Reklama
Správa dňa

iPhone 15 Pro Max nečekaně pohořel v teste odolnosti

  • včera
11 správ

Tesla ohlásila nové zníženie cien všetkých svojich elektromobilov. Niektoré modely zlacneli až o 5 000 dolárov, ide pritom už o štvrté zníženie cien v tomto roku. V priemere ide o zníženie cien v rozmedzí 1 000 až 2 000 dolárov. Cena za Tesla Model 3 klesla zo 42 990 na 41 990 dolárov. Model 3 Performance zaznamenal pokles z 53 990 na 52 990 dolárov.

Zobraziť celú správu

Microsoft zablokuje emuláciu hier na Xbox Series X a Series S. Stane sa tak po troch rokoch odkedy si používatelia inštalovať emulačný softvér na nové konzoly Xbox v maloobchodnom režime. Emulovať hry je stále možné, ale len v tom prípade, že zariadenie uvediete do vývojárskeho režimu, za ktorý musíte zaplatiť.

Zobraziť celú správu

Tesla plánuje postaviť v Šanghaji továreň na výrobu zariadení na ukladanie energie, ich predaj bude pokrývať celý svet. Podľa agentúry Xinhua a štátnej televízie sa očakáva ročná produkci 10 000 kusov systému Megapack. Tesla to oznámila na slávnostnom podpise v Šanghaji, kde koncern prevádzkuje továreň na automobily. Výroba sa má spustiť v 2Q 2024.

Zobraziť celú správu

Národné automobilové múzeum vo Francúzsku otvorilo výstavu legendárnych vozidiel z filmov Louisa de Funèsa. Návštevníci môžu obdivovať 18 automobilov, dobové plagáty, rekvizity a fotografie z natáčania filmov. Výstava je spomienkou na 40. výročie úmrtia herca (zomrel 27. januára 1983) a bude trvať od 5. apríla do 5. novembra 2023.

Zdroj | Musée National de l’Automobile
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Google na budúci rok ukončí podporu dvoch starších produktov pre smart domácnosť. Podľa e-mailov, ktoré Google rozposiela, prestane fungovať bezpečnostná kamera Dropcam a domáci bezpečnostný systém Nest Secure 8. apríla 2024. Spoločnosť poskytne majiteľom zľavy na modernejšie náhrady.

Zobraziť celú správu

Ďalší App Store sa stal obeťou vlámania. Z predajne nachádzajúcej sa v Lynwoode (Washington, USA), bolo ukradnutých 436 iPhonov a nezverejnený počet iPadov a Apple Watch v celkovej hodnote 500 000 dolárov. Dvaja zlodeji vstúpili do vedľajšieho obchodu kde vyrezali dieru v kúpeľni, čím získali prístup do Apple Store bez toho, aby spustili poplašný systém.

Zobraziť celú správu

Telekom rozšíril svoju ponuku o nové zariadenia. Veľkou novinkou je smartfón Samsung Galaxy A14, ktorý je vybavený 6,6“ FHD displejom, trojitým fotoaparátom a 5 000 mAh batériu. Pribudol lacný Xiaomi Redmi 12C, Redmi Note 12 5G a Redmi Note 12 Pro 5G. Pár dní je už v predaji Motorola Moto G13, má 6,5“ displej, tri fotoaparáty a 5 000 mAh batériu. Do ponuky prišla e-kolobežka Ninebot Kickscooter F2 by Segway.

Zobraziť celú správu

Muž z Thajska tvrdí, že použil ChatGPT na generovanie čísel, ktoré mu pomohli vyhrať v lotérii. Jeho príbeh sa stal virálnym, keď zdieľal svoj príbeh na TikToku. Patthawikorn Boonrin vraj použil četbota AI vyvinutého spoločnosťou OpenAI na generovanie čísel, ktoré zase použil na hranie v lotérii a výhry. Jeho stratégia zahŕňa zadávanie niektorých hypotetických otázok, ako aj niektorých predchádzajúcich výherných čísel ako dopytu ChatGP. Od četbota dostal čísla 57, 27, 29 a 99. Výhra však bola, v porovnaní so záujmom, ktorý táto správa vzbudila, veľmi nízka. Išlo len o 2 000 THB (54 eur).

Zobraziť celú správu

Užitočná funkcia Find My iPhone vykazuje raritnú chybovú hlášku. Ak stratíte svoj ajfón v širšej oblasti Houstonu (USA), neukazujte sa v dome Scotta Schustera s očakávaním, že ho tam nájdete. Obyvateľ predmestia Richmond musí desiatkam ľudí vysvetľovať, že nemá ich telefón. Chyba v Apple Mapách od roku 2018 smeruje k jeho dverám veľké množstvo nevrlých cudzincov.

Zobraziť celú správu

C+A Global, držiteľ licencie značky Kodak, uviedla na trh inteligentný projektor Kodak FLIK HD10. FHD projektor je schopný premietať obraz so šírkou až 150″ s kontrastným pomerom 2 000:1 a jasom až 200 lúmenov. Dodáva sa s nástrojmi na zdokonaľovanie obrazu, ako je automatická korekcia lichobežníkového skreslenia, ktoré zaisťujú jasný a ostrý obraz. Projektor beží na Android TV, ktorá umožňuje streamovať obsah zo známych aplikácií. Na zrkadlenie obrazovky z mobilného zariadenia je možné použiť aj Google Chromecast či Apple AirPlay. Z konektivity je k dispozícii Bluetooth, Wi-Fi, porty HDMI, USB a AUX. Cena novinky je 269,99 dolárov.

Zdroj | Kodak
Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.