Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
12 správ

Férová Nadácia O2 a Nadácia Markíza spojili sily v spoločnej aktivite Druhá šanca pre mobil. Spolu vyzbierali stovky nepotrebných telefónov prostredníctvom darcovskej platformy Ďakujeme.sk podporili vyše 100 rodín a splnili 113 detských vianočných želaní.

Zobraziť celú správu

Na YouTube Music už čoskoro nájdete aj podcasty. Dostupné by mali byť zadarmo pre bežných používateľov aj predplatiteľov YouTube Premium. Či už budete chcieť podcasty pozerať alebo počúvať, YouTube vám ponúkne všetko na jednom mieste. Riaditeľ podcastovej divízie Kai Chuk potvrdil pre portál The Verge potvrdil, že služba je v štádiu dokončovania a dostupná bude v blízkej budúcnosti.

Zobraziť celú správu

YouTube experimentuje s vyššou kvalitou rozlíšenia 1080p. Malej skupine predplatiteľov YouTube Premium sa v sekcií rozlíšenie objavila možnosť „1080p Premium“. Znamená to, že prehrávané video má vyšší bitrate a teda lepšiu kvalitu obrazu. Aktuálny bitrate 1080p videa na YouTube je niekde medzi 8-10 Mbps a „Premium“ by malo byť niekde na úrovni 13 Mbps. YouTube údajne plánoval úplné odstrihnutie 1080p kvality pre nepredplatiteľov YouTube Premium no spoločnosť tieto tvrdenia nikdy nepotvrdila.

Zobraziť celú správu

Elektrický Ford SuperVan 4 sa zúčastní pretekov so 100 ročnou tradíciou. Pikes Peak International Hill Climb v štáte Colorado oslávi tento rok svoje 101. výročie. Počas rokov sa ho zúčastnilo niekoľko modelov značky Ford, no tentokrát to bude o niečom inom. Americký výrobca sa totiž prihlásil s elektrickým modelom SuperVan 4 s pohonom všetkých štyroch kolies, 50 kWh batériou, špeciálnou závodnou úpravou a výkonom 2 000 koní. Ford dúfa, že sa mu podarí zlomiť rekord, ktorý od roku 2018 drží VW ID.R.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Magic Eraser, bude po novom dostupný pre predplatiteľov Google One. Pixel 7 so sebou priniesol užitočnú funkciu Magic Eraser, vďaka ktorej ste vedeli z fotografií jednoducho odstrániť nežiadúce elementy. Google pôvodne hovoril o tom, že táto funkcia je na nových Pixeloch dostupná len vďaka schopnostiam procesoru Tensor G2. Teraz sa však ukazuje, že to nebola úplne pravda a Magic Eraser bude čoskoro dostupný na starších Pixeloch ale aj iných Android či iOS smartfónoch podobne ako funkcia HDR pri videu. Podmienkou však je, aby ste mali predplatenú službu Google One.

Zdroj | Google
Zobraziť celú správu

Legendárny Half-Life je dostupný s realtime ray tracingom. Originálna hra z roku 1998 dostala nový grafický kabát ušitý z technológií posledných rokov. Hernu klasiku si tak viete dnes zahrať s realistickým vykreslením tieňov a svetla a to všetko v reálnom čase. Autorom módu je vývojár Sultim Tsyrendashiev a stiahnuť si ho viete na stránke GitHub.

Zobraziť celú správu

Do vesmíru už letí náhrada za Soyuz MS-22. Ruských astronautov Franka Rubia, Sergeya Pokopyeva a Dmitry Petelina, ktorý sa aktuálne nachádzajú na ISS, mala neskôr tohto roku na Zem dopraviť raketa Soyuz MS-22. Ukázalo sa však, že z rakety vyteká chladiaca kvapalina zodpovedná za reguláciu teploty v kabíne. Rusi tak dnes 24. februára vystrelili do vesmíru novú raketu Soyuz MS-23, ktorá by sa mala postarať o bezpečný návrat troch astronautov.

Zobraziť celú správu

Hogwarts Legacy sa predáva lepšie ako sa očakávalo. Po 2 týždňoch od vydania dlhoočakávanej hry v tématike kníh Harryho Pottera ohlásila spoločnosť Warner Bros. Discovery pozitívne finančné výsledky. Do dnešného dňa sa totiž predalo približne 12 miliónov kópií v hodnote zhruba 850 miliónov dolárov. Ide tak o doposiaľ najúspešnejšiu hru pod značkou Warner Bros. Games. Tento úspech bol dosiahnutý aj napriek bojkotu takmer 300 hráčov z LGBTQ komunity, ktorí sa odvolávali na blog autorky Harryho Pottera, J. K. Rowlingovej o „dôvodoch preččo sa báť nového trans-aktivizmu“. Tvorcovia však na stránke jasne uvádzajú, že Rowlingová nebola do tvorby hry žiadnym spôsobom zapojená.

Zdroj | Avalanche Software
Zobraziť celú správu

Netflix bude znižovať ceny predplatného. Podľa správ The Wall Street Journal sa bude redukcia ceny týkať hneď niekoľkých štátov v Ázii, Afrike aj Európe. Informácie o „aktualizácii“ cien potvrdil aj hovorca spoločnosti Kumiko Hidaka. V niektorých krajinách by mala byť cena znížená až o polovicu. Tento krok by sa podľa skorších informácií mohol dotknúť aj slovenských predplatiteľov, zatiaľ však nie je nič isté. Naopak v USA a Kanade spoločnosť len prednedávnom zvýšila cenu predplatného a zároveň predstavila lacnejšiu alternatívu s reklamami.

Zdroj | Sayan Ghosh
Zobraziť celú správu

TopDávajte si pozor na podvodné e-maily a SMS správy pri nákupoch cez inzertné portály. Aj keď správy môžu vyzerať ako oficiálna komunikácia inzertného portálu, nie vždy to tak je. Buďte obozretní a chráňte svoje údaje aj peniaze. Viac o podvodoch a rady, ako sa chrániť v digitálnom svete, nájdete na stránke Tatra banky #predigitalnubezpecnost

Zobraziť celú správu

Telekom zverejnil svoje výsledky za rok 2022. Medzi najväčšie míľniky spoločnosti patrí 1,043 milióna domácnosti pokrytých optikou, pokrytie 5G signálom 34 miest a 83 obcí, exkluzívna služba pre lepšiu zákaznícku skúsenosť s domácim internetom Wow Wi-Fi, ale i predstavenie dvoch vlastných smartfónov T-Phone, či udelenie prestížnej ceny Via Bona za program digitálneho vzdelávania ENTER.

Zobraziť celú správu

Zdá sa, že Messenger pripravuje klon Be Real. Matt Navarra, konzultant pre sociálne médiá a priemyselný analytik, sa na Twitteri zdieľal prvý pohľad na funkciu Roll Call. Namiesto samostatnej aplikácie bude údajne vytvorená ako funkcia v rámci aktuálnej aplikácie Messenger. V popise funkcia znie takmer totožne ako BeReal. Keď niekto zverejní výzvu, ostatní v čete budú upozornení a vyzvaní, aby odpovedali vlastnou fotografiou alebo videom.

Zobraziť celú správu