Reklama
Správa dňa

Batérie v iPhonoch 15 majú dvojnásobnú životnosť

12 správ

Na náš trh práve prichádza ďalšia novinka v kategórii Mini-LED televízorov od Hisense. Ide o sériu U7KQ, ktorá spolu s nedávno predstaveným modelom U8KQ patrí do vyššej strednej triedy. Vďaka panelu s kvantovými bodmi, podsvieteniu Mini-LED so systémom FALD a obnovovacej frekvencii 144 Hz bude nový TV ideálnym spoločníkom nielen pri sledovaní filmových drám, ale i športových prenosov. TV je v ponuke v troch veľkostiach uhlopriečky: 55, 65 a 75 palcov, cena začína od 899 €. Viac informácií nájdete v pripravenom článku.

Zdroj | Hisnese
Zobraziť celú správu

Objavili sa rendery Galaxy A15, ktoré ukazujú, ako bude novinka vyzerať. Galaxy A15 má tri fotoaparáty na zadnej strane, je postavený na 6,4″ Infinity-U displeji. Displje má ploché rámy, nie zaoblené ako sú na A14. V ráme na pravej strane sa nachádza kolískový ovládač hlasitosti a tlačidlo napájania, ktoré slúži aj ako snímač odtlačkov prstov. Galaxy A15 má 160,2 x 76,8 x 8,4 mm, viac informácií k dispozícii zatiaľ nie je.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Nové iPhony 15 poskytujú viac podrobností o stave batérie a umožňujú používateľom obmedziť nabíjanie na 80 %. Táto funkcia funguje podobne ako Optimalizované nabíjanie batérie, ktorá sa naučí každodennú rutinu používateľa tak, že dobitie batérie na viac ako 80 % dokončí až v čase, keď sa odpojí iPhone z nabíjačky. Nová možnosť však vždy obmedzí dobíjanie na 80 %.

Zobraziť celú správu

Meta zmenila logo Facebooku. Zmena je taká nepatrné, že si to zrejme nikto bez porovnania nevšimne. Je to v podstate úplne rovnaké ako posledné, až na to, že modrá je tmavšia modrá a malé písmeno „f“ má niekoľko jemných vylepšení. Meta hovorí, že „naším zámerom bolo vytvoriť nový dizajn loga Facebooku, ktorý by bol odvážnejší, elektrický a trvalý“. Na obrázku je vľavo staré logo, vpravo nové.

Zdroj | Meta
Zobraziť celú správu

Mercedes-Benz uviedol, že vytvorí digitálne dvojičky pre svoje skutočné továrne v rámci partnerstva s Nvidiou, aby bola výroba efektívnejšia. Pomocou platformy Omniverse od Nvidie automobilka vytvorí virtuálne, metaverzu podobné reprezentácie svojich automobilových tovární ešte predtým, ako ich postaví v reálnom živote. Takéto „digitálne dvojčatá“ môžu ušetriť náklady, umožňujú spoločnostiam testovať nápady a následne ich revidovať a zbierať reálne údaje, ktoré môžu slúžiť ako základ pre budúce dizajny, povedal Jörg Burzer, člen predstavenstva Mercedes-Benz Group.

Zobraziť celú správu

Amazon včera na podujatí predstavil nové zariadenia a služby. Zaujala hlasová asistentka s generatívnou AI, ale i Echo Show 8, ktorý prináša vylepšenia displeja, fotoaparátu a mikrofónov. Amazon aktualizoval svoje inteligentné okuliare Echo Frames, prvýkrát za viac ako dva roky. Spoločnosť predstavila ako kombinovaný router Eero Max 7, Echo Hub, bezpečnostné kamery Ring a Blink či aktualizovanú Fire TV.

Zobraziť celú správu

Pripravovaný Redmi Note 13 Pro sa objavil v teste výkonu. Pôjde o prvý smartfón s procesorom Qualcomm Snapdragon 7s Gen 2, ktorý je vyrobený 4-nanometrovým procesom. Smartfón bude podporovať až 16 GB RAM a Android 13 s nadstavbou MIUI 14.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.