Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nové BMW X3, tretia generácia prémiového športovo-aktívneho SAV

Nové BMW X3, tretia generácia prémiového športovo-aktívneho SAV
Zdroj | BMW
Imrich Maťo
Nové BMW X3, tretia generácia prémiového športovo-aktívneho SAV
Zdroj | BMW
Zdroj | BMW

BMW predstavilo nové BMW X3, vyzdvihujúce výrazný dynamický dizajnový jazyk predchodcu na novú, príťažlivejšiu úroveň. Privítajme tretiu generáciu priekopníckeho prémiového športovo-aktívneho SAV – Sport Activity Vehicle. Toto je niečo pre „labužníkov“.

https://www.youtube.com/watch?v=PoDDeId9i1k

Celkové rozmery nového modelu X3 sa výraznejšie nezmenili. Rázvor sa však predĺžil o päť centimetrov. Prednej časti dominuje väčšia priestorovo tvarovaná maska chladiča s typickým vzhľadom obličiek a hmlovky, ktoré po prvý raz v histórii modelov BMW X dostali šesťuholníkový dizajn.

Zdroj | BMW

Združené svetlomety zadnej časti (vizuálnu príťažlivosť zvyšujú ich priestorový vzhľad a na želanie dodávaná plná LED výbava) zreteľne zvýrazňujú sklonený strešný spojler a dvojité koncovky výfukového potrubia priťahujú pohľady na vhodne svalnaté proporcie.

https://www.youtube.com/watch?v=2_rDqzjaPY0

Nové BMW X3 prichádza v troch líniách výbavy. Interiér sa prezentuje špičkovou kvalitou materiálov, spracovaním a doplnkami a zároveň aj funkčným zameraním. Jedným z príkladov je detailne premyslený koncept odkladacích priestorov, ktorý ponúka viac a lepšie dostupných schránok a priečinkov.

Nové BMW X3 sa na požiadanie môže odomykať a zamykať pomocou kľúča BMW Display Key známeho z modelov BMW radu 7 a 5. Kľúč ponúka viacero doplnkových funkcií. Napríklad informuje o množstve paliva či o nevyhnutnosti servisnej prehliadky a zároveň dodáva informácie o tom, či sú bočné a strešné okná zatvorené. Okrem toho sa dá používať na ovládanie nezávislého kúrenia.

NOvinka môže byť vybavená 3-zónovou automatickou klimatizáciou, perforovanou kožou potiahnuté sedadlá s odvetrávaním či vyhrievaním s aktívnou ventiláciou. Batožinový priestor má objem od 550 l až do 1 600 l.

Zdroj | BMW

Nové BMW X3 dostane v základnej výbave 18-palcové disky, pričom v závislosti od motora a výbavy môže priemer na želanie narásť až na 21 palcov.

K zvýšeniu bezpečnosti prispievajú aj Dynamická kontrola stability vrátane ABS, Dynamická kontrola trakcie, Automatické pribrzďovanie diferenciálu, Ovládanie brzdenia v zákrutách či automatická funkcia pridržania pri rozjazde a Automatická regulácia jazdy zo svahu.

Pohonnými jednotkami budú štvor a šesť valcové naftové a benzínové motory aj vo verziách xDrive. Absolútnou novinkou je BMW X3 M40i, ktoré je prvým modelom M Performance v rade X3. Poháňa ho benzínový radový 6-valcový motor M Performance s objemom 3 litre a výkonom 265 kW (360 k).

Zdroj | BMW
Zdroj | BMW

Novému BMW X3 nebude chýbať ani bohatá nádielka asistenčných či iných systémov, charakteristických pre značku. Spomeňme aspoň ConnectedDrive, Personal CoPilot, Intelligent Emergency Call či ParkNow a On-Street Parking Information.

Predaj nového BMW X3 začne na jeseň 2017.

Zdroj