Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
13 správ

Podľa portálu Kariéra.sk nás umelá inteligencia nenahradí. Hoci existujú isté obavy z automatizácie, ktorá môže nahradiť ľudských pracovníkov, umelá inteligencia je najúspešnejšia práve vtedy, keď sa spojí s ľudským prístupom alebo minimálne s dohľadom. Umelá inteligencia môže urobiť v najbližších rokoch pokroky v oblasti medicíny, Metaverzu, kybernetickej bezpečnosti a komunikácie.

Zobraziť celú správu

Vo februári 2023 to u operátora Orange ovládol smartfón Samsung Galaxy A33 5G. Nasledujú iPhony 14 a 13, Motorola Moto G32, Redmi Note 11 Pro 5G, Redmi Note 11, Samsung Galaxy A23 5G, Samsung Galaxy A13, iPhone 13 Mini a desiatku uzatvára iPhone 14 Pro.

Zobraziť celú správu

Ministerstvo vnútra SR radí pracovníkom, aby si vymazali aplikáciu TikTok. Rezort sa rozhodol varovať zamestnancov na základe internej analýzy, ktorú uskutočnil. TikTok zhromažďuje veľké množstvo informácií, ktoré končia na serveroch tretích strán. Množstvo údajov môže slúžiť k zacieleniu kybernetických útokov na konkrétne osoby.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Alfa Romeo plánuje predstaviť SUV s elektrickým pohonom. Dokonca by malo ísť o konkurenciu takých modelov ako BMW iX a Mercedes EQS, pričom stať by sa tak malo až v roku 2027. Nové SUV bude nasledovať po 1000-koňovej Giulii EV, ktorá bude uvedená na trh v roku 2025.

Zobraziť celú správu

JBL Go 3 Eco je sympatický prenosný reproduktor, z ktorého sa rýchlo stane váš každodenný spoločník a doplnok. Tento malý zázrak vykúzli pôsobivý zvuk s hudobným výkonom 4,2 W a frekvenčným rozsahom 110 Hz až 20 kHz, čo je úplne postačujúce na prehrávanie v interiéri, ale aj na potulkách prírodou, na terase, či grilovačke. JBL Go 3 Eco je vyrobený z 90 % z recyklovaného plastu, mriežka reproduktora je zabalená do 100 % recyklovanej látky.

Zobraziť celú správu

Šéf Disney Parks predviedol „skutočný“ svetelný meč. D’Amaro mával legitímne vyzerajúcou rukoväťou svetelného meča. Stlačil tlačidlo a z rukoväte v jeho ruke akoby vyskočila veľmi reálna čepeľ modrého svetelného meča. Na vysunutie čepele je ovládaný motor umiestnený v tele rukoväte, ktorý odvíja rolované plastové časti tela čepele.

Zobraziť celú správu

Tesly potvrdzuje prechod na 48-voltový systém batérii. Prvým krokom pre Teslu bol prechod z 12-voltoových olovených pomocných batérií na 12-voltové lítium-iónové pomocné batérie. So 48-voltovým systémom dôjde k výraznému zníženiu hmotnosti a nákladov, pričom sa zároveň môže zvýšiť účinnosť.

Zobraziť celú správu

Uber prináša pred sezónou niekoľko nových funkcií. Pri plánovaní cesty lietadlom môžete pomocou Uber Reserve rezervovať jazdu až 90 dní dopredu s tým, že už vtedy budete vedieť podrobnosti o vodičovi a cene služby. Uber tiež zavádza navigáciu cez terminál. Podrobné pokyny nájdete v aplikácii, ktoré vás prevedú od brány k oblasti vyzdvihnutia. Ďalšia funkcia pomôže presnejšie naplánovať, ako dlho bude trvať cesta od brány k výdaju batožiny, takže budete vedieť lepšie určiť čas vyzdvihnutia.

Zobraziť celú správu

TopChcete vedieť, ako vyzerá aktuálna špička vo svete herných notebookov? Spoznajte ROG Strix SCAR 18. Všetko to začína pri vlajkovom 24-jadrovom procesore 13. generácie, alias pri tom najlepšom z najlepšieho na trhu, Intel Core i9-13980HX, ktorému v najvyššej konfigurácii sekunduje dedikovaná grafická karta NVIDIA GeForce RTX 4090 s maximálnym TGP až 175 W. Čítajte ďalej v ďalšom dieli nášho špeciálneho seriálu o tejto hernej beštii.

Zobraziť celú správu

Na základe údajov zo štúdie Apple Heart and Movement Study, ktorú zozbierali hodinky Apple Watch, vedci tvrdia, že väčšina ľudí má spánkový deficit. Výskum nedávno zverejnil vedci z Brigham and Women’s Hospital. Je založený na údajoch o spánku zhromaždených od viac ako 42 000 používateľov Apple Watch. Okrem iného sa zistilo, že len 31 % z nich spí aspoň sedem hodín, čo je odporúčané minimum pre zdravých dospelých.

Zobraziť celú správu