Reklama
Správa dňa

Batérie v iPhonoch 15 majú dvojnásobnú životnosť

26 správ

Štúdio Marvel chystá nový seriál Cloak & Dagger, ktorý by sa mal na obrazovkách objaviť budúci rok. Pre fanúšikov komiksov štúdio pripravilo prvý trailer.

https://www.youtube.com/watch?v=YZFc3FzK344

Zobraziť celú správu

Amazon a Samsung si povedali, že HDR štandardov je málo a tak vytvorili vlastný. Nazvali ho HDR10+. Podľa spoločností má ísť o vylepšený štandard HDR10. Zlepšenie sa má týkať dynamického mapovania tónov a teda dynamickej úpravy metadát individuálnych scén. Výsledkom má byť ešte lepší obraz.

Zobraziť celú správu

Apple k príležitosti Dňa Zeme pripravil videá, ktorými chce podporiť myšlienku recyklácie a zároveň ukazuje, ako k ekológii prispieva on.

https://youtu.be/eH6hf6M_7a8?list=PLHFlHpPjgk73pyiy3EL9cGTO8wnJN7h2F

https://youtu.be/pHOne3_2IE4?list=PLHFlHpPjgk73pyiy3EL9cGTO8wnJN7h2F

https://youtu.be/8bLjD5ycBR0?list=PLHFlHpPjgk73pyiy3EL9cGTO8wnJN7h2F

https://youtu.be/tNzCrRmrtvE?list=PLHFlHpPjgk73pyiy3EL9cGTO8wnJN7h2F

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Facebook sa počas konferencie F8 nechal počuť, že pripravuje off-line verziu pre aplikáciu Instagram. Vďaka tomu bude možné prezerať feed, komentovať v ňom fotky, likovať ich, prezerať dokonca profily používateľov apod.

Zobraziť celú správu

Fujifilm predstavil nový instatný fotoaparát INSTAX SQUARE SQ10. Ide o prvý instatný foťák, ktorý má CMOS snímač a digitálne spracovanie obrazu. Tým ponúkne omnoho viac filtrov a efektov k okamžitým fotografiám, ktoré je možné uložiť aj na SD kartu.

Zobraziť celú správu

Slovenský AeroMobil v Monaku predstavil svoj finálny model pre rok 2017. Nový AeroMobil bude k dispozícii v limitovanej edícii 500 kusov a bude sa predávať za cenu medzi 1,2 až 1,5 milióna € v závislosti od požiadaviek a špecifikácií zákazníkov. Prvých 25 modelov bude súčasťou špeciálnej série Founders Edition, ktoré budú obsahovať určité produktové výhody.

Zdroj | AeroMobil
Zobraziť celú správu

Výskumníci z University of Nottingham vytvorili algoritmus s umelou inteligenciou, ktorý je schopný predvídať nebezpečné zástavy srdca známe ako infarkt. Algoritmus má mať o 7,6% vyššiu úspešnosť pri odhaľovaní infarktu, ako doterajšie metódy, informuje Sciencemag.

Zobraziť celú správu

Japonská automobilka Honda plánuje v budúcom roku uviesť na čínsky trh plne elektrické auto, informuje agentúra Reuters s odvolaním sa na vedúceho predstaviteľa automobilky. Informáciu Honda potvrdila na prebiehajúcom autosalóne v Šanghaji.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Toyota testuje prvý ťahač poháňaný vodíkom, teda elektrinou, ktorú vyrába z vodíku. Pod názvom Portal Project využíva dva elektromotory poháňajúce zadnú nápravu. Energiu im dodáva 12 kWh batéria. Dojazd má byť okolo 320 km.

Zdroj | Toyota
Zobraziť celú správu

MasterCard v Južnej Afrike testuje nový typ platobnej karty, ktorá je vybavená snímačom odtlačku prsta. Ten je nutné aktivovať v banke, no nič iné sa oproti bežným platbám nezmení. Karta bude jedine chránená vyšším stupňom ochrany, informuje Engadget.com.

Zdroj | MasterCard
Zobraziť celú správu

Ak máte pri natáčaní akčných videí kamerami GoPro problém s autentickým zvukom, Sennheiser vám ponúka riešenie pomocou akčného mikrofónu Sennheiser MKE2, špeciálne určeného pre GoPro kamery. Nie však všetky modely, ale iba pre HERO4. Zatiaľ. Firma vraj ale usilovne pracuje na verzii pre kamery HERO5. Mikrofón MKE2 je dodávaný s robustným zadným krytom kamery a je „obalený“ elastickým materiálom, zabezpečujúcim odolnosť voči vode (do 30 min. / 1 m), mrazu, nárazu a pod. Predávať sa začne 24. apríla 2017 za cenu cca 200 $. A ako to funguje? Pozrite sa, vypočujte si.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

YouTube ešte vo februári spustil možnosť živého vysielania, avšak podmienkou bolo mať aspoň 10 000 (desať tisíc) odberateľov. To je veľmi vysoké číslo, ktoré nie každý záujemca o live stream dosiahne. Nedávno sa však na stránke podpory pre YouTube objavila informácia, ktorá upresňuje, že stačí mať desať násobne menej odberateľov, teda iba 1 000 (jeden tisíc).

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.