Reklama
Správa dňa

Batérie v iPhonoch 15 majú dvojnásobnú životnosť

27 správ

Automobilka Cadillac plánuje na rok 2018 uvedenie svojho automobilu Cadillac CT6, ktoré má byť prvým z jeho produkcie s autonómnym systémom Super Cruise. Táto technológia má byť, podľa vyjadrenia automobilky, prvou naozajstnou hands-free technology pre jazdu na diaľnici. Tesla a jej autopilot tak dostane vážneho konkurenta. Pokiaľ teda všetky testy Cadillacu sa uskutočnia bez problémov.

Zdroj | Cadillac
Zobraziť celú správu

Počas predstavenia nových smartfónov Samsung Galaxy S8/S8+ bol predstavený aj AI asistent menom Bixby. Ten na začiatok prišiel s podporou anglického a kórejského jazyka. Avšak na nemeckej stránke výrobcu sa objavila otázka ohľadom dostupnosti podpory nemčiny pre Bixby. Odpoveď Samsungu je priamočiara a uvádza, že plná dostupnosť v Nemecku je očakávaná vo 4. kvartáli 2017. Pravdepodobne v čase odhalenia Note8 na výstave IFA 2017 v Berlíne. Uvidíme, kedy a či vôbec sa dočkáme u Bixby podpory slovenčiny.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Profesionálna aplikácia pre diskdžokejov Djay Pro od Algoriddim, donedávna dostupná len na Apple zariadenia, bola teraz uvoľnená aj pre Windows za cenu cca 50 € aj s podporou streamu zo Spotify. Otázkou však je, aký záujem o Djay Pro pre Windows Algoriddim očakáva, keďže mnohí profesionáli používajú práve zariadenia od Apple. Navyše Djay Pro čelí silnej konkurencii v podobe Serato DJ a Traktor Pro, dvoch populárnych aplikácií pre profíkov. Integrácia Spotify by jej mohla hrať do karát, uvádza The Verge.

https://www.youtube.com/watch?v=-MTNAsv-ZuY

Zobraziť celú správu

Seagate Technology uviedla pod svojou prémiovou značkou LaCie odolné externé disky LaCie Rugged Thunderbolt USB-C. Tie sú vhodné najmä pre cestovateľov a fotografov. Tieto disky zvládnu pád z výšky 1,5 metra, alebo tlak predmetov hmotnosti do 1 tony. Sú certifikované na odolnosť proti striekajúcej vode IP54. Ich dizajn navrhol škótsky dizajnér Neil Poulton a na slovenskom trhu sa budú predávať za 269 € (2 TB), 379 € (4 TB) a 409 € (5 TB).

Zobraziť celú správu

Portál Nokiapoweruser zverejnil ďalšie informácie o novom smartfóne z produkcie HMD pod značkou Nokia. Má ísť o novú vlajkovú loď Nokia 9 s 5,5-palcovým QHD displejom technológie OLED, procesorom Snapdragon 835, 22 Mpx Dual-Lens fotoaparátom s optikou Carl-Zeiss na zadnej a 12 Mpx fotoaparátom na prednej strane. Jeho cena by vraj mala byť na úrovni 750 € a na trh sa má dostať 3. štvrťroku 2017. Čo z týchto zatiaľ nepotvrdených informácií bude pravda, uvidíme neskôr.

Zobraziť celú správu

Firma ZTE, čínsky producent známy najmä výrobou smartfónov, dnes predstavila svoje prvé inteligentné hodinky ZTE Quartz. Tie budú na trh uvedené 21. apríla prostredníctvom operátora T-Mobile USA za cenu 200 $ (cca 190 €). Majú okrúhly 1,4” displej, 4-jadrový procesor Snapdragon Wear 2100, 768 MB RAM a 4 GB ROM pamäť a okrem Wi-Fi, Bluetooth a GPS sú vybavené aj podporou 3G sietí. Energiu im dodáva 500 mAh batéria, čo je v tejto triede nadpriemerný parameter. Operačným systémom je očakávaný Android Wear 2.0.

Zdroj | ZTE
Zobraziť celú správu

Známy slovenský módny návrhár Fero Mikloško, ktorý oblieka mnohé slovenské osobnosti spoločenského života, sa spojil so značkou ASUS a vytvoril pre ňu novú módnu kolekciu pre sezónu jer / leto 2017. Tak čo, dámy (a možno i niektorí páni), zaujala vás?

Zdroj | ASUS
Zobraziť celú správu

Okrem špičkového smartfónu Xiaomi Mi6 sa očakáva príchod aj ďalšej novinky z dielne čínskeho Xiaomi, smartfón Xiaomi Mi Max 2. Podľa zverejnených informácií má byť vybavený procesorom Snapdragon 626, ktorý je o 10 % výkonnejší, ako predošlý model Snapdragon 625. Kamera má mať 12 Mpx senzor Sony IMX378, displej veľkosti 6,44” bude mať Full HD rozlíšenie, batéria kapacitu až 5 000 mAh a pamäťovo majú byť dostupné dve verzie so 4 GB a 6 GB RAM. Android 7.1.1 bude doplnený nadstavbou MIUI 8 a jeho cena bude 1 499 ¥ (cca 200 €), respektíve 1 699 ¥ (cca 230 €).

Zobraziť celú správu

Počuli ste už o sociálnej sieti Blinker? Ak nie, tak vedzte, že sa čoskoro dočkáte jej ostrého spustenia. Stane sa tak už po Veľkej noci. Slovenský startup Blinnker.com je sociálna sieť, ktorá má poskytovať dopravné informácie, autofórum, autobazár a mnohé ďalšie služby pre motoristov.

https://www.youtube.com/watch?v=CkvyiHB8bNc

Zobraziť celú správu

Po tom, čo bývalý svetový majster v starodávnej hre Go, Lee Sedol, prehral v tejto hre v pomere 1:4 s umelou inteligenciou AlphaGo, ktorú vyvinula divízia Google-u DeepMind, sa sériou významných víťazstiev svetovou jednotkou v hre Go stal iba 19-ročný čínsky hráč Ke Jie. Človek verzus umelá inteligencia sa však opäť postavia proti sebe. V dňoch 23. – 27. mája, počas Future of Go Summit vo Wuzhene, Čína, sa stretnú v troch zápasoch Ke Jie a AlphaGo. Kto vyhrá tentokrát?

Zdroj | DeepMind
Zobraziť celú správu

Turecký výrobca elektroniky a domácich i profesionálnych spotrebičov Vestel dnes vydal vyhlásenie, že rokuje o odkúpení televíznej divízie japonskej spoločnosti Toshiba. Zároveň však uviedol, že nie je zatiaľ isté, či dohoda bude dosiahnutá v krátkom čase. Podľa vyjadrenia spoločnosti Vestel pre burzu v Istanbule, tieto rokovania začali v rámci stratégie posilňovania postavenia na medzinárodných trhoch, uvádza správa agentúry Reuters.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

V uliciach amerických veľkomiest New York a Los Angeles budú čoskoro brázdiť nové policajné autá, a to nie hocijaké, ale hybridné. Police Responder Hybrid sedan, pod týmto krkolomným názvom sa ukrýva prerobený Ford Fusion, ktorý je vybavený 2-litrovým benzínovým a prídavným elektrickým motorom. Funkčne aj výkonovo sa má vyrovnať súčasným vozidlám Ford Taurus s 3,7 litrovým V6 motorom, ktoré polícia využíva. Nový hybrid v policajných službách má priniesť úsporu ročne takmer 4 tisíc dolárov. A to nie je málo.

Zdroj | Ford
Zobraziť celú správu

Podľa správy agentúry Reuters je Google údajne pripravený ponúknuť spoločnosti LG Display investíciu na pomoc vývoju a výrobe OLED displejov pre smartfóny, aby mohli byť zabezpečené stabilné dodávky ohybných OLED displejov pre ďalší pripravovaný smartfón Pixel. Podľa zdroja agentúry Reuters má byť táto investícia vo výške najmenej 1 bilión wonov, čo je viac ako 880 miliónov amerických dolárov.

Zobraziť celú správu

Slovenskí študenti technologických odborov aj tento rok predvedú svoje vízie o tom, ako môže vyzerať mestská mobilita budúcnosti. Tri študentské tímy prijali pozvanie na festival inovatívnych myšlienok Make the Future v Londýne, ktorého súčasťou sú aj preteky Shell Eco-marathon Europe 2017. Popri ostrieľaných harcovníkoch z bratislavskej Strojníckej fakulty STU a košickej Strojníckej fakulty TUKE sa predstavia študenti zo Strednej priemyselnej školy dopravnej v Trnave. Festival Make the Future spolu s pretekmi Shell Eco-marathon Europe 2017 sa bude konať 25. mája až 28. mája v areáli Queen Elizabeth Olympic Park v Londýne.

Zdroj | Shell
Zobraziť celú správu

Firma Globacore, ktorá sa zameriava na vytváranie hier a interaktívnych promo akcií, prišla na ďalší spôsob využitia okuliarov Microsoft Hololens. Jej vývojári, podľa stránky GIZMODO, oprášili klasickú hru Lemmings, v ktorej postavičky putujú priestorom a hráč im musí stavať cestičky, mosty a pod. Globacore však situovali hru do 3D priestoru, ktorým môže byť vaša obývačka, alebo iná miestnosť.

https://vimeo.com/212247271
Zobraziť celú správu

Vedcom z University of Michigan sa podarilo vyvinúť vodoodpudivý povlak, ktorý môže byť prelomový. Prekonáva totiž schopnosti doterajších povlakov, respektíve náterov. Podľa vyjadrenia vedcov je ich samoregeneračný, vodoodpudivý náter stokrát odolnejší ako iné. Mohlo by to umožniť hydroizoláciu vozidiel, oblečenia, striech a taktiež znížiť odpor trupu lodí a tým aj ich spotrebu paliva. Tento povlak je vyrobený kombináciou materiálu s názvom „fluórovaný polyuretánový elastomér“ a špecializovanej vodoodpudivej molekuly známej ako „F-POSS“. Je možné ho jednoducho aplikovať nástrekom na akúkoľvek plochu.

Zobraziť celú správu

Rakuten Kobo Inc., jeden zo svetových výrobcov elektronických čítačiek kníh, oznámil získanie služby Shelfie. Tá umožňuje používateľom katalogizovať svoje osobné knižnice, ale aj nákup bezplatných, alebo zľavnených verzií elektronických kníh, ktoré už vlastnia v tlačenej forme. Tento obchod zahŕňa technologické aktíva, IP a infraštruktúru, na ktorej bežia existujúce ekosystémy. Taktiež zahŕňa prenájom kvalifikovaného tímu, špecializujúceho sa na spracovávanie veľkého objemu dát a strojového učenia. Detaily akvizície spoločnosť neprezradila.

Zdroj | Kobo
Zobraziť celú správu

Spoločnosť Tesla, známa najmä svojimi automobilmi, na jeseň minulého roka predstavila tzv. solárne strechy, tvorené zo solárnych šindľov, ktorými bude možné pokryť celú strechu. Nie každý je však schopný alebo ochotný podstúpiť takúto investíciu a prerábku celej strechy. Preto Tesla predstavila nové solárne panely, ktoré bude možné jednoducho nainštalovať na existujúcu strechu bez enormného zásahu.

Zdroj | Tesla
Zobraziť celú správu

Nevyspytateľnosť hekerov nepozná hraníc a ciele ich útokov sa nedajú predvídať. „Vďaka“ nim mali z piatka na sobotu obyvatelia mesta Dallas v americkom Texase rušnú noc. Hekeri totiž spôsobili spustenie 156 mestských sirén, ktoré rozozvučali 15x v 90-sekundových cykloch, kým sa kompetentným podarilo poplašný systém mesta vypnúť. Počiatočné obavy obyvateľov mesta z nepredvídanej nebezpečnej udalosti mestský úradníci vyvrátili po zistení, že išlo o hekerský útok.

Zobraziť celú správu

Fitness náramok Fitbit zachránil Patrícii Lauder z Connecticut-u život po tom, čo vďaka nemu zistila zvýšený srdcový tep, ktorý dosahoval hodnotu viac ako 140 úderov za minútu. Táto dáma si stihla zavolať lekársku pomoc. A bolo to takmer v hodine dvanástej, keďže lekári jej zistili životu nebezpečnú krvnú zrazeninu v oboch pľúcach. Toto však nebolo prvý krát, čo náramok Fitbit pomohol lekárom a pacientom. V roku 2016 pomohli údaje z náramku 42-ročného muža určiť lekárom vhodnú liečbu pre neho.

Zdroj | Fitbit
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Pieskovisková legenda Toyota HiLux Tonka truck sa pravdepodobne dostane do predaja ako nový zaujímavý koncept Toyoty. Legendárne hračkárske auto sa tak bude dať kúpiť v životnej veľkosti. Musíme uznať, že vyzerá parádne.

https://www.youtube.com/watch?v=LVHxDHyD_JM

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.