, ktoré sa dajú nosiť dlhšie a ľahšie sa s nimi zaspáva. Nostiteľné zariadenia sú teraz trendom, čo potvrdzujú slúchadlá, ale i lokalizačné prívesky.

Samsung predstaví Galaxy Ring na svojom druhom podujatí Galaxy Unpacked 2024, ktoré sa zrejme uskutoční v druhej polovici júla. Sériová výroba prsteňov už pravdepodobne začala.

Okrem špekulatívnej schopnosti merať prietok krvi sa od Galaxy Ring očakáva aj monitorovanie EKG, sledovanie spánku, funkcie na ovládanie iných zariadení a uskutočňovanie bezkontaktných platieb. Zariadenie bude dostupné vo viacerých veľkostiach.

Pozrite si

6 najhorších zariadení Samsung v histórii

Na trhu sa pritom už niekoľko rokov objavujú smart prstene, zrejme najznámejšou je fínska značka Oura, ktorá svoj prvý prsteň predstavila ešte v roku 2015. Aktuálne sa predáva už tretia generácia. Aj keď sa v roku 2022 Oura pochválila, že predala viac ako milión kusov, stále je to drobnosť oproti predpokladaným predajom Samsungu.

O komerčnom úspechu Apple Ring nemusíme ani špekulovať – a určite pôjde o zmysluplnejšie zariadenie, ako headset Vision Pro za 3 499 dolárov.

Nech je už akokoľvek, je jasné, že osud inteligentných prsteňov majú v rukách práve spomínaní giganti. Ak sa toho chytia zo správnej strany, o chvíľu tu máme nový trend. Dúfajme len, že na ich nabíjanie nebudeme potrebovať inú nabíjačku, ako sú dnešné „puky“ na smart hodinky.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.