Reklama

Plný košík húb? Nie je problém!

Zdroj | Andrew Ridley/Unsplash
Richard Pliešovský
Zdroj | Andrew Ridley/Unsplash
Zdroj | Andrew Ridley/Unsplash

Odlíšiť jedlé huby od jedovatých nie je vôbec jednoduché. Treba na to prax a trpezlivosť, alebo vytiahnuť mobil z vrecka a použiť dobrú aplikáciu.

V redakcii máme radi huby a tak sme spísali zoznam obľúbených appiek, ktoré pomôžu pri zbieraní týchto darov lesa. Začneme tým najzákladnejším nástrojom, Google Lens.

Google Lens

Obsah pokračuje pod reklamou

Pomocou Google Lens zistíte o akú hubu ide. Nástroj je zakomponovaný aj do vyhľadávača obrázkov Google. Pracuje sa s nim intuitívne, ak systém rozpozná objekt, systém zobrazí logo tejto funkcie a vy okamžite viete, akú hubu ste našli. Google nedávno vylepšil funkcie vyhľadávania pomocou umelej inteligencie četbota Bard, ktorý bude výrazne pomáhať aj Google Lens.

Aplikácia na huby

Aplikácia na huby ponúka podrobný atlas s viac ako 200 najbežnejšími druhmi húb, ku ktorým nechýbajú podrobné popisy a fotografie. K dispozícii je kľúč na identifikáciu druhov húb podľa viditeľných znakov. Aplikácia ponúka funkciu pre optické rozpoznávanie húb pomocou neurónovej siete.

Výskyt húb

Výskyt Húb prináša aktuálny prehľad o raste húb na Slovensku na základe informácií zo stránok nahuby.sk. Je tak skvelým pomocníkom nielen pre aktívnych hubárov, ale aj pre tých, ktorí chodia radi na hríby. Umožňuje taktiež zasielať nové správy o raste a výskyte húb na Slovensku. Pre zasielanie správ je požadovaná veľmi jednoduchá registrácia alebo prihlásenie sa prihlasovacími údajmi zo stránok nahuby.sk.

Huby – identifikácia húb

V jednoduchosti je sila. Aplikácia Huby – identifikácia húb predstavuje jednoduchý nástroj, ktorý slúži ako atlas húb s vyhľadávaním. Nájdete v nej približne 60 najznámejších húb, prehľadne sú rozdelené do 7. kategórií. Nevýhodou je, že appka je len pre systémy s Andoidom.

Pozrite si

Appky na uľahčenie života zaneprázdneného človeka

Picture Mushroom

Picture Mushroom vás upozorní na toxické huby, takže sa od nich môžete držať ďalej, aby ste boli v bezpečí. Aplikácia má moderný dizajn a jednoduché ovládanie. Na overenie huby vám zvyčajne stačí zhotoviť dve snímky, jednu zboku a jednu zhora. Zaujímavé huby si môžete ukladať do kolekcií obľúbených. Výhodou je, že appka vás upozorní na toxické huby, ktorých sa treba vyvarovať.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.