Reklama
Správa dňa

SpaceX prekonal svoj 36 dní starý rekord

  • včera
12 správ

Rozprávali sme sa s hovorcom Slovak Telekom, Michalom Korcom, o novinkách Telekomu, vianočnej kampani, no pýtali sme sa aj na siete. Ste zvedaví, ako je to s vypínaním 3G siete? A čo 5G sieť, je pre ľudí stále strašiakom? Prečo by sme sa tejto siete nemali báť, naopak aké výhody prináša a pre koho z nás? Vedeli ste, že Telekom spája svoje sily pri budovaní sietí aj s ďalším slovenským operátorom? V našom TECHTALKS sa dozviete, čo takáto spolupráca prinesie pre zákazníkov.

Zobraziť celú správu

Kantón Appenzell Ausserhoden na severovýchode Švajčiarska má za cieľ do roku 2035 vyrábať minimálne 40 % elektriny z obnoviteľných zdrojov. Začal využívať aj netradičné riešenia, napríklad pokryl oporný múr pri ceste 756 solárnymi panelmi zo skla a skla. Panely majú výkon 325 kW a energetickú výťažnosť okolo 230 000 kWh ročne. To zodpovedá spotrebe asi 52 domácností. Energia bude dodávaná do siete St. Gallisch-Appenzellische Kraftwerke, kantón dostane na oplátku výkupnú tarifu.

Zobraziť celú správu

Apple a Google zrejme špehujú vaše push upozornenia. Push notifikácie v skutočnosti negenerujú aplikácie, prechádzajú cez poskytovateľa inteligentných telefónov, (Apple pre iPhone, Google pre Android), aby doručili upozornenia na displej. To vytvorilo temný priestor pre vládny dohľad. „Pretože Apple a Google doručujú údaje push notifikácií, vlády ich môžu tajne prinútiť, aby tieto informácie odovzdali,“ napísal senátora Rona Wydena, ktorý tlačí na Apple a Google, aby prezradili, ako presne to funguje.

v stredu v liste.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

V posledných rokoch zažívajú celoročné pneumatiky úspešný comeback. Pokročilý dizajn vraj dokáže divy a motoristov odbremení od neobľúbeného sezónneho „prezúvania“ gúm. Je to však naozaj tak? Ako sa odlišujú od letných a zimných pneumatík? Ak si chcete vybrať celoročné pneumatiky, mali by ste presne vedieť, ako používate vozidlo v zime a byť oboznámení s ich výhodami a nevýhodami.

Zdroj | Enis Yavuz/Unsplash
Zobraziť celú správu

Softvér djay Pro od Algoriddim bol vždy úzko prepojený s ekosystémom Apple a často bol v popredí nových DJských technológií, najmä na Mac, iOS alebo iPadOS. Spustenie djay Pro verzie 5 a obsahuje množstvo nových funkcií, z ktorých mnohé využívajú AI spoločnosti a nové partnerstvo s interaktívnym tímom v AudioShake. AudioShake a Algroiddim pracujú na svojej technológii separácie zvuku, ktorú volajú Neural Mix novej generácie.

Zobraziť celú správu

Skull and Bones od Ubisoftu má konečne dátum vydania. Akčná adventúra má konečne prísť 16. februára 2024. Predplatitelia Ubisoft+ a tí, ktorí si ju predobjednajú, sa môžu zapojiť o tri dni skôr. Ako napovedá názov, ide o hru o pirátstve. Môžete si vybrať, či vyplávate na pirátsku loď sami, alebo sa spojíte s kamarátom, či dvomi v kooperatívnej hre. Budete bojovať s osadami a inými loďami, „vzdorovať legendárnym pirátskym mýtom“ a čeliť hrôzostrašným tvorom z hlbín.

Zobraziť celú správu

Chevrolet Bolt má za sebou svoj najlepší predajný rok. General Motors však reaguje na obrovskú popularitu dvojice kompaktných elektrických vozidiel tak, že v roku 2025 vydá výrazne aktualizovaný Bolt s pokročilejším hardvérom. Keď sa tak stane, v ponuke ostane len väčší Bolt EUV. Predstavitelia GM potvrdili, že budúca generácia Bolt bude len elektrická s odvolaním sa na ohromnú popularitu crossoverového modelu.

Zobraziť celú správu

Apple pripravuje nový 8-dielny seriál, akčný psychologický thriller Constellation. Pôjde o „konšpiračné vesmírne dobrodružstvo“, kde sa astronautka po katastrofe vo vesmíre vráti na Zem. Premiéra prvých troch dielov bude 21. februára 2024. Scenár napísal Peter Harness, réžiu má na starosti držiteľka ceny Emmy Michelle MacLaren.

Zobraziť celú správu

V stredu spoločnosť Meta spustil bezplatnú samostatnú webstránku na vytváranie obrázkov AI. Imagine with Meta AI je založená na modeli syntézy obrázkov Emu. Meta použila 1,1 miliardy verejných obrázkov na Facebooku a Instagrame na trénovanie modelu AI , ktorý dokáže vykresliť nový obrázok na základe písomnej výzvy. Predtým bola verzia tejto technológie Meta, využívajúca rovnaké údaje, dostupná len v aplikáciách na odosielanie správ a sociálnych sietí, ako je Instagram.

Zobraziť celú správu

Oficiálna hra roka je po meškaní konečne na konzolách Microsoftu. Baldur’s Gate 3 je teraz k dispozícii na Xbox Series X/S. Spolu s Alan Wake 2 mal Baldur’s Gate 3 najviac nominácií (osem) zo všetkých titulov na The Game Awards 2023. Nakoniec získal šesť (najlepší herec, najlepšia hra na hrdinov, najlepšia podpora komunity, najlepšia hra pre viacerých hráčov, hlas hráčov a ten veľký, hra roka).

Zobraziť celú správu

Volkswagen debutoval s technológiou obojsmerného nabíjania na prvých elektrických vozidlách ID. Technológia je dostupná s funkciou vozidla z domu (V2H) na všetkých nových modeloch Volkswagen ID vybavených 77 kWh batériou so systémom ID Software 3.5 alebo vyšším. Modely, ktoré vyhovujú požiadavkám, zahŕňajú modely ID.3, ID.4, ID.5, ID.7 a ID.Buzz. Koncern uviedol, že túto funkciu aktivuje aj pre vozidlá, ktoré sú už v rukách zákazníkov, hneď ako tieto elektromobily dostanú ID Software 3.5 prostredníctvom aktualizácie.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.