Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
11 správ

Xiaomi chystá sériovú výrobu elektromobilu už na budúci rok. Výskumný a vývojový tím stojaci za automobilmi Xiaomi sa rozrástol na viac ako 2 300 členov, ktorí intenzívne pracujú na tom, aby sa mohla novinka začať vyrábať už v 1. štvrťroku 2024.

Zobraziť celú správu

Skupina Volkswagen oznámila zásadný posun vo svojej stratégii elektrifikácie s cieľom urýchliť výrobu elektromobilov v priebehu nasledujúcich 5 rokov. Okrem toho má koncern v úmysle prepracovať svoju softvérovú stratégiu na podporu tohto úsilia. Softvérové ​​​​problémy mali doteraz obrovský vplyv na vývoj a výrobu elektromobilov Volkswagenu. Rastúci dopyt po elektromobiloch pomohol automobilke dosiahnuť svoj cieľ 500 000 predaných vozidiel o rok skôr ako plánovala. Experti naznačujú, že Volkswagen v predaji predbehne Teslu, lídra na trhu, už v roku 2024.

Zobraziť celú správu

V Európe sa v decembri 2022 predalo rekordné množstvo elektromobilov. Predalo sa viac ako 400 000 kusov, 138 206 z nich boli elektromobily. Zvýšené predaje však boli zapríčinené aj tým, že od januára sa ukončovali veľké finančné úľavy. Názorným príkladom je Nórsko. V januári sa tam zaregistrovalo len 1 860 nových automobilov (z nich bolo 1 419 elektromobilov), čo predstavuje medziročný pokles o 77 % a oproti decembru 95 %. Aj Nórsku sa s príchodom nového roku ukončili štedré finančné benefity.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Reddit bol 5. februára napadnutý phishingovým útokom. Niekoľkým zamestnancom sa namiesto originálnej webstránky objavila falošná, ktorá napodobňovala vzhľad a správanie jej intranetovej brány a bola navrhnutá tak, aby kradla prihlasovacie údaje ľudí a overovacie tokeny. Vyšetrovatelia našťastie nenašli žiadne dôkazy o tom, že by boli ohrozené používateľské dáta.

Zobraziť celú správu

Viete, že JBL Tour PRO 2 sú prvé slúchadlá s displejom na svete? Ponúkajú toho však oveľa viac, napríklad funkciu ANC, handsfree so 6 mikrofónmi s hlasovým ovládaním, Smart Ambient technológiu, legendárny basový zvuk Pro Sound, či stabilné pripojenie Bluetooth 5.3. LE audio. Na jedno nabitie vydržia 40 hodín.

Zobraziť celú správu

Najpredávanejší smartfón v predajnej sieti 4ka bol vianočný bestseller Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G. Druhé a tretie miesto obsadil Apple s modelmi iPhone 13 1238 GB a iPhone 14 (128 GB). Nasledovalo: Xiaomi 12 Lite, Xiaomi Poco X4 Pro 5G, Apple iPhone 12 (64 GB), Motorola Moto G82 5G, Motorola Edge 30 Neo, Samsung Galaxy S21 FE 5G a Motorola Edge 30 Fusion.

Zobraziť celú správu

Pár dní po predstavení četbotu Bard založenom na umelej inteligencii a vylepšenom Vyhľadávaní Google, začína Google pracovať na uvedení Barda do systému ChromeOS. Portál 9to5google našiel v novom súbore zmien kódu náznaky, že ChromeOS pripravuje „Konverzačné vyhľadávanie“ ako experimentálnu funkciu. Názov naznačuje, že ChromeOS má ďalšie prebiehajúce „experimenty spúšťača“, ktoré by mohli byť v dohľadnej budúcnosti k dispozícii po prihlásení cez chrome://flags.

Zobraziť celú správu

Apple sprístupnil možnosť odsúhlasiť podmienky používania iCloudu aj prostredníctvom webu. Na internete sa pred časom objavilo množstvo sťažností na novú aktualizáciu tvOS. Tá totiž vyžadovala odsúhlasenie podmienok používania iCloudu, ktorá mohla byť vykonaná len po prihlásení sa do zariadenia s iOS alebo iPadOS. V prípade, že používateľ nedisponoval ani jedným z týchto zariadení nemal možnosť Apple TV naďalej používať. Apple na situáciu zareagovalo a po novom bude pre týchto používateľov možné prihlásiť sa cez ich Apple ID na web a odsúhlasiť podmienky tam.

Zobraziť celú správu

Samsung Galaxy S23 Ultra prežil „krst ohňom“. Podobne ako minulorčný model aj tohtoročná vlajková loď bola podrobená testom odolnosti, ktorý vykonáva americký YouTuber JerryRigEverything. Aj napriek tomu, že novinka používa oveľa väčšie množstvo recyklovaných plastov v teste dopadla veľmi obstojne. Ako veľmi si pozrite vo videu nižšie.

Zobraziť celú správu