Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
9 správ

Volkswagen na videu ukázal prototyp nového Touaregu. Ten je aktuálne vo fáze testovania blízko Polárneho kruhu. Nemecký výrobca vo videu predstavuje najmä plug-in hybridnú verziu a teda jej schopnosť tichej elektrickej jazdy. Malo by ísť tiež o prvý model so svietiacim zadným logom VW, ktorý sa dostane do Európy.

Zobraziť celú správu

WhatsApp pridá do iOS podporu režimu „picture-in-picture“. Ide o službu, po ktorej používatelia prahli už dlho, pričom Meta ju začala testovať už na konci minulého roka. V praxi to znamená, že ak počas videohovoru otvoríte inú aplikáciu, okno s volajúcim sa zmenší a budete ho tak môcť naďalej vidieť. Funkcia by mala byť dostupná v priebehu nadchádzajúcich týždňov.

Zobraziť celú správu

SpaceX hrozí pokuta 175 tisíc dolárov. Uložiť by ju mal Federálny letecký úrad Ministerstva dopravy USA (FAA) za nedostatočne ohlásený štart rakety 53 Starlink. Spoločnosť mohla potrebné doklady doložiť ešte 7 dní po štarte, no nestalo sa tak. Úrad sa vyjadril, že tieto informácie sú nevyhnutné pre zaistenie čo najnižšej pravdepodobnosti kolízie rakety s inými telesami obiehajúcimi kolo Zeme. SpaceX má teraz 30 dní na odpoveď.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

VinFast dostal na výstavbu svojej prvej fabriky v USA zelenú. Ide o prvú továreň vietnamského výrobcu, ktorá sa bude nachádzať mimo ich domovskej krajiny. Domovom novej fabriky bude Severná Karolína v prvej fáze bude od nej investovaných približne 2 miliardy dolárov. Ročne by mala vedieť vyprodukovať približne 150 000 áut.

Zobraziť celú správu

Vodiči často preceňujú schopnosti systémov autonómnej jazdy. Výskumníčka, inžinierka a profesorka Univerzity Georgea Masona Missy Cummings zanalyzovala viac ako 400 prípadov nehôd, v ktorých figurovali systémy autonómnej jazdy od Tesly či GM. Vodiči podľa nej do systémov často vkladajú príliš veľkú dôveru, dôsledkom čoho je často aj prekročenie rýchlosti a teda spôsobenie nehody, ktorá môže skončiť vážnymi zraneniami alebo až smrťou. Spoločnosti totiž tieto systémy zvyknú propagovať ako „hands-free“. Elon Musk sa na účet Cummings ešte v roku 2021 vyjadril, že „je očividne zaujatá voči Tesle“.

Zobraziť celú správu

Samsung Galaxy S23+ bol podrobený testu odolnosti. Tvorca PBKReviews už pred pár týždňami vykonal drop test drahšieho Galaxy S23 Ultra. Aj napriek tomu, že je vybavený odolným sklom Gorilla Glass Victus 2 už pri páde z výšky pása sa rozbil. Bola tu však nádej, že Galaxy S23+, ktorý disponuje podobným sklom no plochým displejom by v teste mohol obstáť lepšie. Avšak, nestalo sa. Výsledky testu si môžete pozrieť vo videu.

Zobraziť celú správu

Roblox chce vytvoriť unikátneho chatbota. Herná platforma by chcela do svojho vývojárskeho kitu zapracovať chatbota, ktorý by dokázal na základe slov vytvoriť celé svety a dimenzie. Chcela by tak umožniť aj menej skúseným vývojárom vytvárať obsah do ich hry.

Zobraziť celú správu

V Telekome sa do predaja dostávajú smartfóny radu Galaxy S23. Základná Galaxy S23 bude dostupná 256 GB verzia v zelenej, fialovej a čiernej. Verzia Galaxy S23+ s pamäťou 512 GB bude potom dostupná v čiernej. Model Galaxy S23 Utra bude v ponuke taktiež no na veľký počet predobjednávok je dočasne vypredaný.

Zobraziť celú správu