Reklama
Správa dňa

Ruší YouTube chronologický infokanál?

22 správ

iPhone X prišiel tento rok s novým druhom odomykania, Face ID. Aby bola táto technológia presná musela spoločnosť pridať ďalšiu špeciálnu kameru. Tá umožňuje okrem rýchleho odomykania aj zabiť hodiny času napríklad s Animoji. Najnovšie sa však objavila aplikácia, ktorú môžu majitelia desiatky ovládať len obočím.

Zobraziť celú správu

Na konferencii Microsoft Build, ktorá sa konala v máji tohto roka spoločnosť oznámila, že spolupracuje s Apple za účelom pridania iTunes do virtuálneho obchodu Windows Store do konca tohto roka. Podľa najnovších informácií sa tak ale tento rok nestane a používatelia si budú musieť počkať. Do kedy zatiaľ vie asi iba Tim Cook.

Zobraziť celú správu

S pojmom prediktívne písanie sme sa stretli asi už všetci. V stručnosti ide o návrh slov, ktoré by mohli nasledovať na základe minulých spojení. Podobný postup akurát s použitím umelej inteligencie použilo Botnik Štúdio pri písaní novej kapitoly Harryho Pottera. To dalo AI najprv všetky knihy prečítať a následne umelá inteligencia napísala niekoľko strán. Výsledok ale nepatrí medzi najlepšie.

Zobraziť celú správu

Spoločnosť AOC prináša na trh trio nových monitorov vo dvoch veľkostiach. 24,5-palcový G2590VXQ a AOC G2590PX a 27-palcový AOC G2790PX. Všetky majú rozlíšenie Full HD s minimálnym rámikom, čas odozvy 1 ms, vysokú obnovovaciu frekvenciu (G2590PX a G2790PX: 144 Hz, G2590VXQ: 75 Hz), ale aj podporu FreeSync. Predávať sa budú za ceny cca 367 € za AOC G2790PX, 189 € za model G2590VXQ a 295 € za AOC G2590PX.

Zdroj | AOC
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

V populárnej šou Top Gear sa už Tesla vyskytla. Išlo o model Roadster prvej generácie, ktorý vtedy dopadol horšie, ako by si mnohí priali. Mohol za to hlavne akumulátor, ktorý sa mal vybiť kratšie, ako to Clarkson čakal. Najnovšie sa však v seriáli objavil populárny Model S P100D. A ako dopadol?

Zobraziť celú správu

Bragi Dash Pro, ktoré majú byť predstavené na výstave CES v januári využívajú umelú inteligenciu na to, aby rozpoznali okolité zvuky. Veľa detailov zatiaľ poskytnutých nebolo, no Audio Analytic hovorí o vnímaný konverzácií, ako aj okolitých hlukov. Pri rozhovore by tak slúchadlá mohli automaticky hudbu stlmiť, zatiaľ čo pri prejazde sanitky by technológia hudbu úplne vypla, prípadne upozornila nositeľa ešte viac.

Zdroj | Audio Analytic
Zobraziť celú správu

Majitelia Samsung smartfónov zvyčajne dostávajú nové aktualizácie medzi poslednými. Dôvod nie je nikdy jasný. Niektorí hovoria, že Samsung sa jednoducho nesnaží tak, ako by mal, iní sa ho zastávajú a tvrdia, že do systému pridáva mnoho užitočných funkcií. Čo nové teda ponúkne Android Oreo na Samsungu Galaxy S8?

Zobraziť celú správu

BenQ oznámil novú technológiu, ktorú zaraďuje do svojich monitorov.  AQCOLOR pokrýva 100 % farebného priestoru sRGB a Rec. 709. Reprodukuje profesionálny obraz s pokrytím 99 % Adobe RGB, 100 % sRGB a Rec. 709. Využíva pokročilú 14-bitovú 3D LUT tabuľku, aby dosiahla hodnôt Delta E menších ako 2.

Zobraziť celú správu

Spoločnosť Leagoo predstavila nový smartfón, M9. Výrobca ho nezmyselne označuje ako prvý dostupný smartfón s fullscreen obrazovkou a štvoricou kamier. Odhliadnuc od toho novinka ponúkne 5,5-palcový panel s pomerom strán 18:9, no slabým rozlíšením 1280 x 640 px, MediaTek procesorom, 2 GB RAM a 16 GB ROM. Smartfón má čítačku odtlačkov prstov, 2 850 mAh batériu, predný fotoaparát má 5 a 2 Mpx, zadné 8 a 2 Mpx. Predávať sa začne 20. decembra a stáť má 80 dolárov.

Zobraziť celú správu

Google v pokračujúcej snahe bojovať proti falošným správam prichádza s novým spôsobom. Doteraz chce spoločnosť filtrovať správy z webov, ktorým sa nedá odhaliť krajina pôvodu. Rovnako si bude Google všímať aj to či sa niektorý portál nesnaží pôsobiť ako webstránka z iného štátu.

Zobraziť celú správu

Google začal s projektom Tango v roku 2014. Išlo o platformu určenú špeciálne pre vývoj aplikácií rozšírenej reality. Vyhľadávací gigant ale očividne v projekte nevidí budúcnosť, a preto ho údajne ukončí v marci 2018. Na druhej strane, Apple tento rok ukázal, že sa to dá aj bez obrích smartfónov bez množstva senzorov a my veríme, že Google sa vydá podobnou cestou.

Zdroj | ASUS
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Ak si myslíte, že na Slovensku máme čudné praktiky, pravdepodobne ste nezachytili riešenie, akým chcú holandské policajné jednotky chytať dronov. Na túto aktivitu totiž chceli vycvičiť orlov. Nakoniec s pokusom skončili, nakoľko bol takýto výcvik náročnejší aj finančne nákladnejší, ako si predstavovali.

https://youtu.be/HifO-ebmE1s

Zobraziť celú správu

Instagram do svojej aplikácie pridáva ďalšiu funkciu, ktorá uľahčí prehliadanie fotografií. V prípade, že by ste radi sledovali zábery týkajúce sa určitej témy, môžete tak spraviť pridaním hashtagu. Instagram vám bude následne zobrazovať niektoré fotografie so zadaným hashtagom, ktoré majú byť vyberané na základe prepracovaných algoritmov. Aktualizácia zatiaľ zastihla len AppStore.

Zdroj | Instagram
Zobraziť celú správu

Ak sa zaujímate o Teslu, určite ste už videli mnoho videí, kde jeden z týchto elektromobilov zrýchľuje. A pravdepodobne ste si už pozreli aj niekoľko recenzií či záberov, ktoré zachytávajú rôzne zaujímavé funkcie. Jeden Nór si však povedal, že svoj Model X otestuje v snežnom offroade.

Zobraziť celú správu

Chcete šikovný vianočný darček? Čo tak darovať predplatné nášho časopisu TECHBOX? Aktuálne prebieha akcia na predplatné 10 čísel časopisu TECHBOX iba za 15,00 € na stránke Zľavomat.sk. Môžete však s predplatným získať aj hodinky TomTom Runner alebo Runner 2 za zvýhodnenú cenu 79,00 € alebo 99,00 €. Nečakajte, akcia je limitovaná počtom kusov.

Zdroj | Zlavomat.sk
Zobraziť celú správu

Sony Xperia XZ, XZs a X Performance dostali aktualizáciu s označením 41.3.A.2.24, ktorá prináša decembrové bezpečnostné záplaty. Aktualizáciu so záplatami dostala aj Nokia 6, kde je aktualizácia označená ako 00CN_3_31G. Ďalšie zariadenia budú pribúdať.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.