Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

SteadXP je krabička, ktorá sľubuje stabilizáciu videa na čomkoľvek

SteadXP je krabička, ktorá sľubuje stabilizáciu videa na čomkoľvek
Marek Šimunek
SteadXP je krabička, ktorá sľubuje stabilizáciu videa na čomkoľvek

Existuje niekoľko spôsobov ako je možné video stabilizovať ak zariadenie, s ktorým video vytvárate nemá stabilizáciu obrazu zabudovanú priamo v sebe. Väčšina spôsobov je však založená na softvérovej stabilizácii v postprodukcii. SteadXP to však chce zmeniť.

SteadXP

Pozrite si

Čo to vlastne ten crowdfunding je a ako funguje?

Projekt SteadXP začína svoju kariéru na crowdfundingovej platforme Kickstarter a sľubuje trojosú stabilizáciu videa bez ohľadu na to, či sa jedná o akčnú kameru, zrkadlovku alebo profesionálnu kameru. A ako to celé funguje?

SteadXP využíva svoje pohybové senzory spolu s následnou analýzou videa, aby vytvoril výsledok, na ktorom nebudete vidieť žiadne trhanie, alebo trasenie. Nápad to je vskutku zaujímavý, problémom je však čas, ktorý SteadXP potrebuje na prepočítanie videa a tiež to, že jednoducho nefunguje s priblížením.

SteadXP

Pozrite si

Prvým modulárnym smartfónom môže byť iPhone, stačí mu k tomu EVOL

Množstvo detailov však zatiaľ chýba a tak ak sa chcete o tomto riešení dozvedieť viac, môžete navštíviť kampaň na Kickstarteri. Rovnako môžete projekt podporiť a získať tak napríklad ako prví SteadXP pre GoPro kameru za 140 €, prípadne za 230 € pre zrkadlovky. Výsledná cena SteadXP by mala byť o približne 30 € vyššia.

Zdroj