Reklama
Správa dňa

Prečo Apple odstúpil of kúpy vyhľadávača Bing?

12 správ

Prezident Joe Biden a viceprezidentka Kamala Harris sa po stretnutí so šéfmi popredných firiem zaoberajúcich sa generatívnou umelou inteligenciou zaviazali, že sa aspoň pokúsia obmedziť potenciálne nebezpečenstvo AI. Návrh Listiny práv AI je krátky súbor usmernení, ktorý načrtáva postoj vlády k americkým právam a ochrane pred AI. Hovorí, že každý Američan by mal mať nárok na ochranu pred chybnými alebo nebezpečnými systémami AI; ochranu pred akýmkoľvek diskriminačným AI alebo algoritmami; právo na súkromie a bezpečnosť údajov pri práci s AI; právo vedieť, kedy komunikuje so systémom AI; možnosť odhlásiť sa zo skúseností, ktoré využívajú AI.

Zobraziť celú správu

Ruská hekerská skupina Sandworm bola spojená s útokom na ukrajinské štátne siete, kde bol WinRar použitý na zničenie údajov na vládnych zariadeniach. Ukrajinský vládny tím pre počítačovú núdzovú reakciu (CERT-UA) uvádza, že ruskí kyberzločinci použili kompromitované účty VPN, ktoré neboli chránené viacfaktorovou autentifikáciou, na prístup ku kritickým systémom v ukrajinských štátnych sieťach. Keď získali prístup k sieti, použili skripty, ktoré vymazali súbory na počítačoch so systémom Windows a Linux pomocou archivačného programu WinRar.

Zobraziť celú správu

Tesla sa snaží prinútiť majiteľov, aby sa vzdali neobmedzeného bezplatného doživotného nabíjania. Prvých pár rokov predaja Modelu S a X ponúkala automobilka bezplatné nabíjanie v sieti Supercharger počas celej životnosti vozidla. V roku 2018 ukončila túto výhodu, no ešte aj dnes jazdí niekoľko stoviek tisíc tesiel s bezplatným nabíjaním. Začiatkom roka ponúkal výrobca 5 000 dolárov za výmenu s neobmedzeným nabíjaním. Teraz týmto majiteľom ponúka automobilka šesť rokov neobmedzeného dobíjania pri kúpe nového Modelu S alebo Modelu X do konca štvrťroka.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Netflix 23. mája uvoľní hru World of Goo, hit od nezávislého vývojára 2D Boy. Hra bola prvýkrát uvedená na trh v roku 2008 pre Microsoft Windows a Wii a potom sa v nasledujúcich rokoch dostala na Android a iOS, Mac OS, Linux a Switch. Ak chcete vyhrať úroveň v hre, budete musieť použiť guľôčky na stavbu štruktúr a prekonať jamy, kopce a iné prekážky. Existuje niekoľko druhov goo a každý z nich má svoju vlastnú jedinečnú schopnosť. Na Netflixe bude k dispozícii pre všetkých predplatiteľov bez reklám či nákupov v aplikácii.

Zobraziť celú správu

Nové skladacie zariadenia od Samsung sa už pripravujú na príchod. Ak sa dá veriť leakerom, môžeme ich očakávať niekedy v júli – Galaxy Z Fold5 a Z Flip5 sa predstavia spolu s Watch6 a Tab S9. Jednou z najväčších noviniek má byť veľký vonkajší displej na Flip5. Bude mať 3,4″ a rozlíšenie 720 x 748 px, čo znamená dostatok miesta pre skratky a widgety spolu s veľkými hodinami. Nový displej bude teda oveľa funkčnejší ako 1,9″ panel na Z Flip4 (na obrázku dole).

Zobraziť celú správu

Apple pred 26 rokmi predstavil prvý iMac. Bolo to presne 6. mája 1997, keď Steve Jobs predstavil nový produkt, prvý od jeho opätovného návratu do Apple. Povedal, že iMac G3 vznikol „spojením vzrušenia z internetu s jednoduchosťou počítačov Macintosh“. Priniesol inovatívny dizajn, ktorý vyšľapal cestu, ktorou sa neskôr Apple úspešne vybral. Pôvodný iMac G3 sa dodával s operačným systémom Mac OS 8.1, jeho cena začínala na 1 299 dolároch a zrejme sa postaral o to, aby Apple ako firma neskrachovala.

Zdroj | Apple
Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.