Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
13 správ

Tesla znižuje americké ceny modelov S a X až o 10 000 dolárov. Ani jeden model však nespĺňa podmienky na federálne daňové úľavy, ktorých platnosť vyprší koncom tohto mesiaca, pretože sa vzťahujú len na SUV s cenou pod 80 000 dolárov a autá pod cenou 55 000 dolárov.

Zobraziť celú správu

Spoločnosť Samsung má nové ochranné známky Galaxy Glasses a Galaxy Ring. Preto sa môžeme domnievať, že výrobca skutočne pripravuje AR okuliare, aby konkuroval Apple, a zároveň by sme sa v budúcnosti mali dočkať aj smart prsteňa. Zatiaľ však nie je známe, kedy by sme sa týchto zariadení mohli dočkať.

Zobraziť celú správu

MacBooky s dotykovým OLED displejom prídu v roku 2025. Spoločnosť údajne testuje 24-palcový iMac s rovnakými farbami ako jeho predchodca. Taktiež plánuje uviesť na trh tri Macy. Pôjde o 15-palcový MacBook Air, obnovený 13-palcový MacBook Air a Mac Pro s procesorom M2 Ultra.

Zobraziť celú správu

Telekom pridáva Magio GO benefit aj do nižších paušálov. Benefit bol doteraz dostupný od úrovne Ideál 26, resp. Dáta 26. Odteraz však bude dostupný pre používateľov paušálov Základ 12, Základ 15, Základ 18, Dáta 18, Ideál 21, Ideál 22, Dáta 22 a Ideál 24. Noví používatelia dostanú automaticky už pri aktivácii paušálu. Existujúci zákazníci budú dostávať postupne v marci SMS správu s informáciou, že si spätnou SMS môžu aktivovať Magio GO Benefit.

Zdroj | Telekom
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Nadácia ZSE vyčlení 200 000 eur na fotovoltické riešenia pre školy. Pôvodná plánovaná suma 70 000 eur bola navýšená na 200 000 eur, ktoré budú využité na úhradu priamych nákladov spojených s projekčnými prácami, materiálom a inštaláciou. O podporu z programu sa mohli uchádzať školy a školské zariadenia, zariadenia poskytujúce sociálne služby, chránené dielne zo západného Slovenska.

Zobraziť celú správu

Najpredávanejším smartfón u operátora Orange sa vo februári stal Xiaomi Redmi Note 11 64 GB. Nasleduje iPhone 14 Pro, iPhone 14, Motorola Moto E32s, Redmi Note 11 Pro 128 GB, Redmi A1, Samsung Galaxy A33 5G, Samsung Galaxy A53 5G, Samsung Galaxy A23 5G a iPhone 13.

Zobraziť celú správu

Smart hodinky Pixel Watch majú problém s budíkom. Podľa používateľov, ktoré podobné problémy už hlásia asi dva mesiace, sa hodinky pri budíku oneskoria aj až o 10 minút. Väčšina sťažností sa týka skorých ranných budíkov, ktoré sa spúšťajú neskoro. Google tento problém ešte neuznal.

Zobraziť celú správu

Spoločnosť Nothing chystá tentokrát Bluetooth reproduktor. Spoločnosť na Twitter zverejnila krátku ukážku, kde síce nič nevidno, ale v pozadí počuť rytmickú zvukovú zložku. Opäť sa zrejme môžeme tešiť na netradičný dizajn, kde spoločnosť opäť použije transparentné prvky.

Zobraziť celú správu

NVIDIA zrejme nebude môcť predať technológiu spoločnosti Huawei. Plány amerického výrobcu čipov NVIDIA Corp predať technológiu čínskemu Huaweiu by boli zmarené, ak by americká vláda pristúpila k návrhu na ďalšie obmedzenie dodávok tejto spoločnosti. Bidenova administratíva zvažuje obmedzenie položiek, ktoré povoľuje americkým spoločnostiam dodávať Huaweiu.

Zobraziť celú správu

Ako dopadol model OnePlus 11 v teste odolnosti? Youtuber JerryRigEverything ho podrobil viacerým testom nožom alebo plameňom. Napríklad čítačka odtlačkov prstov po pár škrabancoch na displeji odmieta spolupracovať. Avšak po vyvinutí sily sa smartfón nezlomil na polovicu ako jeho predchodca.

Zobraziť celú správu

Nové sankcie zo strany USA voči Číne by mohli ukončiť spoluprácu Huaweiu a Nvidie. Huawei je na „čiernom zozname“ USA už od roku 2019. Čínska spoločnosť tak musela ukončiť svoje obchodné aktivity s veľkou väčšinou amerických hardvérových aj softvérových firiem. Prezident Joe Biden však aktuálne uvažuje nad ešte výraznejšími limitáciami tovaru a služieb, ktoré by mali byť poskytované Huaweiu. Sankcie by sa mali dotknúť aj Nvidie, ktorá by tak prišla o jedného z jej najväčších odoberateľov.

Zobraziť celú správu

Bing Chat má v sebe zabudovaný tajný „celebrity mode“. Nový a vylepšený prehliadač v sebe ukrýva niekoľko nových užitočných funkcií, ktoré uľahčujú a spríjemňujú používateľom vyhľadávanie. Nájdete v ňom však aj niekoľko „easter-eggov“. Jedným z najnovších je tzv. celebrity mode, počas ktorého vie chatbot imitovať jednotlivé celebrity a odpovedať na otázky v podobnom štýle, v akom by to urobili ony sami. Aktivovať ho viete jednoduchým požiadaním chatbota o jeho spustenie.

Zobraziť celú správu