Reklama
Správa dňa

Batérie v iPhonoch 15 majú dvojnásobnú životnosť

28 správ

Waze začne spolupracovať s EENA (European Emergency Number Association). Asociácia vďaka tejto spolupráci získa dáta o nehodách ešte v čase keď sa stanú. Na základe toho budú môcť zložky ako polícia, hasiči, alebo záchranné služby vedieť reagovať na incidenty v reálnom čase.

Zobraziť celú správu

Predstavte si kontaktné šošovky, ktoré by vám vedeli povedať, že ste chorí, alebo by vám prezradili prinízku hladinu cukru. Práve na podobných šošovkách pracujú americkí vedci vedení profesorom Gregorym Hermanom.

Zobraziť celú správu

Tieto smartfóny sa predávali najlepšie v Orange v priebehu marca:

  1. Samsung Galaxy J3 2016
  2. Huawei P9 Lite
  3. Lenovo Vibe K6
  4. Maxcom MM320
  5. Samsung Galaxy A5 2017
  6. Samsung Galaxy A3 2017
  7. Huawei P8 Lite
  8. Samsung Galaxy S7 Edge
  9. LG K4 LTE
  10. Apple iPhone 7 128GB
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

McLaren ako prvý tím Formule 1 použije pri zostavovaní niektorých dielov 3D tlač. Týmto spôsobom chce McLaren prehĺbiť svoju spoluprácu so spoločnosťou Stratasys, ktorá sa zaoberá práve 3D tlačou. McLaren takto môže veľmi rýchlo modifikovať niektoré prvky a ušetriť tak cennú hmotnosť svojho monopostu.

Zdroj | Businesswire
Zobraziť celú správu

Objavili sa prvé detaily o pripravovanom Microsoft Surface Pro 5. Nová verzia Surface podľa uverejnených informácií nezmení proprietárny konektor a po stránke dizajnu by sa malo jednať iba o menší facelift.

Zobraziť celú správu

Podľa zdroja, ktorý poskytol informácie portálu DigiTimes by sme sa mali dočkať tretej generácie Apple Watch už v druhej polovici tohto roka. Nové hodinky by mali priniesť v prvom rade vylepšenia výdrže na jedno nabitie.

Zobraziť celú správu

Mnohí určite poznáte službu Airbnb, ktorá slúži na získanie pomerne lacného ubytovania. Aktuálne sa objavila informácia o tom, že vedenie služby zablokovalo používateľa, ktorý prejavil rasistické chovanie. Podľa uverejnených informácií odmietol tento používateľ poskytnúť ubytovanie osobe len preto, že bola ázijského pôvodu.

https://www.facebook.com/SteveKuzj/videos/1287265758020185/

Zobraziť celú správu

Uber si myslí, že lietanie bude v budúcnosti podstatne cenovo výhodnejšie, ako vlastniť auto. Práve preto plánuje spoločnosť spustenie novej služby Uber Elevate, ktorá by mala predstavovať vzdušnú prepravu na požiadanie. Pre využívanie služby bude Uber používať tzv. VTOL zariadenia, ktoré budú prepravovať osoby autonómne.

Zdroj | nypost.com
Zobraziť celú správu

Tesla sa stala najhodnotnejším americkým výrobcom automobilov. Aktuálna hodnota spoločnosti je 53 miliárd dolárov. Zaujímavé v tom je to, že sa nejedná o reálnu hodnotu spoločnosti, ale v podstate Tesla sľubuje investorom veľké zisky v neskoršom období. Investori tak v prípade Tesly veria skôr sľubom o ziskoch, ako reálnym ziskom, keďže spoločnosť je ešte stále v strate.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Programátor Jannis Hermanns vytvoril originálny Macintosh z Lega. Okrem toho, že sa na tento legendárny počítač aj podobá, Hermanns do neho umiestnil aj malý e-paper displej a minipočítač Raspberry Pi Zero, takže tento krásavec vie oveľa viac, ako iba dobre vyzerať.

Zdroj | jann.is
Zobraziť celú správu

Apple netradične oznámil, že pracuje na Pro verzii svojho počítača iMac, ktorý by sa mal objaviť koncom tohto roka. Aj keď Apple neuverejnilo žiadne špecifikácie, blog Pike’s Universum uverejnil informácie, ktoré tvrdia, že nový iMac by mal byť vybavený procesormi Intel Xeon E3, až 64 GB ECC RAM, rýchlejšími NVMe SSD diskami a grafickými kartami od AMD.

Zobraziť celú správu

Zrušenie roamingu v EÚ sa blíži a europarlament dnes konečne schválil maximálne výšky poplatkov, ktoré si medzi sebou budú operátori účtovať. Za minútu hlasového hovoru zaplatíme 0,032 eura, jedna SMS bude stáť maximálne 0,01 eura a 1 GB prenesených dát bude stáť maximálne 7,7 eura, pričom postupne by do roku 2022 mala jeho cena klesnúť až na 2,5 eura za 1 GB.

Zobraziť celú správu

Facebook začína do Messengera implementovať svojho asistenta „M“, ktorý predstavuje umelú inteligenciu pre Messenger. Jeho úlohou bude pomáhať vám v objednávaní služieb, platení, alebo vyhľadávaní miest. Funkcie M budú postupne samozrejme pribúdať. Základ je v tom, že nie každý uvidí rovnaké odporúčania M, tie majú byť prispôsobené práve vášmu osobnému štýlu.

Zdroj | Facebook
Zobraziť celú správu

ZTE počas vlastného eventu predstavilo Nubia NeoAir VR kameru, ktorá ponúkne dvojicu širokouhlých objektívov pre vytváranie 360° fotografií a videí. Oba objektívy ponúknu sveteľnosť F/2,4 a celá kamera váži len 26,5 g. Pre pripojenie a nabíjanie využíva USB-C konektor a jej cena sa má pohybovať na úrovni 95 €.

Zdroj | Gizchina
Zobraziť celú správu

Súd v Quanzhou nariadil spoločnosti Samsung zaplatiť 80 miliónov CNY spoločnosti Huawei za porušenie patentov. To sa týka používania 4G licencie vo viac ako 20 zariadeniach, ktoré Samsung vyrobil.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Potom ako spoločnosť Pebble odkúpil Fitbit sa majitelia týchto obľúbených inteligentných hodiniek dočkali nemilého prekvapenia v úplnom zrušení podpory. Včera však vyšla aktualizácia aplikácie Pebble pre iOS a Android, ktorá umožní používanie hodiniek aj v prípade, ak budú servery spoločnosti Pebble nedostupné.

Zobraziť celú správu

Runtastic poznajú mnohí z nás, no Runtasty už ale asi nikto. Ide pritom o novú appku od Runtasticu, ktorá ale nemá s behaním nič spoločné. Runtasty je praktický receptár pre zdravú stravu.

https://www.youtube.com/watch?v=KK_kwwSd2yE

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.