Reklama
Správa dňa

Ruší YouTube chronologický infokanál?

27 správ

Nórska televízna spoločnosť NRK vyvinula jednoduchý nástroj na zníženie nevraživých príspevkov v diskusiách. Jej nástroj, ktorý je mimochodom voľne šíriteľný, každého diskutujúceho pred pridaním príspevku najskôr otestuje, či pochopil danej téme. Test by nemal trvať viac ako 15 sekúnd, informuje denník Independent.

Zobraziť celú správu

Automotive News prišiel s informáciou, podľa ktorej bude prvé plne elektrické Volvo stáť okolo 35 – 40 tisíc dolárov a jeho dojazd bude na úrovni 400 kilometrov. Na trh má prísť v roku 2019. Dovtedy sa však toho môže ešte mnoho zmeniť.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Marissa Mayer, CEO spoločnosti Yahoo, končí ako výkonná riaditeľka. Za niekoľko rokov na vrcholovej pozícii dostane tzv. zlatý padák vo výške viac ako 23 miliónov dolárov, informuje Gizmodo. Presnejšie dostane odstupné 3 milióny v hotovosti, takmer 25 000 dolárov vo forme benefitov a takmer 20 miliónov dolárov vo forme akcií spoločnosti.

Zobraziť celú správu

Pozrite si naše prvé dojmy z novej OLED TV Philips 9002, ktorú dnes predstavila spoločnost TP Vision priamo v Madride. Dobrou správou je, že cena bude nižšia ako u súčasnej vlajkovej lode 901F. Pritom ponúkne rovnaký OLED panel s 55-palcovou uhlopriečkou, ale novší P5 procesor pre kvalitnejší obraz či najnovší Android vo verzii 6.0.

 

Zobraziť celú správu

IBM sa pochválilo, že jej systém s hĺbkovým učením na rozpoznávanie slov má chybovosť len 5,5%, čo je ešte menej, ako u človeka. Ten má v ideálnom prípade chybovosť 5,9%. IBM chce ísť ešte ďalej a plánuje umelú inteligenciu vylepšiť na 5,1% chybovosť.

Zobraziť celú správu

Philips 9002, čiže úplne nový 55-palcový OLED televízor má byť lacnejší ako aktuálna vlajková loď model 901F, čiže pôjde o najlepšiu ponuku OLED TV na trhu. A takto vyzerá naživo.

 

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Spoločnosť Uber a Slovenská technická univerzita v Bratislave (STU) podpísali memoranda o spolupráci. Cieľom partnerstva je priame zapojenie odborníkov z akademického prostredia do vývoja inovácií a tiež príležitosť preskúmať rôzne inovácie a technologické fenomény v praxi.

Zobraziť celú správu

TP Vision práve v Madride predstavuje nové televízory Philips pre rok 2017. Najväčším lákadlom bude nový OLED televízor Philips 9002 s Ultra HD Premium technológiou, podsvietením Ambilight a novým procesorom P5 Perfect Pixel Engine.

Zobraziť celú správu

Rôzne platby a faktúry môžete teraz cez aplikáciu VÚB Mobil Banking vytvárať vďaka novej funkcii Scan & Pay výrazne rýchlejšie. Všetky skenery totiž máte na jednej obrazovke a tak si stačí vybrať, či chcete fotoaparátom načítať QR kód, čiarový kód alebo IBAN. Výhodou je, že zdrojom údajov pre využitie funkcie Scan & Pay nemusí byť len papier, ale aj displej telefónu alebo počítača. (PR)

Zdroj | VÚBZobraziť celú správu

Huawei spúšťa u vybraných partnerov predobjednávky najnovšieho top modelu Huawei P10. V predpredaji je dostupný za 599 eur, pričom v rámci predobjednávok, ktoré potrvajú do 30. marca 2017 (alebo do vypredania zásob), dostanete špeciálny darčekový set (statív/selfie tyč, powerbanka, nabíjačka do auta, USB-C kábel, redukcia USB-C – microUSB) v hodnote 110 eur.

Zdroj | Huawei
Zobraziť celú správu

Kalifornia sa stane prvou krajinou na svete, kde bude možné testovať autonómne autá bez vodičov, informuje Mashable.com. V súčasnosti regulácie povoľujú testy auto áut výhradne s testovacím vodičom za volantom. Testy bude možné vykonávať od piatku, 17. marca, no len na 45 dní. 25. apríla orgány vyhodnotia situáciu a povolenie môžu predĺžiť.

Zobraziť celú správu

Čínske LeEco predstavilo nový smartfón s označením Le Pro 3 Elite. Má mať 5,5″ Full HD displej, Snapdragon 820, grafiku Adreno 430, 4 GB RAM a 32 GB pamäť. Nechýba 16 Mpx fotoaparát s LED bleskom a Ultra HD videom či 8 Mpx webkamera s Full HD videom. Poteší 4 070 mAh batéria či cena 1 699 CNY čo je okolo 230 €.

Zdroj | LeMall.com
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.