Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
12 správ

Ametický T-Mobile kupuje Mint Mobile, cenovo výhodného mobilného operátora, ktorého čiastočne vlastní Ryan Reynolds. Obchod má hodnotu až 1,35 miliardy dolárov a prichádza v čase, keď sa T-Mobile snaží vybudovať svoju ponuku predplatených telefónov.

Zobraziť celú správu

Amazfit predstavil nové smarthodinky GTR Mini. Majú 1,28″ AMOLED displej s jemnosťou zobrazenia 326 PP, podporujú 120 športových aktivít, monitorujú stres, spánok a SpO2. Na jedno nabitie vydržia 14 dní. Na výber sú v troch farbách, Midnight Black, Misty Pink a Ocean Blue.

Zobraziť celú správu

Microsoft dnes predstavil nový Copilot poháňaný AI pre svoje aplikácie a služby Microsoft 365. Je navrhnutý tak, aby pomáhal ľuďom s generovaním dokumentov, e-mailov, či prezentácií. Copilot, poháňaný GPT-4 od OpenAI sa zobrazí na bočnom paneli ako četbot, ktorý umožňuje používateľom balíka Office vyvolať ho na generovanie textu v dokumentoch, vytvárať prezentácie v PowerPointe, alebo na základe dokumentov vo Worde dokáže pomôcť pri používaní funkcií, ako sú kontingenčné tabuľky v Exceli.

Zobraziť celú správu

Už ste počuli náš najnovší TESTBOX? Mali sme v rukách véčkový notebook Lenovo ThinkBook 13s 4. generácie. Môže byť totiž poháňaný až procesormi Intel Core 12. generácie, ktorej efektivitu rozširuje technológia založená na umelej inteligencii s platformou Intel Evo. Operačnú pamäť LPDDR5 4800 MHz môžete mať do kapacity 32 GB, interné úložisko si viete nakonfigurovať až do 1TB M.2 PCIe SSD Gen 4. Aké ďalšie vychytávky ponúka si môžete vypočuť v našom podcaste.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

ESET objavil desiatky napodobenín webstránok aplikácií Telegram a WhatsApp zameriavajúcich sa najmä na používateľov platforiem Android a Windows. Malvér dokáže zmeniť adresu kryptopeňaženky, ktorú obeť posiela prostredníctvom četovej správy, na adresu patriacu útočníkovi. Výskumníci objavili aj trójske kone pre vzdialeným prístup, ktoré boli pribalené k škodlivým verziám aplikácií WhatsApp a Telegram pre Windows.

Zdroj | ESET
Zobraziť celú správu

Lenovo predstavilo podporu Premier Support Plus, ktoré ponúka služby, nevyhnutné pre súčasné potreby hybridnej pracovnej sily a digitálnej transformácie vo firmách a organizáciách. Služba ponúka zjednodušenú podporu pre vyššiu produktivitu, prístup k IT podpore zameraný na používateľa či možnosť inovácií pomocou služieb založených na umelej inteligencii.

Zobraziť celú správu

Umelá inteligencia v podobe ChatGPT má už aj u nás reálne uplatnenie. Daktela, ako jeden z prvých poskytovateľov komunikačného softvéru na svete, integruje ChatGPT do svojho riešenia pre kontaktné centrá. Prvou implementovanou funkciou je sumarizácia komunikačného vlákna. Tá umožňuje používateľovi v niekoľkých bodoch zistiť, v čom spočíva komunikácia agenta a zákazníka. Ďalšia z nových funkcií sa zameriava na zlepšenie, zrýchlenie a zvýšenie automatizácie písania textovej komunikácie.

Zobraziť celú správu

Orange v marci rozšíril svoje portfólio produktov o ďalšie zaujímavé novinky. Nájdete tu napríklad smartfón Motorola ThinkPhone, ktorý stavia na úzkom prepojení s notebookmi ThinkPad od Lenova. Ďalšou novinkou je Samsung Galaxy A14, ktorý podporuje 2 SIM a jednu microSD kartu. Nechýbajú ani úplné novinky, Samsung Galaxy A54 a A34. Z notebookov je to model ASUS K513EA s OLED displejom, 512 pamäťou za 499 eur. Okrem toho si môžete vybrať z limitovanej dopredajovej ponuky viacero zariadení za zvýhodnené ceny.

Zobraziť celú správu

Bidenova administratíva požaduje, aby čínski majitelia TikTok predali svoje podiely. Ak sa tak nestane, je možné, že v USA bude táto sociálna sieť zakázaná. Šéf spoločnosti má predstúpiť pred Kongres už na budúci týždeň. Vedenie TikToku uviedlo, že 60 % akcií ByteDance vlastnia globálni investori, 20 % zamestnanci a 20 % jeho zakladatelia. Spoločnosť bola založená v Pekingu v roku 2012 Zhang Yimingom, výkonným riaditeľom ByteDance Liang Rubom a ďalšími.

Zobraziť celú správu

Meta končí podporu NFT pre Facebook a Instagram. Tento krok prichádza necelý rok po tom, čo spoločnosť začala tlačiť na prijatie digitálnych zberateľských predmetov na svojich platformách. Spoločnosť neuviedla dôvod pre toto rozhodnutie, ale zameria sa na možnosti speňaženia pre Reels.

Zobraziť celú správu

Najväčšie elektrické nákladné vozidlo v Nórsku má 66 ton. Scania AB, švédsky komerčný výrobca automobilov, dodal najväčší nórsky elektrický nákladný automobil. Ročne prepraví okolo 120 000 ton vápna, čím sa emisie na trase znížia o 156 ton.

Zobraziť celú správu