Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
12 správ

Opera pridáva do svojho prehliadača priamu integráciu ChatGPT, čím sa stáva priamou konkurenciou pre Microsoft aj Google. Nájdete ju v bočnom paneli prehliadača Chromium a bude fungovať vo verziách pre počítače aj mobilné zariadenia. Integrácia je primárne zameraná na použitie AI na zhrnutie stránok na webe pomocou tlačidla „skrátiť“ na vytvorenie rýchleho súhrnu odrážok stránky alebo článku, na ktorom sa nachádzate.

Zobraziť celú správu

Ford údajne plánuje výstavbu továrne na výrobu batérií v hodnote 3,5 miliardy dolárov v Marshall, štát Michigan v USA. Automobilka má novinky predstaviť zajtra v spolupráci s čínskou spoločnosťou Contemporary Amperex Technology (CATL),, ktorá vyrába lítium-železnaté fosfátové batérie pre elektrické vozidlá, vrátane Mustangu Mach-E.

Zobraziť celú správu

Pravda alebo mýtus? Je potrebné zatvárať aplikácie na pozadí? Ak však stále zatvárate aplikácie aj v multitaskingu, tak tie sa pri opätovnom spustení musia úplne odznova načítať. Pri tomto úkone logicky potrebujú viac výkonu aj viac energie a smartfón sa môže vybiť rýchlejšie. Jednoducho povedaná, dnešné smartfóny si dokážu samé regulovať a správne hospodáriť s operačnou pamäťou RAM. 

Zdroj | unsplash/Sebastian Bednarek
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Android Auto bude onedlho požívateľsky prívetevejšie ako doteraz. Postará sa o to nová aplikácia Weather & Radar App. Tá poskytuje motoristom počas jazdy aktuálne informácie, pričom ich priebežne aktualizuje na základe meniacich sa poveternostných podmienkach. Informácie sa prenášajú pomocou farebne kódovaného systému. Modro sfarbené regióny napríklad upozornia vodiča, že by mohol naraziť na dážď.

Zobraziť celú správu

Microsoft v najbližšej dobe pridá do Windowsu 11 natívnu podporu pre ovládanie RGB osvetlenia na počítačových perifériách, ako sú myši a herné klávesnice. Vďaka tomu nebudete musieť používať aplikácie tretích strán, ktoré môžu priniesť bezpečnostné riziko.

Zobraziť celú správu

Už z druhej ruskej kozmickej lode začalo unikať hladiace palivo. Incident nasleduje po decembrovom úniku Sojuzu MS-22, včera ráno zverejnila ruská vesmírna agentúra Roskosmos správu, že nákladná loď Progress pripojená k ISS stratila tlak v kabíne. NASA neskôr uviedla, že odtlakovanie bolo spôsobené únikom chladiacej kvapaliny. „Príčina straty chladiva v kozmickej lodi Progress 82 sa vyšetruje,“ oznámila NASA. „Poklopy medzi Progress 82 a stanicou sú otvorené a teploty a tlaky na palube stanice sú normálne. Posádke, ktorá bola informovaná o úniku chladiacej slučky, nehrozí žiadne nebezpečenstvo a pokračuje v bežnej prevádzke vesmírnej stanice.“  Progress 82 dorazil k ISS 28. októbra 2022, vesmírnu stanicu mal opustiť 17. februára. 

Zobraziť celú správu

Pracovníci Google sa údajne vysmievajú vlastnej spoločnosti a jej generálnemu riaditeľovi po oznámení príchodu četbotu Bard. Google urýchlene predstavil konkurenciu ChatGPT, zamestnanci to však považujú za unáhlený krok.

Zobraziť celú správu

Apple musí vo svojich iPhonoch začať používať USB-C porty. Leaky naznačujú, že výrobca chce chrániť svoje zariadenia pomocou vlastného rozhrania integrovaného obvodu, ktoré by mu umožnilo overiť časti zapojené do spojenia. História sa bude teda zrejme opakovať, pretože aj Lightning port je chránený licenčným programom Made for iPhone, čo prináša Apple nemalé príjmy. Na druhej strane, iPady a MacBooky s USB-C portami takúto ochranu nemajú, takže možno ide len o fámy.

Zobraziť celú správu