Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
12 správ

Sony na CES 2023 neukázalo veľa noviniek, napriek tomu zaujalo. Úspešná závodná hra Gran Turismo prichádza do jej nového herného systému PlayStation VR2 a ukazuje elektromobil Afeela. Sony nás tiež pripravilo na ďalší produkt Gran Turismo, film Gran Turismo. Hrajú v ňom David Harbour, Orlando Bloom a Darren Barnet, do kín príde 11. augusta 2023.

Zobraziť celú správu

Čínsky výrobca TCL na CES 2023 predstavil smartfóny série TCL 40. Ide o modely TCL 40 R 5G, TCL 40 SE a TCL 408 so systémom Android. TCL 40 R 5G je lacný mobil s cenou 219 $, poháňa ho 7 nm čipset Dimensity 700 od MediaTek. Spoločnosť tiež odhalila plne bezdrôtové slúchadlá MOVEAUDIO Air. Ich výdrž s dobitím v puzdre je 32 hodín, 9 hodín zvládnu samotné slúchadlá. Predávať sa budú za 39,99 $.

Zobraziť celú správu

Apple spustil novú iniciatívu na rozšírenie počtu audiokníh dostupných v jeho obchode s knihami. Vyzýva nezávislých spisovateľov a väčších vydavateľov, aby sa prihlásili k prevodu svojich napísaných kníh do zvukovej podoby pomocou modelov hlasovej syntézy AI. Prvé knihy nahovorené s umelou inteligenciou sú už teraz k dispozícii na stiahnutie v Apple Books Store.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

AMD uvádza lacnejšie procesory Ryzen 7000 a rýchlejšie modely 3D V-Cache zamerané na hry. Tri lacnejšie CPU sú verziami súčasných 7600X, 7700X a 7900X, ale bez prípony X. Ryzen 5 7600 za 229 $, Ryzen 7 7700 za $ a Ryzen 9 7900 za 429 $ majú rovnaké počty jadier, ale sú s 65 W TDP. V predaji budú od 10. januára a predstavujú konkurenciu pre stolné procesory Intel 13. generácie.

Zobraziť celú správu

Wireless Power Consortium pripravilo nový štandard bezdrôtového nabíjania s cieľom zjednotiť odvetvie pod jeden globálny štandard a poskytnúť vylepšené pohodlie a efektivitu pre mobilné zariadenia a nositeľné zariadenia. Qi2 sa začne zavádzať koncom tohto roka a bude podporovať technológia Apple MagSafe. Očakáva sa, že mobilné telefóny a nabíjačky s certifikáciou Qi2 budú dostupné počas prázdnin 2023.

Zobraziť celú správu

Už ste počuli náš nový podcast TECHBOX TÝŽDEŇ? Pribrali ste počas sviatkov? Netflix spustil tréningový klub Nike. SpaceX má nový rekord, v roku 2022 zdvojnásobil počet štartov. Objednaný a zaplatený tovar neprišiel, čo sa s tým dá robiť? Príde tento rok iPhone SE? Novú epizódu nájdete na Apple Podcastoch a Google Podcasts. Nechýba Spotify, no ani ďalšie platformy ako je Pocket Casts, RadioPublic, Breake, či Anchor.

Zobraziť celú správu

Majitelia MacBookov uspeli v skupinovej žalobe a môžu si nárokovať odškodné za problémy s klávesnicou butterfly. Súdny spor s Apple bol vyrovnaný v novembri 2022, teraz si môžu dotknutí zákazníci nárokovať výplatu. Toto vysporiadanie sa vzťahuje na používateľov, ktorí si v rokoch 2015 až 2019 kúpili niektorý z počítačov MacBook v siedmich štátoch USA: Kalifornia, Florida, Illinois, Michigan, New Jersey, New York a Washington.

Zobraziť celú správu

Panasonic predstavil full-frame bezzrkadlovky LUMIX S5II a LUMIX S5IIX. Prinášajú novú technológiu fázového hybridného AF zaostrovania, vylepšenú stabilizáciu obrazu Active IS a novo vyvinutý 24 Mpx full-frame CMOS snímač. LUMIX S5IIX bude k dispozícii na jar za 2 499 eur, LUMIX S5II si kúpite už tento mesiac za 2 199 eur.

Zobraziť celú správu

Microsoft sa zaviazal poskytovať dôveryhodné cloudové služby. Sú navrhnuté tak, aby využívali plnú silu verejného cloudu a zároveň rešpektovali európske hodnoty a potreby suverenity. Od 1. januára 2023 začala spoločnosť s postupným zavádzaním riešenia s názvom EU Data Boundary pre verejný sektor a komerčných zákazníkov v Európskej únii a v Európskom hospodárskom spoločenstve. Zákazníci tak budú môcť ukladať a spracovávať svoje dáta v rámci EU Data Boundary pre služby Microsoft 365, Azure, Power Platform a Dynamics 365. 

Zobraziť celú správu

Apple vyplatí zákazníkov, ktorí mali problém s „motýľou klávesnicou“. Dlhé roky mali používatelia Macbookov problém s ich klávesnicami, nakoľko v roku 2015 osadil Apple svoje notebooky tzv. „butterfly switches“. Tie mali za úlohu ešte viac stenšiť nachádzajúce Macbooky no namiesto toho spôsobovali mnohým používateľom nepríjemnosti. Často sa totiž stávalo, že niektoré klávesy sa začali počas písania sami stláčať alebo jednoducho prestali fungovať. Práve týmto zákazníkom sa Apple rozhodlo spätne pomôcť. Náhrady sa môžu vyšplhať až do výšky 395 dolárov v prípade, že používateľ musel niekoľkokrát vymeniť celú klávesnicu. Týka sa to však len zákazníkov amerických trhov.

Zobraziť celú správu

Únik informácií nám prezrádza novinky ohľadom AR/VR okuliaroch od Apple. Od headsetu môžeme očakávať veľmi nízku hmotnosť, nakoľko batériu by mala byť nositeľná okolo pásu. Toto riešenie by malo uľahčiť rýchlu výmenu batérie a urobiť tak očakávanú 1 až 2 hodinovú výdrž „menej otravnou“. Použité by mali byť prémiové materiály ako hliník, karbón či sklo a zorné pole by malo byť na úrovni 120°. Priamo v okuliaroch by mal byť integrovaný reproduktor a tiež H2 procesor, ktorý by mal zabezpečiť nízku latenciu pri používaní s AirPods Pro 2. Cena by sa mala pohybovať na úrovni 2 000 – 3 000 dolárov.

Zdroj | Ian Zelbo
Zobraziť celú správu