Reklama
Správa dňa

Prečo Apple odstúpil of kúpy vyhľadávača Bing?

10 správ

Rýchle výsledky vyhľadávania na Steame teraz zahŕňajú navrhované značky, franšízy a vývojárov. Spoločnosť Valve zaviedla ďalšiu šikovnú aktualizáciu vyhľadávania, ktorá by teraz mala byť zhovievavejšia k preklepom.

Zobraziť celú správu

Bývalý šéf Audi Rupert Stadler je pripravený priznať sa. Ide o jeho úlohu v emisnom škandále naftových motorov výmenou za podmienečný trest a zaplatenie 1,1 milióna eur. Materská skupina Volkswagen a Audi v roku 2015 priznali, že používali nelegálny softvér na podvádzanie pri emisných testoch.

Zobraziť celú správu

V čínskom kontajneri boli objavené tri úplne nové modely Tesla Roadster. V roku 2010 si zákazník v Číne kúpil od Tesly tri úplne nové Roadstery. Boli odoslané, ale kupujúci si ich nevyzdvihol. Tesla v rokoch 2008 až 2011 vyrobila len niečo málo cez 2 000 originálnych roadsterov, čo ich robí vzácnymi.

Zobraziť celú správu

Biden chce Huawei definitívne odstrihnúť od amerických komponentov. Americkí predstavitelia vymýšľajú nové pravidlo, ktoré bude explicitne zakazovať dodávky firme Huawei. Zákaz sa bude týkať LTE, Wi-Fi 6, Wi-Fi 7, umelej inteligencie, vysoko výkonných počítačov a cloudových riešení.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Investori automobilky Lucid sú unavení z čakania na obrat. Lucid vykázal 1 932 dodávok a čistú stratu 473 miliónov dolárov za obdobie od októbra do decembra, pričom dodávky modelu Lucid Air stále meškajú kvôli COVID-19.

Zobraziť celú správu

Nothing Phone 2 odhaľuje svoju výbavu. Mal by dostať procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, 6,55-palcový AMOLED displej so 120 Hz, 50-megapixelový hlavný fotoaparát, stereo reproduktory, bezdrôtové nabíjanie a dokonca aj satelitnú komunikáciu. Predstavený bude v lete.

Zobraziť celú správu

Užite si akčný máj s novou Magio TV. Telekom vám prináša najširšiu ponuku filmov a seriálov v Magio TV a na Voyo. Na výber máte pestrú ponuku TV staníc s kvalitným obsahom pre každého v HD, SD aj 4K rozlíšení. Bezplatnou súčasťou služby je 7-dňový Archív Prémium. Televíziu môžede sledovať kedykoľvek a kdekoľvek, kde máte internetové pripojenie – na Slovensku aj v EÚ.

Zdroj | Erik Mclean/Unsplash
Zobraziť celú správu

Apple a Google začali spolupracovať v boji proti neželanému sledovaniu polohy. Ide o problém, ktorý sa objavil po tom, čo Apple začal predávať lokalizátory AirTag. Tieto, ináč šikovné zariadenia, zložinci často umiestňujú na ľudí alebo ich majetok, ktorých potom sledujú cez iPhone. Alexandra Reeve Givens, prezidentka a šéfka Centra pre demokraciu a technológie, povedala: „Kľúčovým prvkom na zníženie zneužívania je univerzálne riešenie na úrovni operačného systému, ktoré dokáže odhaliť sledovače vyrobené rôznymi spoločnosťami na rôznych smartfónoch, ktoré ľudia používajú každý deň. Chválime spoločnosti Apple a Google za ich partnerstvo a odhodlanie vyvinúť jednotné riešenie na zlepšenie zistiteľnosti.“

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.