Reklama
Správa dňa

Batérie v iPhonoch 15 majú dvojnásobnú životnosť

13 správ

Zažili sme svetovú premiéru novinky Škoda Superb. Priamo po predstavení sme mali jedinečnú možnosť rozprávať sa s Petrom Olahom, šéfdizajnérom interiérov Škoda. V našom „prvom“ TECHTALKS mimo redakcie sme sa rozprávali o tom, ako vlastne vznikal interiér nového modelu Superb, čím je a pozreli sme sa aj na nové ovládanie Smart Dials.

Zobraziť celú správu

LG predstavilo laserový projektor ProBeam BU53RG 4K s krátkou projekčnou vzdialenosťou. Nový projektor LG ProBeam BU53RG má vstavané 5 W reproduktory, webOS 6.0 Signage, svetelný zdroj má životnosť 20 000 hodín a špičkový jas 5 000 ANSI lúmenov. Ponúka 4K rozlíšenie (3840 x 2160 px), podporuje HDR10, NTSC, PAL, SECAM a počítačové signály až do 4K. Projektor určený je pre najmä pre firmy, predáva sa za 4 299 €.

Zobraziť celú správu

Používatelia macOS, zbystrite pozornosť. RustBucket je relatívne nová forma malvéru, ktorá sa špecificky zameriava na používateľov počítačov Mac. Je to práca skupiny Advanced Persistent Threat zo Severnej Kórey s názvom BlueNoroff, podskupina známeho národného štátu v oblasti počítačovej kriminality Lazarus Group. BlueNoroff oslovuje potenciálne obete tváriac sa ako investor, alebo lovca mozgov. Nie je tiež nezvyčajné, že aktéri hrozieb vytvárajú domény, ktoré zdanlivo patria legitímnej kryptomennej spoločnosti, aby sa spojili so sieťovou aktivitou.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Budúcnosť obchodu s aplikáciami Google je ohrozená v súdnom spore Fortnite Epic Games. Epic zažaloval Google v roku 2020 po boji o poplatky za nákup v aplikácii. Tvrdil, že Google Play predstavuje nezákonný monopol. Chce, aby Google uľahčila používanie obchodov s aplikáciami tretích strán, aplikácií s vedľajším nahrávaním a spracovateľov platieb, ktoré nepochádzajú od Googlu, zatiaľ čo Google tvrdí, že jej požiadavky by poškodili schopnosť Androidu ponúkať bezpečnú používateľskú skúsenosť a konkurovať iOS od Apple.

Zobraziť celú správu

Najnovšia verzia Kalendára Google predvolene aktivuje prediktívne gestá späť pre určité prechody, nie sú potrebné žiadne prepínače v systémových nastaveniach. Google pridal do Androidu 14 nové animácie, ktoré vám umožnia vidieť ďalší krok pred dokončením gesta. Ak použijete gesto Späť z podrobného zobrazenia schôdzky a potiahnete prstom ďalej po obrazovke, na pozadí sa pod ním zobrazí váš program. Akonáhle pustíte, detailné zobrazenie sa úplne minimalizuje.

Zobraziť celú správu

Xiaomi Modena EV má pokročilú detekciu nehôd a upozornenia na núdzový kontakt. Prezradil to nový patent, ktorý odhaľuje technológiu automatickej detekcie nehôd. Patent popisuje systém, ktorý používa tri moduly na posúdenie závažnosti nehody: modul Get, modul Determine a modul Communication. Modul Get zhromažďuje informácie o stave vozidla, ako je porucha batérie, porucha okruhu, aktivácia airbagu a odpojenie kolesa. Modul Determine potom použije tieto informácie na klasifikáciu nehody ako úrovne 1 alebo úrovne 2.

Zobraziť celú správu

Lenovo oznámilo dostupnosť notebooku ThinkPad X1 Fold. Používatelia si ho môžu kúpiť od decembra tohto roku za cenu štartujúcou na 4 979 €. ThinkPad X1 Fold, ktorý bol prvýkrát predstavený v septembri 2022, prešiel komplexným procesom testovania reálnymi užívateľmi, ktorého výsledkom je niekoľko postupných vylepšení. Zmien sa napríklad dočkali niektoré zvukové a obrazové funkcie, došlo k nastaveniu hladšieho prepínania režimov a vylepšeniu použiteľnosti tlačidla TrackPoint.

Zobraziť celú správu

Dňa 6. novembra 2023 o 9.00 hod. sa v Zážitkovom centre vedy Aurelium uskutočnilo otvorenie Týždňa vedy a techniky na Slovensku 2023. Mottom tohtoročného podujatia je Po kroku k pokroku. Cieľom Týždňa vedy a techniky je zlepšiť vnímanie vedy a techniky, ich významu a spopularizovať ich v rámci celej spoločnosti. Pripravené podujatia sú určené laickej aj odbornej verejnosti, ako i žiakom základných a stredných škôl, ktorých zapojenie sa do jednotlivých aktivít umožňuje vzbudiť ich záujem o štúdium vedeckých a technických disciplín.

Zobraziť celú správu

Apple budúci rok aktualizuje celý rad iPadov. Očakáva sa, že nové 11-palcové a 13-palcové modely iPad Pro s čipom Apple M3 a OLED displejmi budú uvedené na trh v prvej polovici roku 2024. iPad Air a iPad mini budú pravdepodobne vybavené čipmi M2 a A16 Bionic.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.