Reklama
Správa dňa

Na Slovensku sa buduje Balíkovo

13 správ

Nová náplasť na hrdlo dokže pomôcť ľuďom bez hlasiviek opäť hovoriť. Ide o neinvázne, flexibilné zariadenie, ktoré sa priľne ku krku, dokáže previesť svalové pohyby do reči, čo umožňuje ľuďom hovoriť bez použitia hlasiviek. Náplasť nielenže deteguje pohyby hrdla spojené s rečou, ale tiež využíva tento pohyb na výrobu elektriny, čo znamená, že zariadenie môže byť prevádzkované bez batérie.

Zobraziť celú správu

Budúcoročný iPhone 17 bude obsahovať antireflexný displej, ktorý bude odolnejší voči poškriabaniu ako keramický štít (Ceramic Shield), ktorý sa nachádza na modeloch iPhone 15. Čínsky leaker Instant Digital tvrdí, že vonkajšie sklo na iPhone 17 má mať „super tvrdú antireflexnú vrstvu“, ktorá je oveľa odolnejšia voči poškriabaniu. Je možné, že pôjde o Gorilla Glass Armor, ktorý využíva Samsung Galaxy S24 Ultra.

Zobraziť celú správu

Realme predstavil Narzo 70 Pro 5G s 50 Mpx hlavným fotoaparátom. Výrobca tvrdí, že je prvým vo svojom segmente so vzdušnými gestami, ktoré umožňujú listovať sa v ponuke bez dotyku obrazovky. Novinka má 6,67” AMOLED displeji s FHD+ rozlíšením a obnovovacou frekvenciou 120 Hz. V strede obrazovky je dierka pre 16 Mpx selfie kameru. Realme Narzo 70 Pro beží na čipe Dimensity 7050 s 8 GB RAM a 128 GB / 256 GB pamäťou. Cena začína na 222 €.

Zdroj | Realme
Zobraziť celú správu

Koncept BMW Neue Klasse slúžil ako ukážka nového smerovania značky BMW. Jeho produkčnú verziu sme zatiaľ nevideli, no spoločnosť už čoskoro ukáže Neue Klasse X. Ukazuje sa, že celkové proporcie konceptu sú menej odvážne ako pri sedane Neue Klasse.Očakáva sa, že rovné plochy, ktoré charakterizovali sedan, sa prenesú aj do SUV, rovnako ako úprava prednej časti so svetlami integrovanými do dvojice mriežok. Koncept bude oficiálne predstavený 21. marca.

Zdroj | BMW
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Musk zrušil partnerstvo Twitter/X s Lemonom niekoľko hodín po jeho nahratí rozhovoru pre The Don Lemon Show, novú talkshow, ktorá mala byť exkluzívna pre X Teraz bola zverejnená premiérová epizóda The Don Lemon Show, ktorá vysvetľuje dôvody, ktoré mohli Muska podnietiť k tomu, aby spoluprácu ukončil nečakane a náhle. Nie je prekvapením, že to nebol mierumilovný rozhovor, ktorý miliardár zrejme očakával. Bavili sa napríklad o možnom finančnej podpore Donaldovi Trumpovi, liekoch na depresie, či o údajnom sprisahaní, kde Musk hovorí, že bielych ľudí zámerne nahrádzajú prisťahovalci a ľudia inej farby pleti, či o jeho súhlase s tvrdením, že židovské komunity presadzujú „nenávisť voči bielym“.

Zobraziť celú správu

Spoľahlivý a rýchly optický internet od Orangeu je od 15. marca dňa ešte rýchlejší, pričom mesačný poplatok zostáva nezmenený. Balíky optického internetu, ktoré majú v súčasnosti rýchlosť 50/20 Mbit/s sa automaticky zvýšia na 80/30 Mbit/s. Je to napríklad Základný balík. Balíky, vďaka ktorým zákazníci v súčasnosti surfujú s rýchlosťami 400/80 Mbit/s, teraz môžu využívať rýchlosti 500/100 Mbit/s. Pôvodná rýchlosť 800/160 Mbit/s vybraných balíkov sa zvýši na 850/200 Mbit/s. Zvýšenie rýchlosti vybraných balíkov optického internetu sa týka nových, aj existujúcich zákazníkov. Mesačný poplatok zostáva nezmenený.

Zobraziť celú správu

NVIDIA predstavila platformu novej generácie čipov s názvom Blackwell. Jej čipy sú 7- až 30-krát rýchlejšie ako legendárne H100 pričom využívajú 25-krát menej energie. „GPU Blackwell sú motorom, ktorý poháňa túto novú priemyselnú revolúciu,“ povedal CEO NVIDIA Jensen Huang na výročnom podujatí GTC v San Jose. „Generatívna AI je definujúcou technológiou našej doby. V spolupráci s najdynamickejšími spoločnosťami na svete zrealizujeme prísľub AI pre každé odvetvie,“ dodal Huang

Zobraziť celú správu

Apple pokračuje v rozhovoroch s Google o zabudovaní umelej inteligencie Gemini do iPhonu. Rokovania sa týkajú licencovania Gemini na niektoré nové funkcie prichádzajúce do softvéru iPhone tento rok tvrdí portál Bloomberg a dodáva, že ešte nebolo rozhodnuté o podmienkach, alebo o tom, ako bude implementovaná.

Zobraziť celú správu

Sony začalo predávať headset PS VR2 minulý rok vo februári a očakávalo veľmi dobré predajné výsledky. Očakávania sa však nenaplnili. Hovorí sa, že spoločnosť „sedí“ na veľkých zásobách PS VR2 uprostred klesajúcich predajov, ktoré sa od uvedenia náhlavnej súpravy zmenšujú každý kvartál. IDC uvádza, že Sony presunulo 595 500 kusov v Q1 minulého roka, 435 500 v Q2, 343 600 v Q3 a 325 200 v poslednom štvrťroku. Sony doteraz vyrobilo 2 milióny kusov a ich predaj sa k tomuto množstvu zďaleka nepriblížil. Pozastavenie výroby sa javí ako rozumný krok kým sa nerozhodne čo ďalej.

Zobraziť celú správu

Waymo v Austine začína plne autonómne testovanie. Prichádza to tak po mestách Phoenix, San Francisco a Los Angeles. Waymo obzvlášť zdôrazňuje, ako sa jej technológia naďalej dobre zovšeobecňuje do nových prostredí.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.