Reklama
Správa dňa

Xiaomi 14 Ultra bude mať veľký 1-palcový senzor Sony LYT900

11 správ

Mercedes-Benz vyrobil už 500 000 kusov Triedy G. Vozidlo s týmto sériovým číslom zišlo z tej istej výrobnej linky, kde sa Trieda G vyrába už 44 rokov. Automobilka jubilejný kúsok upravila do špeciálnej retro podoby po vzore modelu 280 GE z roku 1986. Vozidlo dostalo lak Agave Green, čiernu prednú masku a čierne nárazníky, ako aj menšie strieborné kolesá.

Zdroj | Mercedes-Benz
Zobraziť celú správu

Tesla zdvihla ceny elektromobilov Model S a Model X. Automobilka tak urobila krátko po výraznom zlacňovaní, čo sa snaží potenciálnym kupujúcim vykompenzovať poskytnutím možnosti nabíjať ich nové elektromobily na nabíjačkách Supercharger po dobu troch rokov bezplatne. Tesla Model S je tak aktuálne na americkom trhu dostupná za cenu od 85 000 dolárov, Model X začína na cene 95 000 dolárov.

Zobraziť celú správu

Európsky parlament podporil prvý súbor pravidiel EÚ na reguláciu trhov s kryptoaktívami. Ich súčasťou sú napríklad aj nové pravidlá na sledovanie prevodov kryptoaktív, ako sú bitcoiny a tokeny elektronických peňazí. Tieto pravidlá sa budú vzťahovať na transakcie nad 1 000 eur z vlastnoručne hostovaných peňaženiek alebo krypto adries súkromných používateľov. Komplexný súbor podporilo 517 poslancov, 38 bolo proti.

Zobraziť celú správu

Aplikácia decentralizovanej sociálnej siete Bluesky dorazila na Android. Bluesky je projekt bývalého generálneho riaditeľa sociálnej siete Twitter, Jacka Dorseyho. Používateľom umožňuje vytvoriť si svoj vlastný server, resp. si pod vlastnou doménou vytvoriť svoju osobnú stránku. Aplikácia pre Android sa používateľským prostredím podobá na Twitter, ktorý Jack Dorsey spoluzaložil a dlhú dobu aj viedol. Do Bluesky sa je aktuálne možné zaregistrovať iba prostredníctvom pozvánky.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Četovacia aplikácia WhatsApp sa zrejme dočká animovaných emoji smajlíkov. Podľa portálu WABetaInfo to naznačuje beta verzia aplikácie, ktorá nahrádza vybraných emoji smajlíkov ich animovanou verziou. Rovnakú funkciu už dlhšiu dobu ponúka aj konkurenčná četovacia aplikácia Telegram, v ktorej si je však možné animované emoji znaky vypnúť. Beta verzia aplikácie WhatsApp však zatiaľ takúto možnosť neponúka. Animované emoji nahrádzajú tie pôvodné automaticky bez potreby akéhokoľvek úkonu zo strany používateľa.

Zobraziť celú správu

Volkswagen oznámil zámer investovať 1 miliardu eur do nového centra pre vývoj plne prepojených elektromobilov v Číne, spoločnosť to oznámila na tohto týždňovom autosalóne v Šanghaji. Centrum s názvom „100% TechCo“ bude zamestnávať zhruba 2 000 zamestnancov, ktorí budú mať na starosť vývoj a výskum inovácií pre budúce modely značky Volkswagen vydané po roku 2024. Sídliť bude v Hefei, hlavnom meste východnej čínskej provincie Anhui, kde má sídlo aj čínska automobilka Nio a svoju výrobu aj konkurenčná automobilka BYD.

Zobraziť celú správu

Aplikácia Waze dorazila do vozidiel Volvo. Švédska automobilka v spolupráci so spoločnosťou Google integrovala bezplatnú navigáciu Waze priamo do infotainment systémov postavených na operačných systémoch iCup a Google Android. Pre stiahnutie aplikácie nie je potrebné čakať na aktualizáciu, Waze si je možné stiahnuť priamo z digitálneho obchodu.

Zobraziť celú správu

Microsoft k 25. aprílu odstráni Twitter zo svojho nástroja pre správu sociálnych sietí. Spoločnosť k tomuto kroku pristúpila po tom, čo Twitter zdvihol poplatok za prístup k jeho vývojárskym rozhraniam na 42-tisíc dolárov mesačne. Správcovia sociálnych sietí tak už prostredníctvom nástroja od Microsoft nebudú môcť vytvárať, upravovať a plánovať príspevky či sledovať štatistiky z Twitteru. Elon Musk na túto správu zareagoval hrozbou žaloby, Microsoft mal totiž podľa neho nelegálne využívať dáta Twitteru na tréning nešpecifikovaného softvéru. Microsoft okrem toho odstránil Twitter aj z ponuky služieb, na ktoré je možné nahrať videá a snímky obrazovky z hernej konzoly Xbox.

Zobraziť celú správu

Volkswagen predstavil nový koncept elektrického sedanu ID.Next. Nemecká automobilka predviedla svoj nový koncept na autosalóne v Šanghaji hneď vedľa modelu ID.7 Vizzion – čínskej verzie európskeho modelu VW ID.7. Zatiaľ čo model, ktorý bude vychádzať z konceptu ID.Next, bude vyrábať joint venture spoločnosť SAIC-Volkswagen, o výrobu modelu ID.7 Vizzion sa postará spoločný podnik FAW-Volkswagen. Oba modely sa budú vyrábať priamo v Číne, pre ktorú sú nateraz aj exkluzívne určené.

Zobraziť celú správu

HP opäť vylepšilo svoju sériu Envy. Konvertibilný počítač Envy x360 je vraj prvý 15,6″ počítač s certifikáciou IMAX Enhanced. V ponuke je aj 14″ verzia. Oba modely poháňa 13. generácia Intel Core, resp. AMD Ryzen pre 15,6″ model. Aktualizovaný je i 17,3″ Envy, ktorý môžete vybaviť až 32 GB RAM a 4K LCD displejom. 14″ Envy x360 sa už predáva s cenou od 850 dolárov, 15,6″ verzia príde do predaja na budúci týždeň s cenou od 950 dolárov. Na Envy 17 si pripravte minimálne 1 150 dolárov, predávať sa začne v máji.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.