Reklama
Správa dňa

Batérie v iPhonoch 15 majú dvojnásobnú životnosť

28 správ

The New York Times si všimol, že prieskumník na Facebooku nepriamo napomáha k šíreniu falošných správ. Na Slovensku pomohol prieskumník so šírením hoaxu o Moslimovi, ktorý sa za vrátenie jeho stratenej peňaženky odvďačil varovaním o chystanom teroristickom útoku. Hoax sa šíril medzi ľuďmi v novinkách, kým oficiálne správy od polície, ktoré tento hoax popierali, boli skryté v prieskumníkovi.

Zobraziť celú správu

Spoločnosť Grado, ktorá je známa svojimi old-schoolovými drôtovými slúchadlami sa nechala uniesť aktuálnym trendom a na tento rok pripravuje bezdrôtové slúchadlá. Kedy budú v predaji, koľko budú stáť a ako sa budú volať zatiaľ nie je známe. Pravdepodobne však budú pokračovať v doterajšej tradícii a vyrábané budú ručne.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Age of Empires: Definitive Edition sa konečne dostane do predaja a to 20. februára. Za 19,99 dolárov dostanete kompletnú hru pretvorenú do 4K UHD rozlíšenia, nový orchestrálny soundtrack a vylepšený editor misií.

https://youtu.be/JyPlECHiXcM

Zobraziť celú správu

Tvorcovia aplikácie MAPS.ME spravili prieskum cestovateľských zvykov a zistili, že zhruba 90 % používateľov ich aplikácie cestuje aspoň raz ročne, pričom najčastejšie cestujú Európania. Väčšina ľudí preferuje oddychové dovolenky, no 31 % z opýtaných má radšej aktívne dovolenky. Všetky zaujímavé štatistiky nájdete na stránke MAPS.ME.

Zobraziť celú správu

Samsung Galaxy A8 sa dnes dostáva do predaja. Novinku už máme v rukách, pozrite si naše prvé dojmy. Poteší určite duálny predný fotoaparát, plnohodnotná podpora dvoch SIM kariet vrátane pamäťovej karty či Infinity displej bez zakrivených bočných hrán. Cena je 499 €.

Zobraziť celú správu

Microsoft aktualizoval kancelársky balíček Office 2016 pre macOS. V novej verzii konečne pribudla možnosť živej spolupráce na jednom dokumente, prezentácii či tabuľke súčasne. Do Excelu tiež pribudli nové funkcie, grafy a funkcia QuickStarter, ktorá urýchľuje tvorbu nových tabuliek.

Zobraziť celú správu

WhatsApp predstavil aplikáciu WhatsApp Business, ktorá je určená pre malé podniky na komunikáciu so zákazníkmi. Podniky môžu do svojho profilu pridať otváracie hodiny, kontaktné údaje, adresy či popis podniku. Podniky si tiež môžu nastaviť rýchle odpovede na najčastejšie otázky.

Zdroj | WhatsApp
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Honda predstavila novú generáciu SUV Acura RDX Prototype, ktorá pôjde do predaja v druhej polovici tohto roku. Nová generácia sa zbavuje zastaralého infotainmentu a prináša vysúvaciu, 10,2-palcovú obrazovku, ktorá sa ovláda pomocou touchpadu. Nový infotainment má byť jednoduchší a teda aj bezpečnejší na ovládanie pri šoférovaní.

Zobraziť celú správu

Google potvrdil problémy so zobrazovaním používateľského prostredia systému Android Auto. S problémom sa stretávajú majitelia rôznych značiek áut aj telefónov a spája ich iba to, že používajú operačný systém Android Nougat 7.1 až Oreo 8.1. Google už pracuje na aktualizácii, ktorá tento problém odstráni, no dátum vydania je zatiaľ neznámy.

Zdroj | Wilf Moralee/Google Forum
Zobraziť celú správu

Spoločnosť Lookout a skupina Eletronic Frontier Foundation odhalili hackerskú skupinu, ktorá z budovy generálneho riaditeľstva pre všeobecnú bezpečnosť v Libanone útočila na členov armády, vládnych úradníkov, lekárov, odborníkov akademikov ale aj civilistov a kradla im súkromné údaje z telefónov. Využívali na to falošné verzie aplikácií Signal, WhatsApp či Threema pre systém Android.

Zdroj | Lookout
Zobraziť celú správu

Intel vydal nové kamery RealSense D415 a D435, ktoré dokážu snímať 3D obraz. Využijú ich najmä vývojári pre rozšírenú realitu, ale aj vzdelávacie inštitúcie, ktoré vyučujú prácu s priestorovým obrazom. Súčasťou kamier je aj vývojárske prostredie Intel RealSense SDK 2.0. Kamery si môžete predobjednať za 145 a 149 dolárov, no presný dátum vydania nebol stanovený.

https://youtu.be/E5feqYIQA0o

Zobraziť celú správu

Čínska vláda údajne zabudovala technológiu na rozpoznávanie tváre do bezpečnostných kamier v meste Xinjiang, kde tvorí väčšinu obyvateľstva Moslimská komunita. Kamerový systém údajne sleduje Moslimov v tejto oblasti a v prípade, že vyjdu mimo „bezpečnú zónu“, systém upozorní príslušné orgány.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Samsung si patentoval spôsob, ako umiestniť predný fotoaparát, snímač odtlačkov a slúchadlo pod displej telefónu. Vyriešil by sa tak problém s umiestnením týchto súčiastok pri telefónoch s tenkými rámčekmi okolo displeja. Kedy a či vôbec Samsung tento patent niekedy zužitkuje samozrejme nie je jasné.

Zdroj | Samsung
Zobraziť celú správu

Atos spúšťa projekt prvej digitálnej mestskej farmy. Cieľom je otestovať využitie moderných digitálnych riešení a dátovej analýzy v poľnohospodárstve a ponúknuť nové a inovatívne služby aj pre takzvané vertikálne farmy. Vertikálna farma znamená možnosť pestovania výrazných objemov potravinárskych produktov vo vrstvách alebo vertikálnych štruktúrach. To umožní priblížiť poľnohospodárstvo k mestám a obciam alebo vyvážiť nedostatok ornej pôdy v drsných podmienkach.

Zdroj | Atos
Zobraziť celú správu

Už aj na Slovensku začal predaj tabletu Alcatel A3 7“ KIDS. Ide o tablet so systémom Android a špeciálnym prostredím Kurio, ktorý je určený pre deti od 3 do 12 rokov. Nechýba mu Wi-Fi a Bluetooth, 2 Mpx zadný a 0,3 Mpx predný fotoaparát, jeho chod zabezpečuje štvorjadrový procesor MT8127 a energiu mu dodáva 2 580 mAh batérie. Pamäte má veľkostí 1/8 GB RAM/ROM. U nás je jeho cena 99,99 €.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.