Reklama
Správa dňa

iPhone 15 Pro Max nečekaně pohořel v teste odolnosti

  • včera
12 správ

Na Kamčatke vybuchla sopka a môže ohroziť leteckú dopravu. Ide o sopku Šiveluč, ktorá vychrlila mohutný oblak vulkanického popola. Prebiehajúca sopečná aktivita by mohla mať negatívny dosah na leteckú prepravu vrátane medzinárodnej, keďže sopečný popol sa dostal už stovky kilometrov smerom na sever a juhozápad. 

Zobraziť celú správu

Škodlivý softvér kradne prihlasovacie údaje používateľov. Najrozšírenejším malvérom v marci bol bankový trojan Qbot, ktorý kradne prihlasovacie bankové údaje a zaznamenáva stlačenia klávesov. Celosvetovo zasiahol viacej ako 10 % organizácií a zvyčajne sa šíri spamovými emailovými kampaňami.

Zobraziť celú správu

Elon Musk údajne kúpil do Twitteru tisíce grafických kariet pre projekt AI. Projekt údajne zahŕňa vytvorenie generatívnej umelej inteligencie, ktorú by spoločnosť trénovala na svojej vlastnej zásobe údajov. Nie je jasné, ako by Twitter túto technológiu využil.

Zobraziť celú správu

UPC uviedlo pre zákazníkov mobilnú aplikáciu MOJE UPC. S aplikáciou majú užívatelia služieb UPC po ruke všetky informácie o faktúrach, o využívaných službách a svojich platbách, môže zrealizovať úhradu za faktúru a nájsť v nej aj manuály a návody k jednotlivým zariadeniam.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

V marci sa u operátora O2 najviac darilo iPhonu 14. Nasleduje Redmi Note 11, Samsung Galaxy A53 5G, iPhone 14 Pro a prvú päticu uzatvára Redmi A1. Medzi tabletmi sa najviac predával Lenovo Tab M10 Plus.

Zobraziť celú správu

Google Pixel Fold údajne použije novú technológiu OLED displeja od Samsungu. Zaujímavosťou je, že túto technológiu nebudú obsahovať novinky Galaxy Z Fold5 a Flip5. Pixel Fold by mal byť uvedený na trh v druhej polovici roku 2023, čo znamená dátum vydania niekedy po 1. júli.

Zobraziť celú správu

Automobilka Tesla oznamuje príchod novej megatovárne do Číny. Závod je určený na výrobu Megapackov, veľkého batériového systému používaného vo veľkých projektoch skladovania energie pre elektrické spoločnosti po celom svete.

Zobraziť celú správu

Automobilka BYD predstavila elektrický hyperšport Yangwang U9. Má štyri motory s kombinovaným výkonom nad 1 000 koní a na stovku zrýchľuje za 2 sekundy. Vozidlo môže v podstate tancovať, upravovať výšku a dokonca skákať zo zeme, vďaka novej platforme e⁴ BYD.

Zobraziť celú správu

Kia sťahuje 2 700 elektromobilov z dôvodu rizika požiaru batérie. Zvolávacia akcia sa týka 2 689 elektromobilov Kia Soul EV z modelových rokov 2015 až 2019 vybavených vysokonapäťovou batériou E400 vrátane niektorých vozidiel, ktorých pôvodné batérie boli v rámci záruky vymenené za batérie E400.

Zobraziť celú správu

Facebook je pre veľa ľudí offline. Používatelia hlásia výpadok, ktorý pravdepodobne ovplyvňuje webovú stránku sociálnej siete, ako aj aplikáciu pre iPhone. Vzhľadom na charakter distribuovaných serverov sa výpadok Facebooku netýka všetkých používateľov.

Zobraziť celú správu

O2 prinesie svojim zákazníkom novú, modernú platformu pre svoju službu sledovania televízie. O2 TV prinesie digitálnu televíziu na cloudovej infraštruktúre, v modernom dizajne, s užívateľsky príjemným prostredím a intuitívnym ovládaním. Technologicky vyspelejšia platforma prináša väčší priestor aj pre nové funkcionality. Nová O2 TV bude pre dostupná už čoskoro, od 19. apríla 2023. Aplikáciu si budete môcť inštalovať až na 30 zariadeniach, O2 TV budete môcť súčasne pozerať na dvoch zariadeniach pri O2 TV Mini a štyroch pri O2 TV.

Zobraziť celú správu

Tesla stále dominuje v pokrytí nabíjačiek, najmä v USA. Aktuálne má 45 000 nabíjacích bodov, sieť Supercharger sa stala jednou z najväčších výhod Tesly oproti iným automobilkám. Aktuálne je to jediná globálna sieť rýchleho nabíjania jednosmerným prúdom a najväčšia sieť na mnohých trhoch. V júni 2022 mala Tesla 35 000 nabíjačiek.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.