Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
10 správ

iPadu Pro s OLED displejom by sme sa mali dočkať už budúci rok. Vyplýva to z informácií portálu Korea´s ET News, podľa ktorého Samsung pracuje na vývoji OLED panelov pre 11″ a 12,9″ iPad Pro. Zároveň by mal pracovať aj na OLED paneloch pre 14″ a 16″ Macbook Pro. Tých by sme sa mali dočkať niekedy v roku 2026.

Zobraziť celú správu

Porsche omladzuje svoje predošlé modely prostredníctvom nových infotainment systémov. Ak vlastníte model Porsche 997 911, 987 Boxster, Cayman alebo prvú generáciu Porsche Cayenne budete mať možnosť vymeniť ich multimediálny systém za novší. Konkrétne pôjde o infotainment systém, ktorý aktuálne Porsche využíva vo svojich najnovších modeloch. Skladať sa bude z veľkej dotykovej obrazovky s podporou Apple Carplay/Android Auto a niekoľkých USB vstupov.

Zdroj | Porsche
Zobraziť celú správu

Tik Tok urobil krok ku väčšej transparentnosti. Pre portál Forbes platforma potvrdila, že niektorí americkí zamestnanci majú možnosť propagovať príspevky vybraných kreatívcov alebo firiem v prípade, že si s nimi chce spoločnosť vybudovať lepší vzťah. „Heating Button“ je však podľa hovorcu platformy využívaný aj na „diverzifikovanie obsahu“ a teda aby sa zabezpečilo, že váš feed nie je plný opakujúcich sa trendov.

Zobraziť celú správu

T-Mobile sa priznal k masívnemu úniku dát. Nemecký operátor zažil už druhý veľký hackerský útok za posledných 18 mesiacov. Počas toho posledného boli ukradnuté mená, dátumy narodenia a telefónne čísla približne 37 miliónom používateľov. Prelomenie bezpečnosti nastalo 5. januára 2023 a hneď na druhý deň bola s pomocou externej bezpečnostnej firmy hrozba zažehnaná. Útočník sa aj vďaka tomu nedostal k citlivejším údajom ako napr. k heslám či údajom o platobných kartách.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

CNET pozastavuje publikáciu článkov generovaných umelou inteligenciou. Portál The Verge sa vyjadril, že vedenie publikácie pozastavilo tento druh článkov počas hovoru s redakciou. Presné dôvody tejto zmeny zatiaľ nie sú známe no problémom mali byť chyby v texte a tiež nedostatočné poukázanie na fakt, že článok nepísala ľudská bytosť ale umelá inteligencia.

Zobraziť celú správu

Slovenská sporiteľňa nateraz neodstaví používateľov Windows 7 a Windows 8.1. Portál DSL.sk upozornil na to, že Česká sporiteľňa ukončila bezpečnostnú podporu operačných systémov Windows 7 a Windows 8.1 a plánuje odstaviť klientov od internetového bankovníctva George do konca februára 2023. Slovenská sporiteľňa však pre portál DSL.sk potvrdila, že ona sa na takýto krok zatiaľ nechystá.

Zobraziť celú správu

Netflix plánuje koncom Q1 2023 veľké zmeny. Oznámil ich novozvolený co-CEO Greg Peters a týkať sa budú „požičiavania“ účtov. Ak viete o niekom, kto využíva váš alebo iných účet bez toho, aby zaň platil, budete ho môcť jednoducho vyhodiť, vypýtať si od neho peniaze a pridať ho ako ďalšieho používateľa alebo ho nechať preniesť si účet inam. Podľa Petersa nebudú tieto zmeny „univerzálne populárnym krokom“.

Zobraziť celú správu

WhatsApp pridá v najnovšej aktualizácií možnosť posielať správy samému/samej sebe. Ide o funkciu, ktorú už dávno ponúkajú konkurenčné platformy ako napríklad Telegram. Na posielanie správ samému/samej sebe si budete musieť vytvoriť skupinu, v ktorej budete len vy. Následne si v nej budete môcť písať správy, zdieľať odkazy, nálepky či iné médiá.

Zobraziť celú správu

Google spustil masívne prepúšťanie. Podobne ako Microsoft, aj Google redukuje počty svojich zamestnancov. Narozdiel od neho však neprepúšťa 10 000 zamestnancov s 2 mesačnou výpovednou lehotou ale 12 000 zamestnancov a to s okamžitou platnosťou. Zamestnanci, ktorých sa prepúšťanie týka však boli vopred kontaktovaní a budú dostávať výplatu minimálne ďalších 60 dní. Preplatené im budú aj všetky bonusy a dni dovolenky, ktoré v roku 2022 nestihli vyčerpať a americkým zamestnancom bude ešte ďalších 6 mesiacov preplácaná zdravotná starostlivosť.

Zobraziť celú správu

Spoločnosť Lenovo oznámila svoj nový enviromentálny cieľ. Do roku 2050 by chcela dosiahnuť nulové emisie skleníkových plynov. Tento cieľ potvrdila a schválila iniciatíva Science Based Targets (SBTi). Americká spoločnosť sa tak zaradila prvým výrobcom počítačov a smartfónov a jednou z 139 spoločností na svete, ktorá má cieľ nulových emisií potvrdený touto organizáciou.

Zobraziť celú správu