Reklama

Ako si kúpiť Apple Vision Pro aj zo Slovenska? Nenechajte sa nachytať

Zdroj | Apple
Michal Sobek
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Spoločnosť Apple chce zariadením Vision Pro opäť zmeniť svet, ako sa jej to podarilo s iPhonom. Produkt sa aktuálne predáva výhradne len na americkom trhu. Je nejaká šanca kúpiť si ho aj u nás?

To, že sa Apple Vision Pro predáva len v USA spôsobuje možné komplikácie používateľovi u nás. Napríkald v App Store sa nachádza ešte pomerne málo aplikácií, Apple hovoril, že je ich okolo 1 000 špeciálne určených na Vision Pro.

Zdroj | Apple
Obsah pokračuje pod reklamou

Rozlúčiť sa taktiež musíte aktuálne so slovenskou lokalizáciou, pretože Vision Pro podporuje iba angličtinu a na samotné spustenie potrebujete americké Apple ID konto. Ak používate dioptrie, ktoré v Amerike pre Vision Pro vyrába špeciálne spoločnosť ZEISS, tak tá na výrobu akceptuje iba americké recepty od očného lekára.

Zrejme by ste si vedeli Vision Pro objednať aj cez oficiálny Apple Store cez internet s tým, že by ste využili VPN a tvárili sa, že žijete na území USA, no ďalší problém je v tom, že Apple ho dodáva len v rámci územia USA.

Takže potom by ste museli hľadať ďalšiu osobu, prípadne nejakých príbuzných alebo priateľov žijúcich v USA. Vision Pro by ste poslali na ich adresu a oni by vám následne poštou zaslali zariadenie na Slovensko.

Uznávame, nie sú to najpohodlnejšie a ani najrýchlejšie riešenia. Áno, niekto by si mohol povedať, že na nejakých internetových trhoviskách ako eBay určite budú mať Vision Pro. Pre priekupníkom je to pomerne jednoduchý spôsob ako zarobiť, pretože nakúpia desiatky produktov, preplavia ich mimo USA, kde ich môžu za pomerne vysoké ceny predávať Európanom.

Ani tento spôsob neodporúčame. Jednak môžete natrafiť na podvodníkov, ktorým zaplatíte vyše 4 000 eur a dorazí k vám prázdna škatuľa. Druhým dôvodom je to, že Apple vníma Vision Pro ako osobné zariadenie prispôsobené presne danému používateľovi.

To znamená, že samotné popruhy majú asi 3 veľkosti, ale dôležitejším prvkom je štít proti dopadu vonkajšieho svetla, ktorý sa magneticky prichytáva ku hlavnému telu headsetu a ten je už vo viac ako 10 vekostiach. Preto sa pri kúpe skenuje tvár budúceho majiteľa, aby mu Vision Pro sedel „ako uliaty“.

Pozrite si

Prečo si teraz ešte nekupujte Apple Vision Pro? Je tu pár ale

Objavili sme aj stránku iOasis, ktorá predáva Vision Pro v Európe a zabezpečuje dovoz aj na Slovensko. Cena za 256-gigbajtovú verziu je 4 490 eur, za dvojnásobnú pamäť si pýtajú 4 690 eur a za 1 TB je to 4 990 eur. Avšak na Reddite sa objavili komentáre, že stránka sa tvári ako prémiový predajca Apple produktov, ale môže ísť o podvod, takže pozor na to!

Ak by ste si aj napriek aktuálnym nevýhodám tohto produktu, ktorým sme venovali samostatný článok, chceli si skutočne Vision Pro zakúpiť, tak podľa nás je najlepším riešením počkať si pár týždňov, kým Apple uvedenie Vision Pro oficiálne aj v Európe.

Nákup bude omnoho jednoduchší, bezpečnejší a produkt zbytočne nepreplatíte na letenkách alebo pošte, prípadne sa nechytíte na lep zlodejom.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.