Reklama
Správa dňa

Batérie v iPhonoch 15 majú dvojnásobnú životnosť

24 správ

Zaujímavý a netradičný spôsob odchodu do dôchodku si zvolil legendárny hudobník Sir Elton John. 8. septembra 2018 začne koncertom v Pensilvánii (USA) rozlúčkové turné, ktoré potrvá tri roky a počas neho absolvuje viac ako 300 koncertných šou naprieč piatimi kontinentami. Turné je pomenované Farewell Yellow Brick Road, predaj lístkov naň začne 2. 2. 2018 a hudobná legenda ho promuje na svojom webe, ale najmä YouTube kanále 3D 360° videom, ktoré je prierezom jeho 50-ročnej kariéry. „Elton John – Farewell Yellow Brick Road: The Legacy“. Good Bye!

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Agentúra Reuters informovala, že regulačný antitrustový úrad Európskej únie udelil výrobcovi čipov Qualcomm pokutu vo výške takmer jednu miliardu eur… A to za to, že údajne „podplácal“ Apple, aby kupoval jeho čipy a nie od Intelu. Qualcomm sa, pochopiteľne, proti rozhodnutiu ihneď odvolal. Bude zaujímavé sledovať, kam to dospeje.

Zobraziť celú správu

ADATA Technology predstavila externý box na disky ED600, ktorý je kompatibilný s pevnými diskami a SSD diskami a vďaka podpore USB 3.1 dosahuje rýchlosť až 5 Gbit/s. Pochváliť sa môže ochranou IP54 proti prachu a vlhkosti. Okrem toho ponúka výbornú odolnosť proti nárazom vďaka silikónovej vrstve vo vnútri svojho obrneného vonkajšieho krytu. Disky vo vnútri tak prežijú pád až z výšky jedného metra. Na Slovensku bude k dispozícii vo februári s cenou do 15 €.

Zdroj | ADATA
Zobraziť celú správu

Výrobca audio produktov, ako slúchadlá či reproduktory, Master & Dynamic, vydal špeciálne edície „Master & Dynamic for Scott Campbell“ dvoch obľúbených mušľových slúchadiel, drôtových MH40 a bezdrôtových MW60. Umelecký tatér Scott Campbell navrhol pre ne vzor v podobe hada. Slúchadlá sú prostredníctvom stránky výrobcu predávané za 429 € (MH40) a 599 € (MW60).

Zobraziť celú správu

NASA testuje SAW, teda Spanwise Adaptive Wing. Inak tiež povedané, sklápacie krídla. Kozmická agentúra uskutočnila sériu testovacích letov, ktoré dokazujú, že dokáže ovládať krídla, ktoré boli navrhnuté tak, aby sa dostali do akejkoľvek pozície a že majú aerodynamické výhody. V tomto prípade však nejde o komplikovaný hydraulický systém. Verzia NASA spočíva na vlastnostiach materiálu (zliatina s tvarovou pamäťou) aktivovaného teplotou.

Zobraziť celú správu

V súvislosti s pripravovanými novými smartfónmi Samsung Galaxy S9 a S9+ (alebo Plus?) sa takmer každý deň objaví nejaká uniknutá informácia. Podobne, ako pred Vianocami objavené kryty pre ne. GSMArena dnes zverejnila ďalšie obrázky, zachytávajúce väčší z nich v iných typoch krytov, ktoré len potvrdzujú domnienky o tom, ako by mal vyzerať. Veď 25. februára uvidíme, čo z toho všetkého sa potvrdí.

Zdroj | GSMArena
Zobraziť celú správu

Anglický futbalový klub Arsenal Londýn vstupuje do sveta kryptomien tým, že podpíše dohodu o podpore nových digitálnych tokenov, ktoré predáva Americká herná softvérová spoločnosť, informuje Reuters. Spoločnosť CashBet uviedla, že sa s klubom dohodli na exkluzívnom a oficiálnom partnerstve „Blockchain Partner“ pred nadchádzajúcou počiatočnou ponukou coinov – ICO svojej novej krypto meny „CashBet Coin“.

Zdroj | Arsenal.com
Zobraziť celú správu

O stabilizácii videa SteadXP sme vás informovali, ešte kým bola ako projekt na Kickstarteri. Je však už dostupná v reálnom predaji v dvoch verziách. SteadXP@ pre GoPro stojí 190 $ a SteadXP+ pre DSLR, bezzrkadlovky a filmové kamery za 280 $. Steve Dent z Engadget ju vyskúšal s fotoaparátmi Sony A7S a A7S II a kamerou GoPro 4, tak si môžete pozrieť jeho skúsenosti.

https://vimeo.com/137539731
Zobraziť celú správu

Alphabet, ktorá je materskou spoločnosťou Google, oznámila, že zakladá novú samostatnú spoločnosť Chronicle. Tá sa bude zameriavať na boj s kyberzločinom. Chronicle existuje od roku 2016 ako súčasť pokusného oddelenia X v spoločnosti Alphabet. Avšak tým, že sa do projektu zapojilo viacero bezpečnostných expertov z Google a tiež Bernardo Quintero, zakladateľ spoločnosti VirusTotal, padlo rozhodnutie založiť vlastnú spoločnosť. Podrobnejšie informácie sme pripravili do samostatného článku.

Zdroj | Chronicle
Zobraziť celú správu

Spoločnosť Udacity (ktorú založil a vedie Sebastian Thrun, zakladateľ projektu Google X, zahŕňajúceho autonómne vozidlá) oznámila, že spúšťa inžiniersky kurz na „lietajúce autá“. Samotný kurz sa zameriava na vzdelávanie inžinierov v oblasti robotiky a koncepcií letectva, aby pochopili konkrétne požiadavky lietajúcich automobilov. Kurz bude v dvoch fázach po 12 týždňov, pričom každá z nich stojí 1 200 $. Viac informácií pripravujeme do samostatného článku.

Zobraziť celú správu

Microsoft sa zaoberá problémami ochrany osobných údajov systému Windows 10 s novým nástrojom na zhromažďovanie údajov. Od tohto týždňa budú mať testeri systému Windows 10 prístup k novému systému Windows Diagnostic Data Viewer, ktorý obsahuje prehľad o údajoch odosielaných na servery spoločnosti Microsoft systémom Windows 10. Všetky zlepšenia ochrany osobných údajov sú jednoznačne reakciou na rastúce obavy týkajúce sa zhromažďovania údajov systémom Windows 10, píše The Verge.

Zdroj | The Verge
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Po úspešnom statickom teste motorov najväčšej rakety SpaceX Falcon Heavy vyjadril Elon Musk presvedčenie, že štart by sa mohol uskutočniť asi o týždeň. Sme naň veľmi zvedaví.

Zobraziť celú správu

mBank koncom januára spúšťa novú reklamnú kampaň. Zameraná je na mobilnú aplikáciu mBank 3.0, vďaka ktorej majú klienti svoje financie vždy pod kontrolou. Hlavnou tvárou kampane sa stal známy „trapnokúzelník“ Richard Nedvěd z populárnej talentovej šou. Nové spoty predstavujú hlavné a užitočné funkcie úplne novej aplikácie mBank, ktorú banka pre svojich klientov pripravila pri príležitosti jej 10. narodenín.

Zobraziť celú správu

Fitbit, ktorý minulý rok kúpil Pebble a oznámil ukončenie podpory pre tieto inteligentné hodinky, aspoň čiastočne potešil ich majiteľov, nakoľko predlžuje podporu pre hodinky Pebble o pol roka, teda až do 30 júna 2018. Zároveň im ponúka zľavu 50 $, ak prejdú na model Fitbit Ionic, informuje developerský blog Fitbitu.

Zobraziť celú správu

Pre systémy Linux, Mac a Windows bol uvoľnený prehliadač Chrome vo verzii 64, ktorý okrem iného prináša najmä úpravy zmierňujúce útoky Meltdown a Spectre, vylepšené blokovanie pop-up okien, ale tiež nové nastavenia pre stíšenie (vypnutie) audia kvôli otravnému automatickému prehrávaniu médií a podporu pri prehrávaní HDR videa, uvádza 9TO5Google.

Zobraziť celú správu

Fujifilm FinePix XP130 je nový odolný fotoaparát japonského výrobcu, ktorý je v mnohom rovnaký, ako predchodca XP120. Má teda 16,4 Mpx senzor, 5x zoom, odolnosť voči vode do hĺbky 20 m, pádom do výšky 1,8 m a má 3-palcový displej. Pribudlo Bluetooth pre pripojenie so smartfónom a hľadáčik má detekciu očí. XP130 zosníma v plnom rozlíšení do 10 pfs a Full HD video nahrá pri 60 fps. Novinkou je režim „cinemagraph“, ktorý zaznamená 360° panorámy. Jeho cena je 229 $.

Zdroj | Fujifilm
Zobraziť celú správu

Samsung už oficiálne víta na svoj Samsung Galaxy Unpacked 2018 event, ktorý sa uskutoční 25. februára 2018 o 18:00 CET počas MWC 2018 v Barcelone. Slogan „If a picture is worth a thousand words, the latest member of the Galaxy family has a lot to say.“ čosi napovedá. Stane sa to, čo predpovedajú doterajšie úniky a prekoná Samsung v zázname superspomaleného videa 960 fps od Sony?

Zdroj | Samsung
Zobraziť celú správu

General Motors čelí žalobe kvôli svojmu testovaciemu autonómnemu vozidlu. To malo 7. decembra minulého roka bez dôvodu zmeniť smer jazdy, pričom zachytilo okoloidúceho motocyklistu. Spoločnosť naopak tvrdí, že autonómny Bolt iba chcel odbočiť do iného pruhu, no keď zistil, že sa tam nezmestí, ostal vo svojom, pričom už zachytil motocyklistu jazdiaceho medzi pruhmi.

Zobraziť celú správu

Slovenský Sygic od tohto mesiaca vedie na poste CEO Martin Strigač, ktorý v Sygicu doteraz riadil oddelenie firemných zákazníkov, Sygic Enterprise Solutions. Michal Štencl, spoluzakladateľ Sygicu spoločnosť neopúšťa, zostáva aktívnym predsedom predstavenstva.

Zobraziť celú správu

Americký fast-food reťazec Burger King sa snaží vtipne. ale účinne edukovať zákazníkov o sieťovej neutralite, s ktorou majú v USA veľké problémy. Tamojšie úrady ju zrušili.

https://www.youtube.com/watch?v=ltzy5vRmN8Q

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.