Honor 8 – Prvé reálne skúsenosti a živé fotografie

Honor má novú vlajkovú loď. Prichádza do Európy a má čo ponúknuť. Funkčne akoby Honor 8 z oka vypadol drahšiemu Huawei P9, dizajnovo však mieri vyššie, posúďte s nami.

Naše hodnotenie

93%
0 100

Výhody

  • dizajn, spracovanie tela, unikátna modrá farba
  • duálny fotoaparát a čiernobiele fotografie
  • cena

Nevýhody

  • umiestnenie snímača odtlačkov prstov
  • príliš lesklé telo
  • chýbajúca vodeodolnosť

Jednou vetou

Honor 8 vás prekvapí mimoriadne vydareným dizajnom a farebným prevedením, rovnako praktickým rozhraním EMUI 4.1 bežiacom na Androide 6.0.1 a duálnym fotoaparátom.

Dnes Honor oficiálne predstavil svoju vlajkovú loď Honor 8 aj v Európe. Naša redakcia je priamo v Štokholme, aby vám priniesla zaujímavé informácie priamo z uvedenia novinky. So smartfónom sme však mali možnosť stráviť už niekoľko dní a práve teraz sa radi s vami podelíme o naše prvé skúsenosti.

Honor_8_17

Honor 8 na obrázkoch vyzerá síce zaujímavo, ale naživo je to úplne iná liga. Jednoducho tento smartfón môžeme zaradiť medzi špičku na trhu, a to aj v prípade že porovnáme so zariadeniami takmer za dvojnásobnú cenu, ako napríklad Samsung Galaxy S6, S7 či Apple iPhone 6S.

Honor_8_24

Predná časť s ochranným sklom, zadná sklenená plocha a kovový rám telefónu pôsobia veľmi luxusne. A modrá farba, ktorú som mal k dispozícii podčiarkuje výnimočnosť novinky. Jednoducho tento smartfón púta pohľady, no daňou sú výrazné odtlačky prstov, ktorých sa najmä na zadnej stene nezbavíte.

Pozrite siNový Honor 8 s duálnym fotoaparátom a procesorom Kirin 950

Honor_8_11

Honor_8_12

Pri uchopení do ruky máte pocit veľmi precízneho spracovania a mimoriadne pevného tela. Škoda, že chýba vodeodolnosť. Zadnej strane dominuje kruhový prvok, v ktorom je ukrytá čítačka odtlačkov prstov. Tá číta prsty ihneď po priložení, odomknutie smartfónu je tak rýchle. Výhodou je dobrá nahmatateľnosť čítačky.

Honor_8_13

Žial na umiestnenie čítačky som si počas pár dní používania novinky nezvykol. Jednoducho ak máte smartfón na stole a chcete si prečítať správa, musíte ho zobrať do rúk a prstom zozadu smartfón odomknúť. Inak musíte použiť 4-miestny kód, čo je zĺhavé.

Honor_8_23

Na zadnej strane si určite všimnete aj dvojicu fotoaparátov. Áno, Honor 8 ponúka duálny fotoaparát presne podľa vzoru Huawei P9. V podsate ide o identické čipy, kde jeden fotí farebne a druhý čiernobielo, je totiž monochromatický. I keď sa novinka nepýši označením Leica, vyzerá to tak, že výsledky fotografií sú porovnateľné, a to znamená, že veľmi dobré.

Pozrite siTakto fotí Huawei P9, čiernobielu fotografiu si s ním zamilujete

Pozrite si napríklad čiernobielu fotografiu vytvorenú len pri nočnom osvetlení. Po rozkliknutí vidíte plnú kvalitu fotografie. Všimnite si najmä vykreslené detaily modelov na fotografii.

Fotografia z Honor 8

Fotografie vytvorené počas dňa majú reálne farby a taktiež veľmi pekne vykreslené detaily.

Honor 8 foto

Honor 8 má narozdiel od Huawei P9 laserové zostrovanie. Nechýba množstvo praktických režimov pre fotenie, vrátane profesionálneho. S fotoaparátom sa budete hrať dlho a vytvoríte naozaj pekné snímky.

Honor_8_18

Podobnosť Honor 8 s Huawei P9 nie je náhodná. Vlastne ich tvorcom je rovnaký výrobca, Honor je značka patriaca Huaweiu. Ak si porovnáte parametre oboch smartfónov, rozdiely budete hľadať lupou. Nájdete napríklad to, že Honor 8 má navyše infraport.

Pozrite siHuawei P9 – dizajn a čiernobiele fotografie si zamilujete

Honor_8_19

Keď budete hľadať ďalej, zistíte, že má síce rovnakú 3 000 mAh batériu, no typu Li-Pol. Nabíja sa rýchlejšie ako Li-Ion na P9. Za 10 minút som nabil batériu na 14% kapacity. Výrobca deklaruje nabitie na 47% za 30 minút. Samozrejmosťou je tiež nový USB-C port.

Honor_8_15

Počas prvých dní s Honor 8 sa mi páčilo prostredie EMUI 4.1, ktoré beží nad Androidom 6.0.1. Najskôr som síce niektoré funkcie hľadal (zvyknutý som na TouchWiz). Na druhý deň už som bol s prostredím natoľko zžitý, že som množstvo funkcií Honoru ocenil. Napríklad lištu s upozorneniami, ktoré máte pekne chronologicky pod sebou po potiahnutí prsta z hornej časti displeja smerom nadol.

Honor_8_26

Rovnako mi sedelo prostredie fotoaparátu, aplikácia Zdravie merajúca vaše kroky na pozadí či správca telefónu, ktorý sa vám ohlási pri aplikáciách zbytočne zaťažujúcich systém.

Honor_8_screen_2       Honor_8_screen_1

Mimochodom, aj hardvérová podobnosť je s P9 veľká, môžete sa však tešiť na  4 GB RAM, no jemne slabší procesor Kirin 950. Podľa môjho názoru rozdiel slabšieho procesora nepocítite, Honor 8 šľapal ako hodinky a nepostrehol som ani jeho prehrievanie. Výhodou je okrem 32  aj 64 GB interná pamäť a možnosť použitia 2 SIM kariet.

Honor_8_22

Celkový dojem z novinky je výborný. Pri cene 409 € za 32 GB verziu, čo je o 140 € menej ako model Huawei P9, bude smartfón veľmi dobrou voľbou. 64  GB verzia bude len v zlatom prevedení za 449 €.

Ak si na novinku brúsite zuby tak v bielej a modrej verzii bude Honor 8 na Slovensku dostupný už od 2. septembra 2016. Ďalšie farby pribudnú 10. septembra 2016.

ZdrojTECHBOX

Honor 8

Cena od 409,00 €
Veľkosť
145 x 70,9 x 7,5 mm, 153 g
Displej
5,2" IPS-NEO LCD, 1 080 x 1 920 px (423 PPI)
Fotoaparát
2x 12 Mpx BSI CMOS, Leica Summinor f/2,2, dual LED blesk, laser AF, HDR, Full HD video, 8 Mpx webkamera, f/2,4, Full HD video
Hardvér
64-bit Kirin 950 (4x 2,3 GHz Cortex-A72 + 4x 1,8 GHz Cortex-A53), Mali-T880MP4 GPU, 3-4 GB RAM, 32/64 GB flash pamäť, microSDXC slot, GPRS-LTE Cat6 (300/50 Mbit/s), Wi-Fi ac, Bluetooth 4.2, NFC, USB-C port, GPS/GLONASS, 3 000 mAh Li-Ion
Softvér
Android 6.0, EMUI 4.1
Cena
od 409,00 €

Komentáre k článku