Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
12 správ

Maroš Čabák je motoristický novinár a zakladateľ portálu TOPSPEED.sk, s ktorým sme sa rozprávali o jeho začiatkoch, videách, ktoré tvorí ale aj o jeho vozovom parku či elektromobilite ako takej. Motoristickej novinárčine sa venuje už 27 rokov. Dnes je majiteľom jedného z najsilnejších auto-moto webov na Slovensku a spravuje tiež druhý najpozeranejší motoristický kanál na slovenskom YouTube.

Zobraziť celú správu

Meta prepúšťa ďalších 10 000 pracovníkov, ide už o druhú vlnu škrtov v spoločnosti za štyri mesiace. Šef Mety, Mark Zuckerberg, uviedol, že prepúšťanie je nevyhnutné na zlepšenie „finančnej výkonnosti spoločnosti v náročnom prostredí“. Spoločnosť bude mať teraz asi 65 000 zamestnancov, čo je pokles z minuloročného maxima, ktorý bol približne 86 000. V novembri už bolo prepustených 11 000 zamestnancov.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Základný jazykový model ChatGPT, verzia GPT-3.5, bude čoskoro nahradený. Technický riaditeľ Microsoft Germany oznámil na podujatí spoločnosti AI in Focus, že GPT-4 je pripravený na bezprostredné vydanie, čím sa odomknú nové funkcie vrátane videa.

Zobraziť celú správu

Viete, aký smartfón je najobľúbenejší u zákazníkov operátora Orange? Je to Samsung A33 5G. V tesnom závese je za ním Apple iPhone 14 128GB a iPhone 13 128GB. Nasleduje Motorola Moto G32 128GB, Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G 128GB, Xiaomi Redmi Note 11, Samsung Galaxy A23 5G Samsung Galaxy A13, Apple iPhone 13 Mini 128GB a Apple iPhone 14 Pro 256GB. Hitparáda veľmi dobre ilustruje, aké značky sú na Slovensku najobľúbenejšie.

Zdroj | Samsung
Zobraziť celú správu

Motorola prináša na Slovensko nový smartfón moto g23. Hlavný fotoaparát má rozlíšenie 50 Mpx a technológiu Quad Pixel, vďaka čomu sú fotografie ostré aj pri slabšom osvetlení. HD+ displej s uhlopriečkou 6,5″ HD+ má úzke rámiky a obnovovaciu frekvenciu 90 Hz. Obraz dopĺňa zvuk v podobe dvoch výkonných stereo reproduktorov s technológiou Dolby Atmos. Novinka je dostupná vo farbách Pearl White, Steel Blue a Matte Charcoal s
počiatočnou cenou 229,99 €.

Zdroj | Motorola
Zobraziť celú správu

Najpredávanejšie mobilné zariadenia v predajnej sieti 4ka za február 2023 bol smartfón Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G. Nasledovali: Xiaomi Poco X4 Pro 5G, Apple iPhone 14 128 GB, Motorola Edge 30 Fusion, Xiaomi 12 Lite, Apple iPhone SE 2022 128 GB, Apple iPhone 12 64 GB, Samsung Galaxy S22 5G, Motorola Edge 30 5G a Xiaomi Redmi Note 11S 5G.

Zobraziť celú správu

Apple uvedie na trh nové zdravotné funkcie pre AirPods. Malo by sa tak stať niekedy v priebehu budúceho roka alebo dvoch. Prvé funkcie budú zahŕňať schopnosť získať nejaké údaje o sluchu. AirPods už ponúkajú funkciu Live Listen, ktorá premení iPhone na smerový mikrofón, ktorý prenáša zvuk zachytený iPhonom do AirPods.

Zobraziť celú správu

Slovenský InoBat uzavrel ďalšie dôležité partnerstvo. Spolu so spoločnosťou Poggipolini dnes podpísali memorandum o porozumení o budúcej strategickej a technickej spolupráci. Obe spoločnosti sú poprednými inovátormi s rozsiahlymi skúsenosťami a výrobnými schopnosťami v hlavných rastových odvetviach. Táto strategická dohoda pomôže zúročiť ich skúsenosti s cieľom zlepšiť ponuku pre zákazníkov

Zobraziť celú správu