Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
15 správ

Dell zruší zhruba 6 650 pracovných miest kvôli klesajúcemu predaju počítačov. Prepúšťanie zahŕňa organizačné zmeny a zjednodušený predaj a služby, ako aj inžinierstvo, ktoré sa zameriava na prioritné ponuky. Dodávky spoločnosti Dell v roku 2022 klesli o 16 % v porovnaní s predchádzajúcim rokom.

Zobraziť celú správu

SpaceX sa v marci pokúsi o orbitálny test Starshipu. V januári Starship úspešne dokončil svoj vôbec prvý test tankovania. Najdôležitejším testom je statické spustenie všetkých 33 motorov Raptor, pričom k dnešnému dňu spoločnosť nikdy nezapálila viac ako 14 motorov naraz.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Celosvetové dodávky tabletov a Chromebookov sa v roku 2022 prudko znížili. Za celý rok 2022 zaznamenal trh s tabletmi medziročný pokles o 3,3 %, pričom Chromebooky až o 48 %. Apple a Samsung boli naďalej hlavnými ťahúňmi trhu s tabletmi.

Zobraziť celú správu

Séria Samsung Galaxy S23 nepodporuje funkciu bezproblémových aktualizácií systému Android. Tie umožňujú smartfónom s Androidom stiahnuť aktualizácie na pozadí a nainštalovať ich pri neskoršom reštarte. Bolo oznámené, že Android 13 bude vyžadovať, aby smartfóny Samsung obsahovali bezproblémové aktualizácie. Spoločnosť ich zrejme nasadí pri One UI 6.0.

Zobraziť celú správu

Košice budú organizovať podujatie Hackathon 2023. Akcia je určená pre programátorov, dizajnérov a všeobecne pre tvorivých ľudí. 24 hodín musia hekeri pracovať na zadaných výzvach a môžu vyhrať ceny v hodnote až 10 000 eur. Podujatie bude 1.-2. apríla v priestorom košickej Kunthalle.

Zdroj | Hack Košice
Zobraziť celú správu

Twitter plánuje účtovať firmám 1 000 dolárov mesačne za udržiavanie šekov overených zlatom. Twitter v súčasnosti ponúka overeným firmám zlaté šeky a tiež im umožňuje umiestniť malú verziu svojho loga s hypertextovým odkazom. Okrem zlatého šeku bude program zahŕňať aj Zosilňovanie tweetov, ktoré zvýši dosah a distribúciu.

Zobraziť celú správu

Dnes je svetový deň bez mobilu. Vzišiel v roku 2001 z iniciatívy francúzskeho spisovateľa Phila Marsoa začať diskusiu o spoločensky prijateľnom využívaní mobilov.

Zobraziť celú správu

BMW investuje 800 miliónov eur na rozšírenie závodu v mexickom štáte San Luis Potosi. Rozšírenia sa bude týkať najmä výroba vysokonapäťových batérií a plne elektrických modelov „Neue Klasse“. Investícia prinesie zhruba 1 000 nových pracovných miest.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Minulé leto indická vesmírna agentúra ISRO vypustila nový typ rakety Small Satellite Launch Vehicle. Raketa vyštartovala podľa plánu, no nedokázala správne rozmiestniť satelity, ktoré vyniesla na obežnú dráhu a všetky užitočné zaťaženia boli stratené. ISRO hovorí, že problémom boli vibrácie, ktoré raketa zažila na palube, kde sa nachádzali satelity počas druhého stupňa separácie. 

Zobraziť celú správu