Reklama
Správa dňa

iPhone 15 Pro Max nečekaně pohořel v teste odolnosti

  • včera
12 správ

Najnovšia verzia ChatGPT úspešne prešla americkou lekárskou licenčnou skúškou. Dr. Isaac Kohane, počítačový vedec na Harvarde a zároveň lekár, sa spojil s dvoma kolegami, aby otestovali GPT-4 s cieľom zistiť, ako sa darí najnovšiemu modelu OpenAI v lekárskom prostredí. „S ohromením môžem povedať: lepšie ako mnohí lekári, ktorých som pozoroval,“ hovorí v pripravovanej knihe „The AI ​​Revolution in Medicine “, ktorej spoluautormi sú nezávislá novinárka Carey Goldberg a viceprezident Microsoftu pre výskum Peter Lee. GPT-4 vraj odpovedá správne na otázky týkajúce sa licencií na lekárske vyšetrenie v USA vo viac ako 90 % prípadov. Je to oveľa lepší tester ako predchádzajúce modely ChatGPT AI, GPT-3 a -3.5 , a tiež lepší ako niektorí licencovaní lekári.

Zobraziť celú správu

Microsoft pridal Bing Chat AI do svojej klávesnice SwiftKey pre Android. Integrácia sa začala objavovať v stredu, umožňuje používateľom SwiftKey Beta rýchly prístup k chatbotovi Bing od spoločnosti Microsoft jediným klepnutím na tlačidlo v ľubovoľnej aplikácii. Ak chcete získať prístup k tejto novej integrácii služby Bing Chat, budete si musieť stiahnuť beta verziu SwiftKey z Google Play. Pedram Rezaei, technický riaditeľ Microsoftu potvrdil, že funkcia sa „ pomaly zavádza“, zatiaľ však nie je známe, kedy si ju budú môcť vyskúšať používatelia SwiftKey iOS.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Slovenský tím Hexadron sa pripravuje na majstrovstvá v robotickej súťaži First LEGO League, ktorá bude už 19. až 22. apríla 2023 v Houstone. Ide o najvýznamnejšiu robotickú a výskumnú súťaž, tento rok sa na nej zúčastní 20 000 účastníkov. Hexadron postúpil na toto podujatie víťazstvom v slovenskom finále aj vďaka inovačnému projektu Energized Sink, ktorý šetrí energiu v domácnostiach. Najväčšou výzvou pre tím Hexadron je teraz získať finančnú podporu na cestu. Mladí študenti preto spustili fundraisingovú kampaň na podporu ich účasti. Váš príspevok umožní tímu medzinárodne prezentovať ich riešenia. Pre podporovateľov vlastnoručne vyrobili drevené odznaky tímu.

Zdroj | Hexadron
Zobraziť celú správu

Unikla nová sada kvalitných renderov pripravovaného iPhone 15 Pro. Odhaľujú, že novinka príde s titánovým rámom a oblejšími hranami, čo by malo upokojiť obavy používateľov týkajúce sa ostrých hrán súčasných modelov. Zadný fotoaparát bude hrubší, pričom jednotlivé výstupky budú väčšie ako doteraz. Potvrdzuje sa tiež príchod USB-C portu a haptických tlačidiel pre reguláciu hlasitosti a stlmenia, ktoré budú simulovať pocit pri stlačení mechanického tlačidla.

Zdroj | 9to5mac
Zobraziť celú správu

Microsoft sa zrejme konečne vzdá svojho vlastného Surface Connect portu. Používatelia budú mať namiesto neho univerzálnejší Thunderbolt 4. Microsoft používa Surface Connect od roku 2014, konkrétne od modelu Surface Pro 3. Microsoft uvádza, že podpora Thunderbolt 4 na novom Surface Dock rozšíri konektivitu Thunderbolt 4 na niekoľkých zariadeniach vrátane Surface Pro 9, Surface Laptop 5 a Surface Laptop Studio. Ide pritom o druhú veľkú spoločnosť, ktorá sa vzdáva vlastného portu. Nové iPhony 15 by mali v septembri prísť s USB-C konektorom, namiesto známeho Lightning portu.

Zobraziť celú správu

Vieme, aké sú najobľúbenejšie smartfóny v Orange. V marci sa najviac predával Samsung Galaxy A53 5G. Aj ďalšie dve miesta patria tejto značke, konkrétne modelom Galaxy A33 5G a Galaxy S23 5G 256GB. Zvyšné priečky si podelili tieto mobily: Apple iPhone 14 128GB, Motorola Moto G32 128GB, Apple iPhone 13 128GB, Samsung Galaxy A23 5G, Xiaomi Redmi Note 11, Apple iPhone 13 Mini 128GB a Samsung Galaxy S23 Ultra 5G 512GB. Všetky modely môžete výhodne získať k paušálom operátora, ale i na bezúročné splátky.

Zobraziť celú správu

Microsoft Edge zavádza generátor obrázkov založený na DALL∙E pre všetkých používateľov. Doteraz bola táto funkcia dostupná len pre obmedzený počet používateľov, Microsoft teraz potvrdil, že sprístupňuje novú funkciu Image Creator pre všetkých používateľov Microsoft Edge na pracovnej ploche. To zahŕňa verzie Windows, MacOS a Linux. Image Creator používa modely DALL∙E na vytváranie nových obrázkov na základe textových príkazov.

Zobraziť celú správu

Xbox vydal verziu svojho ovládača vyrobeného čiastočne z recyklovaných diskov CD, džbánov na vodu a iných častí. Jedna tretina z ovládača Remix Special Edition je vyrobená z prebrúsených a regenerovaných materiálov. Ovládač bude k dispozícii na predobjednávku za cenu 84,99 dolárov.

Zdroj | Xbox
Zobraziť celú správu

Vesmírny teleskop Jamesa Webba urobil obraz planéty Urán. Nový obrázok obsahuje dramatické prstence, ako aj jasné prvky v atmosfére planéty. Urán rotuje na svojej strane v približne 90-stupňovom uhle od roviny svojej obežnej dráhy, čo spôsobuje extrémne ročné obdobia.

Zdroj | NASA
Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.