Reklama
Správa dňa

Batérie v iPhonoch 15 majú dvojnásobnú životnosť

25 správ

Výrobca elektroniky a áut LeEco malo v pláne kúpiť televíznu spoločnosť Vizio za 2 miliardy dolárov. Podľa najnovších informácií sa však od akvizície upustilo kvôli regulačným obmedzeniam. Pravdepodobne pôjde o problém získať potrebné čínske povolenia, informoval server Engadget.

Zdroj | LeEco Facebook
Zobraziť celú správu

Jeden z najlepších moderných dokumentárnych filmov, Planet Earth II sa dočkal vydania na 4K Blu-ray disky. Myslíme, že práve tento film vás presvedčí kúpiť si 4K Ultra HD TV aj s potrebným Blu-ray prehrávačom. Stačí si pozrieť trailer, ktorý je „len“ v HD.

Zobraziť celú správu

Americké letectvo v spolupráci s najväčšou zbrojovkou na svete, Lockheed Martin, pracuje na autonómnej stíhačke F-16, ktorá by mohla slúžiť ako podpora pre ľudského pilota. Systému sa podarilo úspešne manévrovať bez potreby pilota. Drony čoskoro pravdepodobne nahradia o niečo väčšie a ničivejšie stroje.

Zobraziť celú správu

Grafický profesionál AMD chce pracovať na novej generácii VR headsetov. Oznámili, že sa im podarilo získať intelektuálne vlastníctvo a kľúčové talenty zo start-upu Nitero, ktorý pracuje na čipoch pre VR a AR zariadenia. Uvidíme, čo z toho vznikne.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Malá ruská start-up firma pracuje na unikátnych milých automobiloch. Mestské autá Mirrow Provocator zaujmú nielen dizajnom, ale aj samotnou výrobou áut, na ktorú bola použitá 3D tlač. K oficiálnej prezentácii dôjde už čoskoro na New York International Auto Show.

Zdroj | Mirrow Cars
Zobraziť celú správu

Máme nový zápis do Knihy slovenských rekordov. Postarala sa oň herečka Daniela Mackovičová a hudobník a scenárista Martin Šenc. Cestovali naprieč celým Slovenskom, každý z jedného konca a po 9 dňoch putovania sa streli v Jasnej. Podarilo sa im vykresliť najväčší GPS nápis na Slovensku – Kodiaq. Dovedna prešli až 1 722 km.

Zobraziť celú správu

Fanúšikovia Honoru pozor! Do konca apríla alebo do vypredania zásob sú všetky verzie smartfónu Honor 8 dostupné za zníženú cenu 409 eur. Jedná sa o štýlovú vlajkovú loď spoločnosti, ktorá vám ponúkne duálny fotoaparát, čítačku odtlačkov prstov a programovateľné tlačidlo SmartKey.

Zdroj | Honor

 

 

Zobraziť celú správu

O zariadeniach, ktoré zaručia spánok bez chrápania sme už písali veľakrát. Najnovšie prichádza firma Airing s mini zariadením, ktoré má nahradiť obrovskú dýchaciu masku. Airing by mal zabrániť hľučnému chrápaniu spôsobenému ochorením apnoe, s ktorým má množstvo ľudí problémy. Viac sa dozviete na na crowdfundingovej stránke Indiegogo.

Zobraziť celú správu

Jeden z najslávnejších operačných systémov od Windowsu končí. Microsoft ukončuje podporu pre vyše 10 rokov starý systém Windows Vista. Ak tento systém máte nainštalovaný na vašich PC, odporúčame vám prejsť na niečo novšie, keďže bezpečnosť systému bude automaticky znížená, informoval server Verge.

Zdroj | Windows
Zobraziť celú správu

O2 si pre zákazníkov pripravilo novú vylepšenú ponuku balíčka O2 Internet na deň v zahraničí. Noví aj existujúci zákazníci môžu v Zóne 1 surfovať s dvojnásobným objemom dát, teda 100 MB a to v nezmenenej cene 2 eura. V Zóne 2 môžete surfovať 10 MB. Určite sa jedná o zaujímavú ponuku, no 15. júna sa poplatky v zahraničí za telefonovanie a internet aj tak znížia na našu úroveň a to kvôli zrušeniu roamingu.

Zobraziť celú správu

Sony má nové E Ink zariadenie. Sony DTP-RP1 je 700 dolárový 13,3″ digitálny papier, ktorý dokáže čítať PDF súbory a následne si ich viete upravovať priamo na špeciálnom zariadení. Predávať sa začne 5. júna v Japonsku.

Zdroj | Sony
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Portál MacRumors informoval o novom Apple Store, ktorý sa bude otvárať v Mexico City. Okrem toho sa chystá aj nový obchod v brazílskom São Paulo. Apple sa však netají ani otvorením prvého obchodu v Argentíne. Už by sa mohol tento jabĺčkový gigant začať zaujímať aj o strednú Európu.

Zdroj | Pixabay
Zobraziť celú správu

Slovenská inovatívna spoločnosť AeroMobil, ktorá pracuje na vývoji lietajúceho automobilu, predstaví svoj najnovší model na výstave superáut Top Marques Monaco už 20. apríla. Pôjde o prvé komerčne dostupné vozidlo so stovkami vylepšení. AeroMobil spustí predobjednávky už tento rok!

Zdroj | AeroMobil
Zobraziť celú správu

Fanúšikovia PlayStation 4 určite poznajú sériu Uncharted 4 a všetci sa nevedia dočkať nového datadisku The Lost Legacy. Posledných pár týždňov kolovali po internete otázky ohľadne dĺžky prídavku. Vo včerajšom interview sa autori hry vyjadrili, že príbehové rozšírenie bude mať až 10 hodín, vraj sa to nedalo spraviť kratšie. Môžeme sa tak tešiť na plnohodnotnú hernú kampaň.

Zdroj | Uncharted
Zobraziť celú správu

Majitelia nového Samsungu Galaxy S8 a S8+ sa môžu tešiť na novú zákaznicku službu MojeGalaxy. Jedná sa o špeciálnu linku na čísle 0800 66 53 77, na ktorej vám operátori poskytnú všetky potrebné informácie či nadštandardné služby ako napríklad vyzdvihnutie poškodeného telefónu na území ČR a SR.

Zdroj | Samsung
Zobraziť celú správu

O novej generácii počítačov iMac sa hovorí už dlhšiu dobu. Napriek tomu, že Apple nič oficiálne nepredstavil, blog Pike’s Universum naznačil nové vylepšenia, ako napríklad Intel Xeon E3 procesor, 16 GB – 64 GB ECC RAM, AMD grafika či Thunderbolt 3 port. Dátum odhalenia by mal byť už v októbri.

Zdroj | Macrumors
Zobraziť celú správu

Popri tom, ako NVIDIA uviedla svoju momentálne najvýkonnejšiu grafickú kartu NVIDIA TITAN Xp, sa technologický gigant Apple vyjadril o plánoch pre budúce high-end Mac Pro zariadenia s lepšími grafickými schopnosťami. Znamená to podporu high-end grafických kariet, ako je TITAN Xp, ktorá by potenciálne mohla byť využitá aj v starších Mac Pro zariadeniach.

Zdroj | NVIDIA
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.