Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
11 správ

Canon Europe oznámil aktualizáciu svojho systému EOS VR. Tá by mala výrazne zlepšiť výkon a funkčnosť nástroja pri zachovaní jednoduchosti jeho používania. Odteraz tiež systém podporuje aj prevod kompatibilných súborov RAW so snímkovou frekvenciou až 60p.

Zobraziť celú správu

Nový Avatar rozbil japonské kiná…doslova. Nakoľko nový diel „Avatar: The Way of Water“ bol natáčaný revolučnou technológiou, podporuje prehrávanie až v 48 fps. Bežné kino premietače podporujú maximálne 24 fps a po spustení filmu jednoducho vypísali technickú chybu. Iné kino v Japonsku zase bolo nútené znížiť snímkovaciu frekvenciu zo 48 na 24.

Zobraziť celú správu

Tesla predstavila svoj vlastný „AirPower“. Ide o stojan v dizajne Cybertrucku, ktorý vie naraz nabíjať až tri zariadenia. Podporuje samozrejme štandard Qi a vďaka technológii „FreePower“ nemusíte vaše zariadenie položiť na presne určené miesto. Nabíjanie totiž funguje kdeľkovek na podložke. Maximálny výkon na jedno zariadenie je potom 15 W. „Tesla Wireless Charging Platform“ si môžete predobjednať už dnes za cenu 300 dolárov.

Zdroj | Tesla
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Na iPhonoch 14 (Pro) sa začali objavovať horizontálne čiary. Niekoľko používateľov upozornilo na to, že po zobudení alebo zapnutí ich iPhonu spozorovali na displeji jednu alebo niekoľko horizontálnych čiar. Tento problém sa týkal najmä modelov iPhone 14 Pro. Apple sa následne k situácii vyjadril a potvrdil, že nejde o hardvérový problém a čoskoro bude pomocou aktualizácie iOS odstránený.

Zdroj | 9to5Mac
Zobraziť celú správu

TopNa prvý pohľad by sa možno mohlo zdať, že ide len o taký obyčajný notebook od Lenova, ale čaro modelov z radu Yoga je práve v ohybnom 360-stupňovom kĺbe. Chcete pracovať? Využite polohu notebooku. Chcete pozerať filmy? Urobte z neho stan. Chcete na ňom čítať knihy? Urobte si z neho praktický tablet s operačným systémom Windows 11. Lenovo Yoga 9i spája výhody notebooku a tabletu v prémiovom dizajne a my vám teraz ukážeme, aký potenciál sa v ňom ukrýva.

Zobraziť celú správu

Na internet unikol dátum predstavenia vlajkovej lode Galaxy S23. Obrázkov a špecifikácií o nadchádzajúcej sérií od Samsungu je už plný internet. Či je aspoň jedna z nich pravdivá by sme sa mali dozvedieť už 1. februára 2023, kedy podľa „leakerov“ ´kórejský gigant odhalí svoje vlajkové lode. Smartfóny by potom mali ísť do predaja približne v polovici toho istého mesiaca.

Zobraziť celú správu

Tesla rozdáva „Vylepšený Autopilot“ na 30 dní zadarmo. Majiteľ vozidla na Novom Zélande dostal po usadnutí za volant svojho auta správu „Šťastné a veselé sviatky“. Spolu s ňou mu auto oznámilo, že si môže na 30 dní vyskúšať funkcie „Vylepšeného Autopilota“ vrátane automatickej zmeny pruhov, automatického parkovania či „Smart Summon“. Nie je zatiaľ jasné či tento „darček“ dostanú aj vodiči v USA alebo EÚ.

Zobraziť celú správu

Vyšetrovanie hackerského útoku na spoločnosť Lastpass za augusta 2022, odhalilo nové skutočnosti. Spoločnosť totiž v priebehu včerajšieho dňa odhalila jeho podrobnosti a je vážnejší, ako sa na prvý pohľad mohlo zdať. Narušitelia sa totiž pomocou dát, ktoré ukradli už predtým, dostali priamo k heslám uložených v zašifrovaných trezoroch. Ukradnuté boli aj „základné informácie o zákazníkoch“, súvisiace metadata a e-mailové či fakturačné adresy. Incident je stále predmetom vyšetrovania.

Zobraziť celú správu

Európski regulátori zisťovali, či by Microsoftom navrhovaná akvizícia Activision Blizzard mohla znamenať posun vpred. Agentúra Reuters vraj videla 91-stranový dotazník zostavený Európskou komisiou, jeho cieľom bolo získať informácie od zúčastnených spoločností. Prieskum zisťoval, aké stratégie exkluzivity by podľa nich Microsoft dokázal uskutočniť, ak by získal Activision Blizzard.

Zobraziť celú správu