Philips 9002 – Ultra HD OLED telka s Android 6.0

ZDROJ | Philips

TP Vision, výrobca televízorov Philips pred malou chvíľou v Madride predstavil najnovšie modely na tento rok. Medzi nimi sa objavila aj vlajková loď, model 55POS9002 s OLED panelom a Android 6.0.

recenziaPhilips 55POS9002/12 – túto telku budete chcieť

Kým sa prvý OLED Ultra HD TV od Philipsu ešte ani nedostal na trh, výrobca predstavuje už ďalší model s ešte lepšími parametrami.

Pozrite siPhilips 901F – prvá OLED telka s Ambilight podsvietením

https://www.youtube.com/watch?v=Aaub73pCK1k

Nový Philips 9002 ponúkne rovnaký 55-palcový panel typu OLED, ktorý má Ultra HD rozlíšenie (3 840 x 2 160 px). Aj tento model pokrýva 99% DCI-P3 spektra. Svetelnosť panela TP Vision udáva na 750 nitov, čo je síce menej, ako konkurenčné vlajkové lode, ale stále je to výrazne nad hranicou bežných panelov.

Novinkou je procesor P5, ktorý má byť o 25% výkonnejší, ako jeho predchodca Pixel Precise Ultra HD Engine. Celkovo výrobca hovorí o 50% náraste výkonu pri generovaní ostrosti, farieb, kontrastu či korekcií zdroja obrazu.

Procesor P5 má pokročilú korekciu šumu s názvom Mosquito NR, ktorá má výrazne zlepšiť zdrojový obraz bez toho, aby ho rozmazala.

https://www.youtube.com/watch?v=EcyOK8rvldE

Taktiež má vylepšovať klasické 8-bitové videá, ktoré by sa mali kvalitou obrazu približovať 14-bitovým videám. O čo najlepší výsledný obraz sa budú starať aj technológie ako Detail Meter, Detail enhancerči Sharpness Meter.

Samozrejmosťou je podpora HDR (HDR10, HLG). Operačným systémom je Android vo verzii 6.0. Ani 9002-ke nechýba 3-stranný Ambilight pre vizuálne rozšírenie obrazu.

Philips Android TV

Bližšie parametre výrobca zatiaľ nepredstavil. Rovnako nepoznáme ani jeho cenu či dostupnosť. O ďalších informáciách vás budeme určite ešte informovať.

ZDROJ | Phlips
ZDROJ | Phlips

ZdrojTP Vision

Komentáre k článku