Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
13 správ

Odchod modelu Kia Rio z amerického trhu sa zatiaľ nechystá. V Európe Kia predala v minulom roku 32 506 kusov modelu Rio. Kia America neurobila žiadne oficiálne vyhlásenie týkajúce sa modelu Rio. Je to malé vozidlo, ktoré si Američania kúpia v dostatočnom počte, pričom Rio nemá takú konkurenciu ako v Európe.

Zobraziť celú správu

Displeje skladacieho Samsungu Galaxy Z Fold3 po vypršaní záruky bezdôvodne praskajú. Prasklina je väčšinou takmer v strede vnútorného displeja. Samsung majiteľovi povedal, že opraví displej za 800 dolárov, čo je 73 % pôvodných nákladov. Uvidíme či bude Samsung čeliť hromadnej žalobe.

Zobraziť celú správu

Spustenie nového iMacu s procesorom Apple M3 sa môže oneskoriť. Apple preskočí aktualizáciu čipu na M2 a namiesto toho počká na čip M3. Očakáva sa, že procesor M3 bude vyrobený pomocou najnovšieho 3-nanometrového procesu TSMC, ktorý poskytne vyšší výkon a efektivitu.

Zobraziť celú správu

V januári bol u operátora Orange najpredávanejším smartfónom Samsung Galaxy A53 5G. Nasledoval Samsung Galaxy A33 5G, iPhone 14 128 GB, iPhone 13 128 GB, Xiaomi Redmi Note 11, Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G 128 GB, iPhone 14 Pro 128 GB, OPPO Reno7 Lite 5G, Samsung Galaxy A23 5G a iPhone 14 Pro 256 GB.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Funkcia z modelov EQS a EQE je teraz k dispozícii aj pre Triedu C a Triedu S. Ide o inteligentný softvér Nulová vrstva, kedy sa koncepcia zobrazovania a ovládania systému infotainmentu MBUX úplne prispôsobí svojmu používateľovi.

Zobraziť celú správu

Niektorí zamestnanci spoločnosti Meta sú platení za to, že robia nulovú prácu. Pritom v novembri prepustila 11 000 zamestnancov a pripravuje nové kolo prepúšťania. V posledných týždňoch nebolo jasno o niektorých rozpočtoch, čo spôsobilo, že niektorí zamestnanci robili nulovú prácu, pretože manažéri nedokázali naplánovať svoje plány.

Zobraziť celú správu

Warner Bros. Pictures zverejnil oficiálny trailer na film The Flash. Tam sa Flash vráti do minulosti, čím pozmení hlavnú časovú os. Môžeme čakať návrat Batmana v podaní Michaela Keatona aj Bena Afflecka a novou postavou bude Supergirl, teda Supermanova sesternica Kara Zor-El.

Zobraziť celú správu

Na webové stránky NATO zaútočili proruskí hekeri. Objavili sa informácie, že hekeri zaútočili na webovú stránku Veliteľstva špeciálnych operácií NATO, ktorá bola dočasne nedostupná. Na útoku sa mala podieľať aj ruská hekerská skupina Killnet, spájaná s nedávnymi útokmi na webové stránky Spolkového snemu, polície a zariadení kritickej infraštruktúry v Nemecku.

Zobraziť celú správu

Na víkendovej E-Prix Hyderabad oznámil bývalý vedúci tímu Mahindra Racing Dilbagh Gill novú sériu pretekov elektrických vozidiel, Ace Championship. Gill umiestňuje sériu ako „podpornú platformu pre vodičov a inžinierske talenty, aby sa presunuli do iných závodných sérií“. Ace Championship sa bude skladať z dvoch úrovní. Tímy budú používať jeden pár áut pre úrovne Challenger aj Championship. Na vyššej úrovni budú mať vozidlá vyšší výkon. Výsledkom je, že zúčastnené tímy nebudú musieť postaviť štyri autá, aby mohli súťažiť.

Zobraziť celú správu

Spoločnosti Polestar a Rivian spolupracovali na štúdii Kearney, ktorá konštatuje, že Zem prekročí klimatické ciele do roku 2050 minimálne o 75 %. Uvádza sa v nej, že automobilový priemysel výrazne prekročí 1,5-stupňovú hranicu Medzivládneho panelu pre zmenu klímy. Zistenia správy ukazujú, že automobilový svet ani zďaleka nedosahuje svoje ciele, znepokojujúce je, že do roku 2035 minie celý svoj rozpočet na CO2e. Napriek tomu je ešte čas robiť niekoľko dôležitých zmien. Prvým je nahradiť konvenčné vozidlá elektromobilmi, zvýšiť využívanie obnoviteľnej energie a napokon zníženie emisií v rámci automobilových dodávateľských reťazcov.

Zobraziť celú správu