Pozrite si zoznam zverejnených správ pre každý deň.

december 2021
Po Ut St Št Pi So Ne
« nov   jan »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Všeobecná úverová banka (VÚB) zaznamenala problémy so svojou mobilnou aplikáciou VÚB Banking. Problémy sa týkali iba niektorých používateľov a v súčasnosti už je plne funkčná. (VÚB)

 

Americká cvičebná spoločnosť Peloton zareagovala na zápletku v novom Sexe v meste. Zápletku zahŕňala náhla smrť pána Biga, ktorý po tréningu v Pelotóne utrpel niečo ako infarkt. Toto cvičenie náhodou viedla postava, ktorú hrá skutočný inštruktor Pelotonu (Jess King). Podľa spoločnosti to bola príležitosť pre inštruktora na hereckú rolu a nie na oficiálnu integráciu značky Peloton. (The Verge)

Blue Shepard úspešne vypustil zo štartovacieho zariadenia Blue Origin vo Van Horn v Texase svoju tretiu posádku do vesmíru na rakete spoločnosti New Shepard. Posádku tvorila šesťčlenná posádka, pričom doteraz to bola stále len štvorčlenná posádka. Celý let od vzletu po pristátie trval niečo vyše 10 minút. (The Verge)

ZDROJ | Blue Origin

Volvo a Polestar sa spájajú a vytvoria spoločné výskumné a vývojové centrum vo švédskom Göteborgu, pričom počiatočná investícia je 2,9 miliardy eur. V prevádzke bude od budúceho roka a prinesie stovky pracovných miest. Hlavným cieľom bude vývoj nových batériových článkov pre elektrické autá Volvo a Polestar. (InsideEVs)

ZDROJ | Volvo

Rada ministrov v Španielsku oznámila prijatie návrhu na odstránenie byrokratických prekážok pre zakladanie a investovanie do startupov. Ten sa zameriava aj na reformy akciových opcií a prístupu k vízam v snahe urobiť krajinu atraktívnejšou pre podnikateľov. Padlo rozhodnutie o zvýšení oslobodenia od dane z príjmov z opcií na akcie z 12 000 eur na 50 000 eur ročne. (TechCrunch)

ZDROJ | orig.:sentidos humanos/TECHBOX

 

Mobile World Congress sa v Barcelone uskutoční aj v roku 2022. Podľa informácií usporiadateľa bude prebiehať v režime OTP a povinný bude respirátor FFP2. Účasť potvrdilo viacero spoločností, vrátane Qualcommu, Microsoftu, Googlu, Huaweiu, Samsungu a OPPA. (MWC)

V knižnica programovacieho jazyka Java sa objavila kritická zraniteľnosť, ktorá mala za následok možnosť neautentizovaného spustenia kódu na diaľku. Knižnicu log4j používajú mnohé známe aplikácie a služby od Amazonu, Apple alebo Steamu. Útočník dokáže vďaka chybe prostredníctvom zadania špecifického textového reťazca na používateľskom vstupe spustiť škodlivý kód. (BleepingComputer)

ZDROJ | Danial RiCaRoS

NIO oznámilo, že úspešne nainštalovalo v Číne svoju stanicu na výmenu batérií s poradovým číslom 700. Týmto aktom dokončili svoj tohtoročný cieľ, a to s predstihom. Do roku 2025 má spoločnosť v úmysle mať 4 000 staníc na výmenu batérií, vrátane 1 000 mimo Číny. (InsideEVs)

ZDROJ | NIO

Rivian R1T bol vyhlásený za Truck roka 2022 od MotorTrendu. Porazil iné vozidlá ako Hummer EV, Ford Maverick, Hyundai Santa Cruz a ďalšie. Prvenstvo je to aj v tom zmysle, že je to prvé elektrické vozidlo, ktoré toto ocenenie získalo. Minulý mesiac MotorTrend označil Lucid Air za Auto roka. (Mashable)

Rivian R1TZDROJ | Rivian

Zomrel japonský inžinier a producent videohier Masayuki Uemura. Až 31 rokov pracoval v Nintende, kde zožal úspech so zariadením Famicon (NES). Bol hlavným inžinierom konzol Nintendo Entertainment System (NES), ktorého si celosvetovo zakúpilo až 40 miliónov ľudí.  Podobným projektom bol aj Super Nintendo Entertainment System (SNES). Ten si zakúpilo 49 miliónov hráčov. (Eurogamer)

ZDROJ | Wikipedia

Spoločnosť BenQ odhalila ďalší herný monitor s názvom EX3210U. Má 31,5 4K displej so 144-hertzovou obnovovacou frekvenciou. Pýši sa certifikáciou VESA Display HDR600 a 98-percentným pokrytím DCI-P3. V tele ukrýva dvojicu 2-wattových reproduktorov a 5-wattový subwoofer. HDMI typu 2.1 poteší majiteľov najnovších generácii herných konzol. (BenQ)

ZDROJ | BenQ

Sociálna sieť Twitter bojuje proti žalobe bývalého prezidenta Trumpa, kedy mu zmazala účet. Dokonca Twitter požiadal sudcu, aby žalobu zamietol, pretože ohrozuje práva na slobodu prejavu podľa prvého dodatku spoločnosti. Sociálna sieť poznamenala, že Donald Trump opakovane porušil pravidlá, s ktorými súhlasil. Nútené zrušenie zákazu by spochybnilo základné princípy ústavného práva. (Engadget)

ZDROJ | Gage Skidmore

V dokumente zo súdneho sporu medzi Apple  Epic Games sa uvádza, že Sony v roku 2017 plánovalo mobilné rozšírenie pre svoju platformu PlayStation Now. Služba mala najskôr streamovať viac ako 450 hier pre PS3 a následne bude tituly pre PS4. Nič také sa však nestalo a ani na pripravovanom hybride PlayStation Now a PlayStation Plus, ktorý ma prísť na jar 2022, sa neočakáva mobilné hranie. (Engadget)

ZDROJ | Teddy Guerrier

Prototyp pobrežnej veternej turbíny SG 14-222 DD od Siemensu vyrobil svoju prvú elektrinu a dodal ju do siete v testovacom centre v Dánsku. Jej maximálny výkon je 14 MW a má masívny rotor s priemerom 222 metrov. Dokáže poskytnúť dostatok energie na napájanie približne 18 000 domácností ročne. (Electrek)

 

Xiaomi odhalilo novú technológiu batérií, kde podľa dostupných zdrojov trojnásobne zvýšili obsah kremíka. Pri rovnakej veľkosti sa do novej batérie zmestí približne o 10 % viac mAh. Prvé sériovo vyrábané batérie tohto druhu by mali prísť približne v druhej polovici 2022. (GSMArena)

ZDROJ | Xiaomi

Štúdia z Southern Poverty Law Center skúmala kryptotransakcie niektorých extrémistov a zistila, že v priebehu posledného desaťročia spoločne zbierali desiatky miliónov dolárov v kryptomenách. To znamená, že krypto komunita má tendenciu priťahovať osobnosti ako kyberzločincov alebo podvodníkov. (Gizmodo)

ZDROJ | Momentum Fotograh / Shutterstock.com

Automobilka Mercedes-Benz vydala aktualizáciu, ktorá opravuje chybu, na základe ktorej mohli majitelia modelov EQS a Triedy S na displejoch sledovať video obsah aj počas jazdy. Spoločnosť tvrdí, že v novembri nainštalovala nesprávnu konfiguráciu a poškodených má byť okolo 277 áut. (Engadget)

ZDROJ | Mercedes-Benz

Huawei zrejme predstaví 23. decembra smarthodinky Huawei Watch D, kedy je naplánovaná svetová premiéra vyklápacieho smartfónu Mate V. Nové hodinky by mali dostať snímač krvného tlaku. (xda-developers)

Hyundai IONIQ 5 je elektromobil, ktorý zaujme na prvý, ale aj druhý pohľad. Aj preto sme si ho do redakcie opäť požičali, aby sme zistili, aký naozaj je. Má vôbec nejaké nedostatky? V praxi sme zistili, že napríklad infotainment má od auta budúcnosti celkom ďaleko. A koľko vlastne prejdeme v reálnej prevádzke?

december 2021
Po Ut St Št Pi So Ne
« nov   jan »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031