Reklama
12 správ

Spoznajte ďalšieho člena redakcie TECHBOX v relácii TECHTALKS. Michal Biznár je redaktorom TECHBOX.sk už viac ako 5 rokov, rád cestuje po svete a miluje technológie. Najskôr zaujal veľkým testom akčných kamier, dnes vie a rád testuje autá, elektrické bicykle, ale aj iné tech gadgety.

Zobraziť celú správu

Zakladateľ a CEO OnePlus, Pete Lau, na Twitteri zverejnil fotografie pripravovaného OnePlus 9. Ten bude oficiálne predstavený 23. marca. Nejedná sa pritom o mockapy, na ktorých je len sčasti vidieť novú vlajkovú loď, ale o plnohodnotné zábery, z ktorých jasne vidieť ako bude OnePlus 9 vyzerať vo farbe rannej hmly.

 

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Short selling akcií je v poslednej dobe čoraz frekventovanejším výrazom. Svoje o tom vie aj spoločnosť Hindenburg Research, ktorá sa zameriava práve na shortovanie akcií. V minulosti spôsobili vyšetrovanie Nikola Motor americkou SEC, pričom výsledkom bol odchod zakladateľa. Teraz sa Hindenburg Research zameral na shortovanie akcií Lordstown Motors, kedy tvrdí, že spoločnosť nemá reálne obraty a ani schopnosť predávať finálne produkty, čím zavádza investorov.

Zobraziť celú správu

Kia dnes odhalila svoj nový elektromobil, na ktorý nás automobilka „vábila“ aj reklamami na Slovensku. Novinka je postavená na platforme E-GMP, rovnako ako Hyundai Ioniq 5. A aj napriek tomu, že už vieme ako Kia EV6 vyzerá, technické detaily si výrobca necháva stále pre seba.

 

Zobraziť celú správu

IT spoločnosť Aliter Technologies, ktorá sa venuje oblasti bezpečnostných, informačných a komunikačných technológií (IKT), uzavrela kontrakt v hodnote 30 miliónov eur na dodávku systémov pre podporu a prevádzku infraštruktúry NATO Communications and Information Agency (NCIA). Súčasťou zákazky sú tiež služby súvisiace s uvedením daných technológií do prevádzky. Podpis kontraktu je ďalším úspešným krokom slovensko-kanadskej IT spoločnosti, ktorá už v minulosti dodala desiatky projektov pre NATO.

Zobraziť celú správu

Strešné solárne panely od Tesly si zjavne dokážu perfektne poradiť aj so snehovou nádielkou, ktorá sa zo strechy veľmi rýchlo zošmykne. Ako potvrdil aj Elon Musk, tzv. Tesla Solar Roof je totiž mierne hydrofobická, čiže čiastočne odpudzuje vodu tak, aby po snežení a mrazoch mohla čo najrýchlejšie opäť zachytávať slnečné žiarenie.

Zobraziť celú správu

Automobilka Mini podľa magazínu Der Spiegel predstaví v roku 2025 svoj posledný model so spaľovacím motorom a v roku 2030 úplne zastaví ich predaj. Mini sa tak stane prvou značkou zo skupiny BMW Group, ktorá prejde úplnou elektrifikáciou svojho portfólia. Nateraz však ide iba o zákulisné informácie údajne získané z novej roadmapy, na potvrdenie tohto plánu samotnou automobilkou si budeme musieť ešte počkať.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.