Reklama
Správa dňa

Windows 10 dostane poslednú bezpečnostnú aktualizáciu v októbri 2028

10 správ

Združenie COZEV zložené zo skupiny viacerých nadnárodných spoločností sa zaviazalo k dekarbonizácii námornej prepravy do roku 2040. Pod tento prísľub sa podpísali spoločnosti ako Michelin, Patagonia, Tchibo, Unilever, ale aj Amazon a IKEA, ktoré sa v roku 2019 zaradili medzi 15 najväčších „znečisťovateľov“ pri námornom importe na svete.

Zobraziť celú správu

Elon Musk priznal, že niektorí majitelia elektromobilov Tesla budú musieť pre získanie prístupu k autonómnemu riadeniu (Full Self-Driving) absolvovať výmenu kamier. Tesla pritom pôvodne sľubovala, že všetok potrebný hardvér pre využitie tejto funkcie je už v jej automobiloch implementovaný a inštalovať už bude potrebné iba nový softvér. V tejto chvíli nie je jasné, kedy a akým spôsobom budú môcť majitelia takýchto vozidiel kamery vymeniť.

Zobraziť celú správu

Apple podľa očakávaní implementuje do svojho operačného systému macOS špeciálny režim vysokého výkonu. Dostupný však bude iba v 16″ modeli MacBook Pro s procesorom M1 Max. MacBook bude schopný v tomto režime vyťažiť z hardvéru vyšší výkon aj za cenu kratšej výdrže batérie a hlučnejšieho chladenia. (macrumors)

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Tesla minulý týždeň testovala na kalifornskom letisku Castle nový prototyp elektromobilu Cybertruck, ktorý dostal do výbavy klasické spätné zrkadlá, ktoré na pôvodnom prototype chýbali. Cybertruck ich podľa Elona Muska musí mať zo zákona, Tesla ich však navrhla tak, aby si ich mohol každý majiteľ v prípade potreby odmontovať. (twitter)

Zobraziť celú správu

Pinterest prináša na svoju sociálnu sieť nové funkcie inšpirované Snapchatom a TikTokom. Do jeho mobilnej aplikácie pribudne sekcia s vertikálnymi videami, ktorých tvorbu chce spoločnosť podporiť fondom s rozpočtom 20 miliónov dolárov. (techcrunch)

Zobraziť celú správu

Je to oficiálne, dlhoročná exkluzivita God of War pre herné konzoly PlayStation dorazí aj na PC. Hráči na PC konkrétne budú môcť konečne okúsiť diel God of War vydaný pre PlayStation 4 ešte v roku 2018. Hra bude dostupná od 14. januára prostredníctvom obchodov Steam a Epic Games Store.

Zobraziť celú správu

Redmi predstavil smart televízory Redmi Smart TV X 2022 s 55” a 65” uhlopriečkou. Ponúkajú 120 Hz displeje a funkcie určené na sledovanie športu a hranie hier. Televízory majú HDMI 2.1 porty s podporou variabilnej obnovovacej frekvencie vďaka FreeSync Premium. Podporovaný je aj automatický režim nízkej latencie, televízory sa po pripojení konzoly alebo PC automaticky prepnú do herného režimu s latenciou iba 4 ms. Ak namiesto toho pozeráte video alebo živé vysielanie, záznam sa dá previesť na 120 fps. (weibo)

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.