Reklama
Správa dňa

iPhone 15 Pro Max nečekaně pohořel v teste odolnosti

  • včera
15 správ

Elektromobil BMW i7 M70 xDrive je najvýkonnejšie elektrické vozidlo v ponuke BMW. Namiesto bežného trojfázového elektromotora je tlačná jednotka šesťfázová. Zdvojnásobením počtu vinutí sa hustota výkonu zvýši na 2,41 kW/kg, čo je 25,5 % nárast hustoty oproti zadnému motoru v i7 xDrive60. To znamená maximálny výkon 483 koní zo zadného motora a 255 koní spredu, spolu 650 koní a zrýchlenie z 0 na 100 za 3,5 sekundy. Batéria s kapacitou 105,7 kWh (využiteľnou 101,7 kWh) sa postará o dojazd do 475 km (EPA).

Zobraziť celú správu

Google je v počiatočnom štádiu budovania vyhľadávacej služby, ktorá sa pokúsi predvídať, čo od nej používatelia chcú. Vďaka tomu má ponúknuť „oveľa prispôsobenejší zážitok“. Projekt nemá žiaden jasný plán, ale je zrejmé, že sa snaží čo najskôr dobehnúť Microsoft a jeho OpenAI.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Za posledných šesť mesiacov cielilo na jednu organizáciu na Slovensku až 1 045 kybernetických útokov týždenne. V medziročnom porovnaní to predstavuje až dvojnásobok útokov. Krivka početnosti  na Slovensku sa tak doťahuje na svetový priemer, pričom koncom marca týždenný priemer 1 600 útokov presiahol globálne hodnoty. Výskumný tím Check Point Research poskytol údaje za obdobie od októbra 2022 do marca 2023 zo svetového monitoringu sietí, kde je zahrnuté aj Slovensko. Ransomvérové útoky zasiahli priemerne týždenne až 9,4 % organizácií na Slovensku, čo je v porovnaní s rovnakým obdobím za minulý rok štvornásobný nárast. Na porovnanie, v globálnom priemere ransomvérové úroky zasahujú dve 2 % organizácií.

Zobraziť celú správu

Lexus predstavil úplne nový model Lexus LM. Viacúčelové vozidlo je štvrtým modelom s dizajnom Lexus Next Chapter, nasleduje po úspešne uvedených nových SUV NX a RX a plne elektrickom modeli RZ. V ponuke sú dve verzie, so štyrmi alebo siedmimi miestami na sedenie. Štvormiestny model je vrcholom luxusu. Má len dve multifunkčné zadné sedadlá a množstvo prvkov a funkcií, ktoré zabezpečujú maximálne pohodlie a pôžitok z jazdy. Patrí k nim deliaca priečka medzi prednou a zadnou časťou kabíny, v ktorej sa nachádza 48″ širokouhlý monitor a sklenený panel, ktorý sa dá stmaviť na zabezpečenie súkromia. Audiosystém s priestorovým zvukom Mark Levinson 3D Surround Sound má sústavu 23 reproduktorov. V Európe bude v ponuke ako LM 350h s 2,5 l hybridno-elektrickým hnacím ústrojenstvom bez nutnosti dobíjania.

Zdroj | Lexus
Zobraziť celú správu

Telekom rozšíril svoje portfólio o ďalšie zariadenia. Vítanou novinkou je Samsung Galaxy A14 – je vybavený 6,6“ FHD displejom, trojitým fotoaparátom a 5 000 mAh batériu. Pribudol nízkorozpočtový Xiaomi Redmi 12C, Redmi Note 12 5G a Redmi Note 12 Pro 5G. Už tri týždne je v predaji Motorola Moto G13, poteší 6,5“ displej, tri fotoaparáty a 5 000 mAh batéria. Do ponuky prišla e-kolobežka Ninebot Kickscooter F2 by Segway, ideálna na aktuálne jarné počasie.

Zobraziť celú správu

Porsche predstavil nový model Cayenne, ktorý si prešiel komplexnými zmenami v hnacom ústrojenstve, podvozku, dizajne a výbave od základov prepracovalo tretiu generáciu modelu Cayenne. To viedlo nielen k zvýšeniu výkonu, ale i k pridanému luxusu každodenného komfortu. V interiéri sú osadené až 3 obrazovky, jedna slúži výhradne spolujazdcovi.

Zdroj | Porsche

Zobraziť celú správu

Sygic a P3 prinášajú prvú navigáciu pre nákladné vozidlá pre OS Android Automotive na platforme SPARQ. Systém tiež zahŕňa nastavenia pre veľkorozmerné vozidlá a špeciálne funkcie pre nákladiaky, routing pre elektrické vozidlá, a ďalšie praktické funkcie, ktoré umožňujú bezpečnú jazdu s dôrazom na potreby používateľov, optimalizáciu pohonných hmôt a čas jazdy.

Zobraziť celú správu

LockBit sa stal jedným z najmocnejších gangov ransomvéru. Zameriaval sa na Windows, Linux a virtuálne hostiteľské počítače, no teraz sa zdá, že skupina vyvinula svoj prvý ransomvér pre počítače Mac. Na webe sa totiž objavilo prvé zostavenie ransomvéru určeného pre macOS. Bezpečnostní analytici sa nazdávajú, že LockBit je skupina so sídlom v Rusku, väčšina členov hovorí po rusky.

Zobraziť celú správu

Samsung zvažuje prechod od vyhľadávača Google k Bing AI od Microsoftu. Po 12-tich rokoch využívania Google je možné, že Samsung pridá k ďalším softvérovým balíkom od Microsoftu, ktoré vo svojich zariadeniach ponúka, aj nový vyhľadávač. Google má vďaka dohode so Samsungom za vyhľadávač príjem zhruba 3 miliardy dolárov ročne.

Zobraziť celú správu

Používateľ nového open-source autonómneho projektu AI Auto-GPT požiadal umelú inteligenciu, aby sa pokúsila zničiť ľudstvo, nastolila globálnu dominanciu a dosiahla nesmrteľnosť. AI, nazývaná ChaosGPT, vyhovela a pokúsila sa skúmať jadrové zbrane, najímať ďalších agentov AI, aby jej pomohli s výskumom, a posielala tweety, ktoré sa snažili ovplyvniť ostatných. ChaosGPT našťastie nemá žiaden sofistikovaný plán na zničenie ľudstva a dosiahnutie smrteľnosti, ani schopnosť robiť oveľa viac, než používať Google a tweetovať, ale možnosť zneužitie tohto nástroje je hrozivá.

Zobraziť celú správu

Volkswagen oficiálne ukázal produkčnú verziu ID.7 a poskytol nové detaily a časový harmonogram výroby elektromobilu, ktorý pôvodne predstavoval ako koncept ID.Aero, nástupcu Arteonu. ID.7 ponúkne dve pohonné jednotky s názvom Pro a Pro S. Model Pro bude obsahovať 77 kWh využiteľnej batérie (82 kWh brutto). VW odhaduje, že to poskytne 612 km dojazd (WLTP). Bude schopný nabíjať rýchlosťou až 170 kW. Pro S bude mať batériu s kapacitou 86 kWh (91 kWh brutto) s kapacitou 700 km dojazd a rýchlosť nabíjania až 200 kW.

Zdroj | Volkswagen
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Hudobný prehrávač Winamp príde opäť na Android v úplne novej podobe. Pôvodný Winamp bol pre systém Windows uvedený v roku 1997. Android verzia by mala byť konkurenciou pre Spotifiy a Apple Music. Neskôr sa počíta aj s podporou NFT.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.