Reklama
Správa dňa

Spotify testuje zoznamy skladieb generované AI

12 správ

Apple síce pracuje na nových modeloch iPadov a MacBookov, no Mark Gurman sa nazdáva, že uvedenie týchto zariadení príde až v novembri. „Hoci som v júli informoval, že Apple plánuje takéto vydanie tento mesiac, najnovšie indície hovoria, že sa tak nestane,“ vysvetľuje. Gurman tiež napísal, že nové iPady Air, mini a iPad základnej úrovne sú vo vývoji s rýchlejšími čipmi, ale neverí, že „bezprostredné sú nejaké významné aktualizácie“.

Zobraziť celú správu

Adobe vyvinulo experimentálny nástroj Project Res-Up na zvýšenie rozlíšenia. Poháňa ho umelá inteligencia, ktorá výrazne zlepšuje kvalitu obrázkov GIF s nízkym rozlíšením a videozáznamov. Zatiaľ nejde o plnohodnotnú aplikáciu a funkcia ešte nie je k dispozícii na beta testovanie, no zverejnené výsledky ukazujú veľký potenciál.

Zdroj | Adobe
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Čínska automobilka ZEEKR naznačuje možný predaj svojich elektromobilov v Európe. Spoločnosť má dva modely, ktoré vyváža do zámoria a podľa výkonného riaditeľa spoločnosti by mohla čoskoro pridať tretí. ZEEKR je mladou značkou výrobcu elektromobilov, no vďaka materskej spoločnosti Geely rýchlo získala významnú pozíciu v odvetví. Založená bola založená v roku 2021, za prvých 18 mesiacov vyrobila 100 000 elektromobilov, na čele s vlajkovou loďou, sedanom 001.

Zobraziť celú správu

Nové iPhony 15 trpia viacerými problémami, najnovšie ide o náhodné nočné vypínanie. To sa začalo objavovať po aktualizácii na iOS 17.0.3 (už sa vraj pracuje na novej verzii, ktorá tento problém odstráni). Pripomíname, že iOS 17.0.3 mal vyriešiť problém s prehrievaním iPhone 15 Pro (Max). Ako zistíte, či sa váš iPhone náhodou nevypol? Prejdite do Nastavenia > Batéria a pozrite si graf. iPhone prakticky stále pracuje, ak teda uvidíte niekoľko chýbajúcich pruhov znamená to, že mobil bol niekoľko hodín vypnutý.

Zobraziť celú správu

Vývojár aplikácie jogy pre virtuálnu realitu podal žalobu na Meta a obvinil ju z odvetných opatrení po tom, čo sa dozvedela, že rokuje aj s Apple o uvedení aplikácie do Vision Pro. Andre Elijah úzko spolupracoval s Meta na partnerstve pri spustení jeho aplikácie AEI Fitness na platformách virtuálnej reality Meta’s Quest. Počas prípravy na keynote, ktorá by zahŕňala upútavku na aplikáciu AEI Fitness, Elijah hovorí, že mu bolo povedané, že dohoda bola uzavretá. Meta údajne zakázala Elijahovi prístup na Meta Connec

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.