Reklama
14 správ

Apple včera uvoľnil bezpečnostnú aktualizáciu aj na 10-ročné iPhony. Spoločnosť Sophos, ktorá sa zaoberá kybernetickou bezpečnosťou, oznámila, že oprava nie je ani zďaleka kozmetická, pretože „opravuje dieru vo WebKit,“ ktorá sa správa, akoby ju už útočníci zneužívali na implantáciu škodlivého softvéru. Aktualizácia iOS 12.5.7 je potvrdzuje slová Apple, že opraví chybu zero-day pre iOS 12, ktorá bola opravená pred niekoľkými týždňami na novších zariadeniach so systémom iOS.

Zobraziť celú správu

Spoločnosť Epson končí s predajom laserových tlačiarní. Spoločnosť tvrdí, že výhody atramentových tlačiarní s technológiou Heat-Free dokážu konkurovať laserovým tlačiarňam, ktoré sú oveľa menejš šetrné k životnému prostrediu a majú len obmedzené schopnosti dosiahnuť značný pokrok v oblasti udržateľnosti.

Zobraziť celú správu

Indická spoločnosť Ultraviolette oznámila svoj zámer ísť pretekať so svojou novou vývojovou platformou F99. V Indii bolo v roku 2019 zaregistrovaných 220 miliónov motocyklov, ich počet rastie každý rok zhruba o 15 až 18 miliónov. Po Číne je to druhý najväčší svetový trh pre dvojkolesové vozidlá.

Zobraziť celú správu

HBO uvádza, že The Last of Us zaznamenal rekordný nárast sledovanosti v druhej epizóde. Tá sa vysielala v nedeľu večer a prilákala 5,7 miliónov divákov, čo je viac ako o 22 % nárast oproti prvej epizóde. „Toto predstavuje najväčší nárast sledovanosti v druhom týždni pre dramatický seriál HBO Origin v histórii siete,“ uviedla spoločnosť.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

27. ročník ankety Auto roka 2023 v Slovenskej republike priniesli výsledky hlasovania. Na prvom mieste sa umiestnila Honda Civic (100 bodov), nasleduje Kia Niro (93 bodov), Citroën C5X (42 bodov), Dacia Jogger, Alfa Romeo Tonale, Toyota Corolla Cross a Peugeot 408.

Zobraziť celú správu

Headset od Apple je pripravený na uvedenie na trh už jar. Bude mať s ovládacie prvky, ktoré môžete používať bez ručného ovládača, umožní zrkadlenie z Macu a ponúkne relácie FaceTime VR 1 s vykreslením na celé telo. Pôjde o funkciami nabité zariadenie, predajná cena sa odhaduje na 3 000 dolárov.

Zobraziť celú správu

Motorola predstavila nové smartfóny série moto G. Moto g73 5G a g53 5G majú 50 Mpx snímač, ktorý si poradí aj so slabým osvetlením vďaka Ultra Pixel technológii spojením všetkých štyroch pixelov do jedného veľkého 2,0 um Ultra Pixelu. O výkon sa stará procesor MediaTek Dimensity 930 (g73), resp. Snapdragon 480+ 5G (g53). Výrobca tiež predstavil modely moto g23 a moto g13. G23 je vybavený TurboPower 30 W nabíjaním, s ktorým získate hodiny energie za pár minút. Dostatok výkonu zabezpečuje procesor MediaTek Helio G85. Moto g13 má 50 Mpx hlavný fotoaparát vybavený technológiou Quad Pixel. Aby toho nebolo málo, Motorola prináša aj moto e13, ktorý ponúka tenké, elegantné a ľahké prevedenie.

Zdroj | Motorola
Zobraziť celú správu

Tesla zavedie automatizovaný systém kontroly kvality v továrni vo Fremonte. V snahe zlepšiť kvalitu konštrukcie svojich interiérov Tesla nainštaluje nové roboty, ktoré budú kontrolovať lícovanie a povrchovú úpravu, čo by mohlo viesť ku kvalitnejšej výrobe.

Zobraziť celú správu

Meta oznámila, že začína postupne testovať predvolené end-to-end šifrovanie pre Messenger pre viac ľudí. Testovanie sa rozbehne počas nasledujúcich mesiacov. Meta uvádza, že ľudia, ktorí dostanú funkciu beta, budú na tento krok upozornení. Výber používateľov bude náhodný, „aby to nemalo negatívny vplyv na našu infraštruktúru a skúsenosti ľudí z chatovania.“ V Messengeri tiež pribudnú ďalšie funkcie, napríklad četové témy, vlastné emoji a reakcie, ktoré budú dostupné v end-to-end šifrovanom prostredí Meta.

Zobraziť celú správu

Audi porazilo NIO na súde kvôli schéme pomenovania elektrických vozidiel. Mníchovský krajský súd rozhodol, že názvy modelov EV NIO sú príliš podobné a možno ich zameniť s elektrickým Audi. Ide konkrétne o dva elektrické SUV NIO, ES6 a ES8, ktoré znejú príliš podobne ako existujúce modely nemeckej automobilky S6 a S8.

Zobraziť celú správu

Čína spúšťa vodíkový vlak s maximálnou rýchlosťou 160 km/h. Najväčší svetový výrobca koľajových vozidiel CRRC spustil vlak s nulovými emisiami jazdiaci na vodíkové palivové články so superkondenzátorovým nárazníkom. Štvorvozňový vlak je schopný dosiahnuť rýchlosť 160 km/h, čo z neho robí doteraz najrýchlejší vodíkový vlak.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.